vhodna a nevhodna obuv

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod stormmast3r » 21 Mar 2012, 00:57

Máte niekto skúsenosti s týmito "botami"?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod mihal » 21 Mar 2012, 12:06

akurát včera som na ne narazill eurovei, 114e. podražka makka pekne tvarovana a prisposobyvá, dobre prevzdušnené. obsivka je taka sietka. ale prisli mi ako len do pekneho pocasia --nohu od chladu a mokra neuchrania
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod SvaroG » 21 Mar 2012, 14:50

Podelím sa o skúsenosti so svojimi novými topánkami. Nedávno som si kúpil Meindl Watzmann http://wuerzburger-sportversand.de/Produkt/Meindl/Wanderschuhe/Watzmann-MFS/21131. Sú to dosť tvrdé topánky určené na vysokohorskú a viacdennú turistiku. Rozchodenie topánok podľa výrobcu trvá nejakých 50 km, čo môžem potvrdiť. Dovtedy je to dosť nepríjemná skúsenosť v nich chodiť ak nemáte nohú navyknutú na tvrdšiu obuv. Topánky sú bez membrány a zatiaľ som s nimi veľmi spokojný.
Obrázok užívateľa
SvaroG
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 08 Mar 2012, 15:34
Bydlisko: PE-BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod stormmast3r » 21 Mar 2012, 22:59

mihal píše:akurát včera som na ne narazill eurovei, 114e. podražka makka pekne tvarovana a prisposobyvá, dobre prevzdušnené. obsivka je taka sietka. ale prisli mi ako len do pekneho pocasia --nohu od chladu a mokra neuchrania


Keby boli značne lacnejšie, isiel by som do nich, dost sa mi pacia. No za "sandaly" 114€ urcite nedam :?
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod PeterAndreus » 25 Mar 2012, 20:13

cez 100 eur za Vibram FiveFingers? Ked vysli ako novinka pamatam sa ze som ich obzeral za cenu okolo 40 eur. Zjavne zacali byt kusok viac popularne ked ich tak nadhodnotili.

K teme. Na tazsie tury mam Asolo Sasslong, avsak az tolko som s nimi zatial nepresiel,ale zatial uplne v pohode a spokojnost. Pouzivam k nim ponozky Bridgedale Trekker, lebo ako bolo spominane, dobra topanka chce dobru ponozku :D
PeterAndreus
 

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod mihal » 15 Apr 2012, 17:11

kde si ich nasiel za 40? :) ja som teraz vysparal za 49 +7 postovne v pripade kupi dvoch posta gratis to uz mi pride ako prijatelna cena naproti 100+ na slovensku tu je adresa obchodu http://footwearoutlet.net/On_Sale-8.html
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod andreus » 19 Apr 2012, 17:33

mihal
za 40 som ich pozeral pred rokom mozno dvoma, ked som na ne nahodne narazil a este neboli modnym hitom ako su dnes :)
andreus
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 17 Mar 2012, 21:19
Bydlisko: Slovakia
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod Legil » 19 Apr 2012, 19:30

Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod B-Boy » 20 Apr 2012, 07:33

Ja mám celokožené Lytos-ky s vibramovou podrážkou a maximálna spokojnosť, už asi 3,5 roka mi verne slúžia v blate v snehu i keď nemajú pogumovanú špičku, stáli ma nejakých 90e po zľave. Otec mal tiež Lytosy a vydržali mu 7 rokov DENNO DENNÉHO nosenia, v lete, v zime do kancelárie, na stavbu, do lesa či pri práci okolo domu - a práve tak ich zničil. Teraz má Kefasy za nejakých 120e s pogumovanou špičkou a rozsypali sa mu po roku, podrážka sa úplne odlepia a zatekajú. Proste katastrofa... :D
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod SvaroG » 20 Apr 2012, 10:57

Lytos môžem odporučiť aj ja. Mal som ich 6 rokov, nosím som ich do lesa aj po meste cez zimu. Po šiestich rokoch sa mi spravila diera na prechode medzi pogumovanou špičkou a zvyškom topánky ( no nič neriešiteľné) väčší problém je zodratá podrážka. Používam ich už len na kratšie výlety počas pekného počasia. Dal som za ne asi 2300 SK. Za tú cenu super topánky.
Obrázok užívateľa
SvaroG
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 08 Mar 2012, 15:34
Bydlisko: PE-BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod 72janik » 20 Apr 2012, 16:07

B-Boy píše: Teraz má Kefasy za nejakých 120e s pogumovanou špičkou a rozsypali sa mu po roku, podrážka sa úplne odlepia a zatekajú. Proste katastrofa... :D

Kedysi som si kúpil tiež Kefasy a po 3 mesiacoch s na pate odlepila podrážka a na druhej praskla podrážka v prostred. Takže odvtedy Kefas akosi nemusím. Niečo na tom bude.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod kastan » 20 Apr 2012, 20:28

V létě nosím prakticky stále tyto boty: http://www.nasoutokushop.cz/keen-newport-d5028
jsem s nimi dost spokojen. A hodí se na takové ty rodinné výlety. Podobná je varianta, která se hodí pro vodáky.
Obrázok užívateľa
kastan
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 16 Apr 2012, 16:46
Bydlisko: Liberecko, ČR
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod stormmast3r » 20 Apr 2012, 23:16


Ja by som do nich hnedi siel, keby som mal možnosť ich vyskušať alebo aspoň nejak primerať k mojmu chodidlu. Každopadne, dal si mi veľkého chrobaka do hlavy :oops:
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod goral » 22 Apr 2012, 00:12

K five fingerum:
Mam (zrejme) ty cinske kopie. Sice je na nich narazeny vibram, ale kupoval jsem je z HK za podezrele nizkou cenu.
Je z nich takovy levny "feeling". Origa jsou lepsi, ale chtel jsem je za levno zkusit.
Obecne se da tvrdit, ze cislo tve nohy (nohy ne boty), je cislem five fingeru. Nosim tenisky 44, pohorky 45-46, nohu mam 43 a five fingery mam 43.
Co se tyce zkusenosti:
Vlastnim je dva roky. Primarne jsem si je kupoval kvuli barefoot running. Potiz je, ze aktualne muzu behat jen po betone a to na to neni. Idealni jsou na behani po prirode.
Obecne silne doporucuju zacit s jejich pouzivanim velmi opatrne a postupne. 95% lidi ma spatne navyky co se tyce chozeni - boty je nuti chodit jinak, nez je prirozene. Naucit se spravne chodit ve fivefingrech chvili trva a obcas to i boli. Ale prijdes na to. Vyborne to posiluje slachy a svaly, ktere bezne nezapojujes.
Pravidelne chozeni v nich si uplne nedovedu predstavit. Urcite by to slo, ale muselo by se opatrne a pozvolne. Kdybys na to vlitnul z hurta, muzes si privodit zanety slach a podobne zabavnosti.
Jako bezvadne je shledavam na ruzne vylety, tabory, koupani v neznamem terenu a podobne. Pokud mas moznost behat v prirode, urcite jsou taky suprovy (ale mej to ze zacatku vic jako doplnek). Do mesta je take obcas vytahnu, ale cely den chozeni po betone je uz bolestivy.

EDIT: k tomu pouziti a k teplotam. Bude to znit divne, ale podle me jsou pouzitelne tak tri obdobi z roku. Na zimu to samozrejme neni, i kdyz se delaji nejaky zimni modely (nevidel jsem). Zda se mi ale, ze v tehle botach neni takova zima (a to mivam problem se studenyma nohama). Pricitam to mnohem vetsimu prokrveni celeho chodidla
goral
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 10 Dec 2011, 19:17
Bydlisko: CSR
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: vhodna a nevhodna obuv

Poslaťod stormmast3r » 23 Apr 2012, 11:15

Obrázok
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron