Správna veľkosť topánok

Správna veľkosť topánok

Poslaťod cobr4in » 03 Jan 2015, 21:45

Nazdar,

mám možno trochu hlúpy dotaz - ako majú správne sedieť kanady?
Vychádzam z toho, že pred nedlhým časom som si kúpil kanady od BOSP, no keď v nich chodím, trochu sa mi v nich dvíha päta. Neviem, či to tak má byť alebo nie, ale mal som za to, že kanady majú sedieť ako pribité. Dodávam, že normálne nosím veľkosť 43, tieto sú 42, takže tak nejak nepredpokladám, že sú veľké, aj keď ten pocit tak trochu mám.
K tomu by som sa ešte spýtal, o koľko centimetrov by mala byť ich vnútorná dĺžka oproti dĺžke nohy?

Dík.
Obrázok užívateľa
cobr4in
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 19 Nov 2014, 02:13
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Správna veľkosť topánok

Poslaťod Rolf » 03 Jan 2015, 22:06

Najlepšie je, keď sa Ti noha v kanadách nehýbe, čiže je vhodné, aby sa zvolila čo najpresnejšia veľkosť obuvi. To platí hlavne, ak človek používa celokožené kanady, typu: vz.60, 90 a pod. Ak noha "lieta" v obuvi, tak to môže mať za následok, že si achilovku môžeš pri dlhších pochodoch, pri celokožených kanadách, zodrať do krvi, alebo v prednej časti sa Ti môžu robiť pľuzgiere. Ak sú kanady trochu väčšie, tak sa to dá nejako "vyrovnať", napr. použitím dvoch párov ponožiek rôznej hrúbky, podľa potreby, alebo vhodnými vložkami a pod. Ale určite nie je veľmi dobre, keď sa noha v kanadách príliš hýbe... :)
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: Správna veľkosť topánok

Poslaťod jasommato » 04 Jan 2015, 02:34

tak tak ja som mal pred par rokmi kanady o pol cisla vecie a nicili nohu bohovsky
kanady musia sediet presne
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Správna veľkosť topánok

Poslaťod Jozzo » 04 Jan 2015, 12:36

Daj o jedny hrubé ponožky viac. Ja nosím 2 hrubé celoročne, v zime niekedy aj tretie tenké k tomu a noha sa nehýbe :)
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Re: Správna veľkosť topánok

Poslaťod fatal_error » 04 Jan 2015, 16:03

Od BOSP som mal boty aj ja. Davaj si pozor na ich cislovanie. Najlepsie je ak tam clovek zajde osobne a boty vyskusa, ak je to mozne. Tie boty co predavaju su s roznymi vyrobnymi chybami. Ja som si u nich objednal boty velkost č. 42,5 a došli mi č. 44. Na jazyku na stitku som mal napisane pekne 42,5 , ale boli mi o dost velke. Skusal ich kamos co ma nohy 44 a jemu boli akurat. Takze skus pomerat vnutornu dlzku ci sa to nestalo aj tebe. Kazdopadne turisticke boty by mali byt o čislo vacsie nez normalne clovek nosi takze ak mas nohu 43 mal by si mat boty velkost 44. S kanadami je to dost podobne alebo zalezi od toho ako sa v ktorom "cisle" citis. :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Správna veľkosť topánok

Poslaťod bobo7777 » 05 Jan 2015, 21:30

kanady by som si radsej urcite vyskusal. musia ti sediet naozaj presne. ja som mal raz trochu vacsie a daval som vlozku dvoje ponozky a nepomohlo. odrali ma vzdy. takze ak chodis na dlhie tury urcite skusaj :)
Obrázok užívateľa
bobo7777
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 29 Dec 2012, 00:42
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x


Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia