Kúpa nových topánok

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod MIKE » 06 Jan 2014, 14:20

atti, ty si ešte nepočul o púštnych močiaroch? :mrgreen:

osobnú skúsenosť nemám ale myslím, že ak sú ľudia spokojní s topankami bez goraču, tzn. že sa v nich dobré chodí, nič sa neodliepa, nič nepraská a pod., tak rovnaké budú asi aj tieto s goračom :)
Obrázok užívateľa
MIKE
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 18 Apr 2011, 14:40
Bydlisko: Ružomberok/Liptovský Mikuláš
Dal Ďakujem: 272 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod wratko2 » 06 Jan 2014, 14:26

konkrétne su to tieto http://www.obuvspecial.sk/sk/11-produkt ... tml?list=1 , v lete sa chystám na cestu SNP a rozhodujem sa medzi týmito kanadami alebo o dosť drahšími Planikami a nechcem nič riskovať preto sa pýtam na vaše skúsenosti.
Obrázok užívateľa
wratko2
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 24 Apr 2012, 14:52
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod mohadive » 06 Jan 2014, 15:31

Hlavne ich poriadne rozchod. Kamarat takto pred 2 rokmi na SNP zodral kozu na nohach az do kosti a potom 1 1/2 dna isiel len v ponozkach.
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Paleccc » 06 Jan 2014, 23:42

Kto si rad priplati za kvalitnu slovensku rucnu pracu, tomu odporucam nazriet sem:

http://makaraobuv.sk/
Prílohy
107.jpg
Skúsenosť je dlhá cesta...
Obrázok užívateľa
Paleccc
 
Príspevky: 136
Registrovaný: 06 Jan 2014, 19:38
Bydlisko: Šaľa
Dal Ďakujem: 152 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod carlos9780 » 07 Jan 2014, 11:09

wratko2 píše:konkrétne su to tieto http://www.obuvspecial.sk/sk/11-produkt ... tml?list=1 , v lete sa chystám na cestu SNP a rozhodujem sa medzi týmito kanadami alebo o dosť drahšími Planikami a nechcem nič riskovať preto sa pýtam na vaše skúsenosti.

Oboje boty sú dobré ale každému sadne niečo iné....boty musíš proste vyskúšať

edit: som si spomenul že keď som skúšal planiky vadil mi tam ten špeciálne tvarovaný jazyk-je tak divno prehnutý že v strede ostava fuga aj po utiahnutí..kvôli odvodu vzduchu/vlhkosti...mna osobne to dosť dralo nad nartom už v predajni,to ma odradilo,tie púštne gorače mi sadli celkom dobre(mal ich kamarát) len boli také tenšie-fakt asi len na jar až jeseň a na leto sa mi zdali zas zbytočne vysoké(opäť subjektív 100 ludí 100 chutí treba vyskúšať)
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod Stopar » 07 Feb 2014, 11:14

Tento model S 10101
‪http://www.obuvspecial.sk/sk/11-produkt ... tml?list=1‬
som kúpil synovi pred štvrťrokom na inzerát za 80.-EUR z www.armyburza.sk. Neviem čo stoja u výrobcu, ale zatých 80.- to bola dobrá kúpa. Sú to pevné ale pohodlné boty a že sú púštne, to je len záležitosť farby. Aj v Afganistane je v horách snehová brečka a goratex v botách sa tam zíde.
V našich podmienkach sa dajú nosiť celoročne.
Ale ako dlho tie boty vydržia neviem, zatiaľ sú s nimi len krátkodobé skúsenosti.
Stopar
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 19 Dec 2011, 17:47
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 31 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod krtek111 » 10 Jún 2014, 13:13

Zdravím všetkých,
rád by som si kúpil moje prvé trekingové topánky(zatial chodím po horách len v botaskách a kanadách vz.60 :D )
cena okolo 130eur ....
Prílohy
c-item-3760--scarpa-terra-gtx.jpg
krtek111
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Jún 2014, 13:04
Bydlisko: Slovensko
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod krtek111 » 10 Jún 2014, 13:14

zatiaľ mám na výhľade tieto Scarpa Terra GTX ....ďakujem za návrhy
krtek111
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Jún 2014, 13:04
Bydlisko: Slovensko
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod sally » 10 Jún 2014, 13:38

Krtek: skús pohľadať ich recenzie.

Každopádne byť tebou, tak si položím nasledujúce otázky: kde všade budem v topánkach chodiť? Čo všetko od nich očakávam? Akú očakávam životnosť?

Topánky sa podľa tvrdosti a určenia delia na kategórie A, A/B, B, B/C, C, D, E (ak si dobre pamätám :oops: ). Čím vyššie písmenko, tým sú tvrdšie = lepšie poslúžia na skalách, viacej z nich bolia nohy na pevnej ceste a podrážka má menšiu životnosť. Pre bežné túlanie sa po našich horách a lesoch je vhodná najmä kategória B a B/C.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod krtek111 » 10 Jún 2014, 16:28

No môj plán je : cesta zo Zlatých moraviec až do najvýchodnejšej časti slovenska. Väčšinu času po ceste v botaskách s dobrými vložkami, ale pôjdem skoro cez všetky slovenské hory. Takže na horší terén potrebuje m nejaké vysoké pevné topánky..zdá sa ,že by mi mohli stačiť B-éčka :) alebo BC? Pôjdem len turistických chodníkoch.
krtek111
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Jún 2014, 13:04
Bydlisko: Slovensko
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod atti.hombre » 10 Jún 2014, 17:11

" B " stačia úplne...čím pôjdeš východnejšie tým sú hory ( i ľudé ) divokejšie :mrgreen: .S tými topánkami čo si si vybral ani ja skúsenosť nemám.Hladal by som celokožu ( teda aby bol zvršok kožený ) , pár švov nevadí,membrána je bonus.V každom prípade za zvolenú cenu toho vela nebude.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod krtek111 » 10 Jún 2014, 20:02

Hanwag Banks GTX ...? čo na ne hovoríte? pretože priznám,sa, že 220 e za topánky nedám :D
a ináč ,čo je to za materiál na tej Scarpe Terra? nieje to koža?
krtek111
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Jún 2014, 13:04
Bydlisko: Slovensko
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod MIKE » 10 Jún 2014, 23:28

Na mňa majú moc švov. No čo som tak zbežne kukol, tak recenzie sú na ne celkom dobre.
To chceš kupovať cez net? Pokiaľ je možnosť, odporúčil by som si boty vyskúšať, ako sedia na nohe.
A záleži na cene. V treklande ich majú za 126€, čo je OK. Ale inak ich vidím cenovo okolo 160 a viac, a to sa už myslím neoplatí. Za to sa dá nájsť niečo lepšie (ja som kúpil Alasky za 180)
//scarpy sú nubuk (nejaký leštený alebo čo.../"olejovaný")
Naposledy upravil MIKE dňa 10 Jún 2014, 23:46, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
MIKE
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 18 Apr 2011, 14:40
Bydlisko: Ružomberok/Liptovský Mikuláš
Dal Ďakujem: 272 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod sally » 10 Jún 2014, 23:33

krtek: mám Garmont Nebraska (cca 140 €), kategória B. Bol som s nimi na Rysoch a držali dobre (samozrejme, nie sú určené na skaly, no okopová lišta po celom obvode sa zíde). V lesoch sa cítia ako doma. Mal som ich obuté počas týždňového nakrúcania, kedy som po lesoch (Háj, Zádiel...) vláčil nabitý 88 litrový batoh a taktiež ma nesklamali. Za tie peniaze si myslím, že dobrá kúpa. Aj GTX majú, aj keď jeho životnosť je v topánkach tak 4 roky.

p.s. Alasky sú B/C s prevahou C, ak si dobre pamätám ten štítok :oops: Každopádne, sú to skvelé boty.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Kúpa nových topánok

Poslaťod carlos9780 » 10 Jún 2014, 23:51

krtek111 píše:Hanwag Banks GTX ...? čo na ne hovoríte? pretože priznám,sa, že 220 e za topánky nedám :D
a ináč ,čo je to za materiál na tej Scarpe Terra? nieje to koža?

Je to koža,podľa konštrukcie to budú B čka,trištvrťové celokožky nie pritažke a pritvrdé ,rozumný kompromis medzi textilnými-pohodlnými,ale málo odolnými trekovými teniskami a síce odolnými ale na naše hory a tvoje určenie zbytočne tvrdými a ťažkými celokožkami typu Hanwag Alaska,Lowa ranger a podobne.Podľa mňa dobrá volba.Osobnú prax s nimi nemám ale značky by som sa nebál,známi má od nich už druhé Mistráli a nevie si ich vynachváliť,ale ako píše MIKE boty musíš proste vyskúšať.
carlos9780
 
Príspevky: 232
Registrovaný: 22 Okt 2011, 21:40
Bydlisko: BA
Dal Ďakujem: 151 x
Dostal Ďakujem: 130 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Obuv

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron