Oprava zipsov

Ruksaky, nosné systémy...

Oprava zipsov

Poslaťod Adno » 16 Jan 2011, 23:41

Isto sa vam mnohym stalo, ze sa vam pokazil na niecom zips. Co s tym?

Mne na zasekujuci zips dost pomohol vosk, ale co v pripade ak sa zips uplne oddelil, vylamali sa zuby atd. ? Nieco take sa mi stalo na ruksaku na bocnom vrecku, material tam je velmi podobny cordure 1000 (cize velmi tvrdy) a zipsy su YKK. Skusal niekto vymenit cely zips? Alebo by to vedel spravit nejaky remeselnik? Na inych veciach sa mi uz tiez zacinaju zasekavat, tak rozmyslam ci to nechat tak a dufat, ze este dlho vydrzia alebo ich vymenit? Takisto na gore-tex bivi bagu by som najradsej vymenil zipsy za robustnejsie ale to nemam predstavu ako by som to tam nasil...
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Oprava zipsov

Poslaťod Pája » 16 Jan 2011, 23:57

Adno píše:Isto sa vam mnohym stalo, ze sa vam pokazil na niecom zips. Co s tym?


Nedávno jsem řešila podobný problém na svojí krosně. Opravu zkus v brašnářství (opravně) nebo u malovýrobců batohů nebo podobného vybavení. Většinou jsou ochotní opravu provést. Akorát nevím, jestli se běžně dají sehnat zipy YKK.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Oprava zipsov

Poslaťod Adno » 17 Jan 2011, 04:38

Pája: Dik za radu, zohnat zipy YKK nebude problem, objednam si ich z UK/USA (ebay) a tu si ich dam nasit. Uz len najst nejake vhodne, je ich nekonecne vela typov :-s . Len este stale rozmyslam co s tym bivi bagom, do gore-texu sa len tak sit nemoze, to by tam potom premokalo :-k tam mi sice zipsy funguju, ale na moj vkus by mohli ist lepsie a pripadne byt aj väcsie.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Oprava zipsov

Poslaťod Killian » 17 Jan 2011, 09:28

Inac v KE som nahodou bol v nejakej opravovni obuvi a opravovali tam aj ine veci, som sa spytal na tie zipsy a ze v pohode nasiju aj na to bocne vrecko a lacno. Takze ak by si chcel, tak to nie je problem.
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Oprava zipsov

Poslaťod stormmast3r » 17 Jan 2011, 16:25

Už dávnejšie sa mi pokazil zips na puzdre na gitaru, normalne to opravili v zakazkovom krajčirstve za nejakych 150sk.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x


Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia


cron