Batoh na 1-3dni

Ruksaky, nosné systémy...

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod pacho » 21 Aug 2012, 09:24

Ahoj, čo si myslíte o http://www.commando.sk/turistika-kempin ... t-1-cierny a
http://www.usarmy.sk/svk/goods/1598/ruk ... ak-assault . Myslím že oba sú rovnaké ale pre istotu som ich tu dal oba aby ste sa pozreli odborným okom.
Ak je to náhodou smejd viete poradiť niečo podobné? Do 35l čierna alebo olivová farba, nelesklé a prijatelná cena do 40e, optimálne do 30e.
pacho
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 16 Mar 2012, 18:16
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Chameleon_sk » 21 Aug 2012, 10:38

Pacho,

ten druhy co mas v predbeznom vybere ma moj synator (este aj od toho predajcu :) ).
Velkostne je to naozaj batoh na kratku dobu. Spracovany je dobre, popruhy, klipy drzia, zipy sa nezadrhavaju.
Bocne popruhy su akurat dlhe aby si mohol s nimi pripnut penovu karimatku.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod pacho » 21 Aug 2012, 14:12

NA usarmy nieje uvedená značka, tak neviem čo to je zač, keď to má tvoj syn možeš sa na to pozrieť? Myslel som si že oba sú rovnaké ale podľa rozmerov sú to asi iné značky. Čo si myslíte o tom prvom?
pacho
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 16 Mar 2012, 18:16
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod stormmast3r » 04 Sep 2012, 17:24

Toto sa mi podarilo najsť v jednom starom sklade. Objem niečo cez 45l. Myslim že na 3 dni akurát. Len tie popruhy su dosť nepohodlné, skusim vymyslieť niečo lepšie. Inak nevie niekto, čo je to za model?
Prílohy
DSCN3214.JPG
DSCN3213.JPG
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod finn » 04 Sep 2012, 19:10

Je nadherny a ja ho zhanam uz dlhsiu dobu, ak vies este o jednom zobral by som hned. Nadherny ulovok. K tym popruhom, daj si ich podsit hrubym filcom a cely vak by som naimpregnoval voskom (nieco ako Fjallraven)

:yees:
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod atti.hombre » 26 Dec 2012, 21:46

úplne stačí,pokial si nejaké veci zavesíš od vonka. :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod stormmast3r » 14 Aug 2013, 11:58

Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod sanjuro » 14 Aug 2013, 12:26

Ak nemusíš, tak ho nekupuj. Materiál je síce kvalitný, ale to je asi tak všetko. Aspoň podľa mojej skúsenosti. Zipsy sa mi dolámali hneď na druhý deň, až som si myslel, že môj pôvod je niekde na Kryptone :) Popruhy sú úzke a pre mňa boli krátke - myslím tu polstrovanú časť. A pri viac ako polhodinovou nosení, plného batohu mi plecia a trapéz neskutočne trpeli. Mám ho teraz na povale a slúži ako ochrana povalových vecí. No proste som rozmaznaný. Ak máš nejakú otázku, tak sa pýtaj (hádam budem vedieť na ňu odpovedať).
Obrázok užívateľa
sanjuro
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 28 Feb 2011, 10:34
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Marekk » 20 Dec 2013, 00:21

FINBACK 50l - 2 dni, 2 noci

Teď jsem dobalil - spacák (zabere tak 3/5 prostoru :? ), BW skládací karimatka (vyztuží záda, dobrá i jako sedátko), nafukovací karimatka (3cm / 880g), pončo Jurek, jídlo, nějaký ten paracord a z venku plachta Baumax 2x3m. Stačí akorát.
Na delší výlety upnu celý batoh "gumicukem" na alu-rám ze staré ČSSR krosny a rázem mám spoustu dalšího místa za cenu pár set gramů navíc :D
Vodu nosím "přes rameno".

Vyzkoušeno zatím do -10°C a materiál zůstává stále pružný a nemá tendenci se lámat.

Za ty peníze je to pro mne hodně užitečná věc. Jen mne mrzí vyráběná pouze žlutá barva, ale je to primárně vodácké náčiní, tak se to dá tak nějak očekávat.
Když nechci být příliš nápadný, tak přes batoh hodím BWflek pláštěnku na batoh a je to :mrgreen:

4911005400.jpg
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod zelenaliska » 20 Dec 2013, 08:41

pacho píše:NA usarmy nieje uvedená značka, tak neviem čo to je zač, keď to má tvoj syn možeš sa na to pozrieť? Myslel som si že oba sú rovnaké ale podľa rozmerov sú to asi iné značky. Čo si myslíte o tom prvom?


Ono to bude mfh, alebo miltec (jedno aj druhe). je to nizsia kvalita a treba davat pozor aby si ho nepretazoval a neprepinal popruhy. Ja ho pouzivam uz dost dlho bez znamok poskodenia, ale poznam min. dvoch ludi co ich znicili na prvom vylete. Stale si ale myslim ze sa da pouzivat. Este jedna malickost. Pokial planujes don davat aj camelbak, tak to je problem, pretoze ak ho mas nalozeny sa ti chrbtova stena vyduje a mas pocit ze mas na chrbte velky tazky valec, kt. sa hompala doprava dolava...
Obrázok užívateľa
zelenaliska
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 23 Jan 2013, 12:52
Bydlisko: Bratislava/Krompachy
Dal Ďakujem: 41 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Nataniel » 10 Mar 2014, 21:19

No prebehol som si túto tému, ale nenanašiel som to čo hľadám a tak skúšam šťastie či sa niekto nechytí: Potrebujem čisto zelený ( khaki ) batoh na jednodňové túry, kde sa bude maximálne zmestiť jedlo, voda, pončo, náhradná košeľa, KPZ a nevadí, že blúza bude prichytená zvonku. Proste sa mi nepáči keď je väčší batoh poloprázdny a preto chcem niečo malé a už som toho presurfoval a nič som nenašiel, tak možno niekto pomôže. Ďakujem
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Hunter88 » 10 Mar 2014, 21:29

Na jeden den ? . .. Jedlo voda poncho + menší nakup po ceste domov . . .:D
Stačí si vybrať aj ked čistu zelenu už asi nemaju

http://www.commando.sk/turistika-kemping/batohy-tasky/batohy-ruksaky/male-do-20l?&sort=3a&page=2

Ja mám NIGHT CAMO
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod root » 10 Mar 2014, 21:42

chceš to aj s hydraťákom, či bez ? Inak armyshopy a web je plný oliv batohov ako si tu popísal.. v tejto kategórií ( od 5 litrov a batôžkov cez plece, až po 10, 15, či 20 litrov ) sa môžeš aj utopiť, a rovnako aj v cenovom rozsahu, doslova pár € až pár desiatok € ... Už je len na tebe či inklinuješ k assault, či skôr k retro štýlu ....

myslím že stačí pohnúť závitom, do Googlu dať napríklad " malý batoh armyshop" a voalá ...

https://www.google.sk/search?q=mal%C3%B ... p&tbm=isch

Osobne by som si ako batoh na jeden deň ( zima, na leto sa dá použiť aj ako víkendovka ) zobral kvôli kvalite prevedenia, hmotnosti, nosnosti a variability toto:

http://www.top-armyshop.cz/vojensky-bat ... ny?gid=196

tie "taktické assault" mi nejak neprirástli k srdcu ..
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod kolovrat » 20 Mar 2014, 09:19

Nataniel píše: Potrebujem čisto zelený ( khaki ) batoh na jednodňové túry, kde sa bude maximálne zmestiť jedlo, voda, pončo, náhradná košeľa, KPZ a nevadí, že blúza bude prichytená zvonku.

Pokial nemas nic proti vzoru, tu je moja volba:
http://www.spm-liberec.com/cs/outdoor/b ... 80k01.html

Inak pokial chces ozaj maly batoh, poozberaj sa este po bezeckych alebo cyklobatohoch. Myslim, ze v Lidli by mohli po minulej akcii zostat este cyklobatohy. Ale necakaj od toho, ze ti vydrzi. Material je srackovy.

Pokial chces nieco s malym objemom, mam na teba otazku k zamysleniu. Nebolo by vhodnejsie kupit si skor brasnu ? Nemyslim tym buzitasku, aku dneska vidavas nosit metrosexualov, ale nieco od Maxpedition. Trebars Fatboy alebo Jumbo. Je to stvorene na nosenie velkeho mnozstva drobnosti.
Obrázok užívateľa
kolovrat
 
Príspevky: 71
Registrovaný: 07 Mar 2013, 21:21
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 7 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Batoh na 1-3dni

Poslaťod Ctihor » 20 Apr 2014, 02:07

Nataniel píše:No prebehol som si túto tému, ale nenanašiel som to čo hľadám a tak skúšam šťastie či sa niekto nechytí: Potrebujem čisto zelený ( khaki ) batoh na jednodňové túry, kde sa bude maximálne zmestiť jedlo, voda, pončo, náhradná košeľa, KPZ a nevadí, že blúza bude prichytená zvonku. Proste sa mi nepáči keď je väčší batoh poloprázdny a preto chcem niečo malé a už som toho presurfoval a nič som nenašiel, tak možno niekto pomôže. Ďakujem



No ja to skúsim, keďže si myslím, že toto spĺňa uvedené požiadavky, hoci sa mi nechce veriť, že by si o tejto možnosti nevedel a už nad ňou neuvažoval. Aj cena je veľmi prijateľná: http://msmarmy.sk/index.php?route=produ ... ct_id=1739 Alebo hoci aj toto - ma to (lepsie) polstrovanie. A vôbec, veď armyshopy sú plne malých olivových/khaki batohov. Či mi niečo uslo a trepem?
Obrázok užívateľa
Ctihor
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 13 Apr 2014, 12:23
Bydlisko: Hora
Dal Ďakujem: 12 x
Dostal Ďakujem: 27 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia