Sekery

Nože, sekery, pílky..

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod atti.hombre » 19 Okt 2011, 19:41

Je to o spôsobe vsadenia poriska do čepele sekery...niekde to tu už bolo-niekto dal link na Fishkarsy,kde to bolo vysvetlené...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod whitedeath » 19 Okt 2011, 23:20

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:04, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod Kapo » 20 Okt 2011, 22:35

Takéto avízo som dostal, snáď sa niekomu hodí... :wink:

Vážená zákazníčka, vážený zákazník,

v spolupráci so spoločnosťou Fiskars sme na tohtoročné jesenné obdobie pripravili pre našich verných zákazníkov špeciálnu ponuku sekier rady X, ktoré boli nedávno uvedené na náš trh. Dokonale umiestnené ťažisko, čepele potiahnuté teflónovou vrstvou s precízne nabrúseným ostrím, rukoväť z najnovšieho materiálu FiberComp absorbujúceho spätné nárazy. (Detailné informácie o sekerách FISKARS TU) Tieto nové modely sekier Vám teraz ponúkame za výrazne lepších podmienok, než za akých si ich môžu zaobstarať ostatní. Stačí, keď do do 6. 11. 2011 prinesiete do niektorej z predajní Mountfield akúkoľvek Vašu starú sekeru a my Vám za ňu poskytneme novú sekeru Fiskars o 40% výhodnejšie. Táto ponuka nie je verejná, je prezentovaná iba prostredníctvom emailu len na adresy našich zákazníkov.

Tešíme sa na vás aj vaše staré sekery.
Mountfield
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod addo77 » 21 Okt 2011, 08:19

celkom dobre!, a pri predajni musis uviest svoje meno alebo emailovu adresu? resp. kontroluju to ci to ozaj prislo dotycnemu ktory donesie staru skarpalu na vymenu :) ?
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod juraj1974 » 21 Okt 2011, 08:30

Toto sa pytam aj ja. To mozem prist do predajne a povedat ,,salam alejkum ja jsu Kapo z Myjafsaka,, zaseknem staru sekeru do pultu a vypytam si novu Fiskarsku?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod Kapo » 21 Okt 2011, 08:58

Chlopi, netuším. Keď si dačo kupiš v maunfilde, či v inom ochpode, tak ich nič moc navyše nezaujíma. /adresa, mail, meno, váha.../
Preto tam treba zobrať daky planý thomahawk, a íst pre nový fiskharshawk. Nemali by s tým robic problémy. :mrgreen:

Keby som to mal pri komíne, tak tam už lecim. Takto mi sem dnes príde žena na víkend za Blavy, tak jej pribalim jeden taký chujovy sekáč, a pošlem ju tam. Ona to určite v pondelok vybaví, a dám vám hneď vedieť. :wink:

Ja by som rád od fiskara hlavne kálačku, a takú strednú až veľkú sekerku. Takého drobca do batóžka, mám.
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod Legil » 21 Okt 2011, 15:09

Bol som sa pytat v Mountfielde - akcia plati daju 40% zlavu ak donesiete akukolvek sekeru v akomkolvek stave.
Mozete doniest akekolvek mnozstvo na vymenu. Predaju vam kus za kus.
Pozeral som ale na X-7 a ta tam stoji 47€ po odratani zlavy by to bolo 28,2€ a tu: http://www.stavbaeu.sk/zahradna-technika/fiskars/zahradne-naradie/spracovanie-drev/sekery-a-naradie/fiskars-univerzalna-sekera-x7-121420 tato X-7 je este lacnejsia =24,9€ :-(
Bol som v bazari a najlacnejsiu som nasiel za 3€ - aby som ju mal na vymenu. :-(
Doplnam ...
teraz som si vsimol, ze postovne je 10€ a pri osobnom odbere to je 15€
10€ http://www.stavbaeu.sk/cena-dopravy
15€ - celkom dole http://www.stavbaeu.sk/kontakt
Takze asi aj ja kupim v Mountfielde. :oops:
Naposledy upravil Legil dňa 21 Okt 2011, 15:19, celkovo upravené 1
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod addo77 » 21 Okt 2011, 15:18

Ja starych sekier mam dost .. pojdem tam omrknut X-17 alebo X-25- ci sa to vyplati. Lebo ako vravis dost e-shopov ma velke zlavy.. co v konecnom dosledku sa moze oplatit viacej.
Obrázok užívateľa
addo77
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 14 Jún 2010, 10:11
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod atti.hombre » 21 Okt 2011, 17:47

Fiskarsy majú v celkom dobrých cenách v Baumaxe...keby to dakoho zaujímalo ( lacnejšie ako v mnohých e-shopoch!) ...inak tiež sa tomu divím! :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod finn » 23 Okt 2011, 21:34

Ja vyberam z tychto a chcel by som ta opytat na vas nazor, pripadne skusenosti.

Obrázok
Obrázok

http://www.chrome.sk/index1.php?action=detail&id_tovar=1505&t=sekera-husqvarna-kempingova-05-kg--375-cm---kovana
http://www.brexport.sk/product/fril-klasik-trekingova-sekera-534/

Videl som ze niekto tu ma sekeru FRIL od Hultafors a myslim ze SKW ma Husqvarnu. Ako ste spokojni a co by ste vytkli?

Dik za nazory.
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod SKW » 23 Okt 2011, 21:51

Totižto Hultafors momentálne vyrába sekery aj pre Husqvarnu, ktorá si tam len nechá vyraziť svoj znak, čiže ak si kúpiš jedno, alebo druhé, kúpiš si Hultaforsku ;-) Ak sa rozhoduješ medzi týmito dvoma linkami čo si uviedol tak ja by som ti radil kúpiť radšej tú od brexportu priamo s logom výrobcu HB :yees:

Ja som kupoval Husqvarnu ešte v dobe kedy im kovala sekery dieľňa Wetterlings, takže sekerka je tvarovo trochu iná akú by si kúpil dnes. To ale nič na veci nemení, Hultafors robia výborné sekery, za bezkonkurenčnú cenu (za kované sekery). Ja môžem len odporučiť, mám dve hultaforsky a sú to vynikajúce nástroje.

:camp:
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod finn » 24 Okt 2011, 12:31

Vdaka za rady, pochvalim sa az kupim :mrgreen:

:camp:
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

Re: Akú máte sekeru?

Poslaťod onee » 24 Okt 2011, 23:35

Ja mám FISKARS-ku neviem jej názov, bola kupovaná ešte z predchádzajúcej rady, je to v podstate ako terajšia X15. Rúbal som už so všelijakými sekerami (šak sem chuapec z dzedziny) ale ta FISKARS-ka je fakt dobrá. Táto moja není priamo štiepacia, vtedy ju označovali ako lesnícku a to mi viac vyhovovalo. Má menší klin takže osekávanie vetiev zo spadnutého stromu ide trocha lahšie, na klasické štiepanie bude lepšia asi ta širšia, ale čo som zatial štiepal tak nebol žiadny problém ani s touto.

Kamoš ma aj tu veľkú kálačku a to je iná drtička.

EDIT *******************************************************************************************************************************************

Tak mi to nedalo s tou FISKARS akciou v Mounfielde. Hodil som do heureky Fiskar sekery a toť čo som našiel.
http://www.mader.sk/sekery
Sú to v podstate polovičné ceny Mounfieldu.
onee
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 03 Okt 2011, 00:58
Bydlisko: Záhorák
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Sekera Hultafors Klasik I.

Poslaťod finn » 05 Nov 2011, 00:09

Stranka spolocnosti kde som ju kupil http://www.brexport.sk/product/fril-klasik-trekingova-sekera-534/ kupoval som priamo v sklade na adrese uvedenej na web stranke. Sekera ma modelove cislo H.701. Prikladam aj stranku vyrobcu http://www.hultafors.se/www/live/gemensam/iframe.aspx?TreeID=21981 bohuzial je len vo svedskom jazyku, takze hovorime o sekere s nazvom "Friluftsyxa" inak model 840701.

Sekera bola zabalena v peknom darcekovom baleni s viditelnym oznacenim.
IMG_9588.JPG


Po otvoreni, bola v baleni sekera v kozenom puzdre a pribalova informacia vo svedskom jazyku.
IMG_9589.JPG

Kozene puzdro sedelo vyborne a manipulacia s nim je velmi jednoducha (aj ked by som si to vedel predstavit s jednym velkym cvokom ako vyrobil SKW)
IMG_9594.JPG

Logo jedneho z najstarsis svedskych vyrobcov rucne kovanych sekier
IMG_9597.JPG

IMG_9615.JPG

Hlava sekery je osadena na rucke z biele orechovca (hickory) a fixovana pomocou dreveneho klinu a kovoveho kuzela. Rez po odstraneni zvysku dreveneho klinu som musel zacistit nozom. V uzsej casti oka chyba kusok rukovate,ale nic tragicke, rukovat je s hlavou spojena natesno.
IMG_9606.JPG

IMG_9638.JPG

Cela hlava je natreta nejakym olejom alebo tukom, ktory je lepkavy a zachytavaju sa na nom kusky koze z puzdra a necistot, co je vidiet na vsetkych fotkach.
IMG_9633.JPG

Ostrie vybrusu je nesumerne co do stran a v maximalnej dlzke 1 cm. Treba ho doladit. Tu by som prosil o pomoc, do akej dlzky natiahnut ostrie a na com brusit, tak aby som neurobil viac skody ako osohu.. Inak ostrie je nabrusene do oholenia.
IMG_9606.JPG

IMG_9607.JPG

IMG_9608.JPG


Pokracovanie na buduce :mrgreen:
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

Sekera Hultafors Klasik II.

Poslaťod finn » 05 Nov 2011, 00:44

Tak a jdeme dal...

Doplnam fotky toho ostria a vybrusu.
IMG_9615.JPG

IMG_9641.JPG

IMG_9644.JPG

Tyl hlavy sekery nie je vykovany do kompaktnej plochy a bude lepsie ho dobrusit, teda asi :shock:
IMG_9609.JPG

IMG_9647.JPG

Co sa tyka puzdra, to je jednoduche a ucelne s moznostou uchytenia na opasok. Upevnenie na hlavu je riesenie stahovanim a fixovanim takou "brzdou", tak ako som pisal asi by som to casom prerobil na velky cvok (druk). Na puzdre mozno vyhladim hrany a prebehnem ho Sno Sealom http://www.greenzone.sk/atsko/atsko_snoseal.php.
IMG_9626.JPG

IMG_9627.JPG

IMG_9628.JPG

Porysko je vyborne spracovane a nie potreba ho prebrusit. Je jemne naolejovane, ale este by som ho naolejoval. Tu sa chcem spytat ci by som neholo pouzit ten Sno Seal, alebo mame doma kuchynsky olej slnecnicovy a olivovy. Co je lepsie?

Par udajov o rozmeroch:
dlzka poryska (celkova dlzka sekery) 38,5 cm
velkost hlavy od ostria k tylu 14,5 cm
dlzka ostria 7,5 cm
vybrus od 0,5 do 1 cm
hmotnost som nevazil, vyrobca uvadza 0,5 kg

Celkovy zaver:

Sekera sedi v ruke vyborne a je dobre vyvyzena. Pre jej celkovu hmotnost a rozmery mi pride ako vhodna pre tabornicke, zalesacke, bushcraftove aktivity alebo niekde do chaty ku krbu. Bude vhodnym pomocnikom pri stavbe pristreskov, priprave dreva na ohen, vyrezavani z dreva. Casom by som doplnil postrehy pri praktickom vyuziti v prirode.

Mozem iba odporucit.

:camp:
Múdrosť nie sú rozsiahle vedomosti, rozsiahle vedomosti nemusia byť múdrosťou!
Obrázok užívateľa
finn
 
Príspevky: 161
Registrovaný: 06 Mar 2011, 22:47
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 131 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nástroje

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia