Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk a Peniazomat

Kostihoj

Kostihoj

Poslaťod Waldläufer » 29 Jún 2017, 18:28

Zhanam suseny Kostihoj uplandsky (Symphytum × uplandicum), konkretne listy, vacsie mnozstvo. Viete mi dat tip kde ho zohnat? Veeelmi by ste mi pomohli.
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer

Dal Ďakujem: 215 x
Dostal Ďakujem: 181 x

Re: Kostihoj

Poslaťod juraj1974 » 29 Jún 2017, 18:57

Kostihoj registrujem v okolí Breznice. Za Jablonovcami smer Badan. Potom som sa s ním stretol na lúkach nad dobrotinskymi skalami ako aj v okolí lúk nad Diviakni nad Nitricou. Musíš si všímať okolie kde sa pohybujes. Všade okolo nás je veľmi veľa užitočných byliniek.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.

http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974

Dal Ďakujem: 750 x
Dostal Ďakujem: 774 x

Poslaťod Waldläufer » 29 Jún 2017, 20:57

Dik Juraj za tip. Ale ja ho nechcem zbierat, potrebujem niekoho kto pestuje tu specificku odrodu.
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer

Poslaťod Legil » 29 Jún 2017, 21:45

Juraj ... ten druh sa používa na kŕmenie kuriatok, sliepočiek aj prasiatok ... pretože vie vyprodukovať veľké množstvo zelenej hmoty ... a sliepočky korene nežerú :) iba trávu aby neprbrali :)
Plocha o výmere asi 50 m2, na ktorej je vysadených 300–350 rastliniek, je dostatočný zdroj zeleného krmiva pre 100 sliepok, 30 hús aebo 30 králíkov, menšie prasiatko, alebo kozu.
:mrgreen: :camp:
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor

Dal Ďakujem: 103 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Poslaťod juraj1974 » 30 Jún 2017, 07:31

Jožko - Nepredpokladal som ucel pouzitia o ktorom pises ty. Pisal ze zhana suseny co asi nebude na krmenie ,,zelenym,, Kostihoj ma vela ucinnych latok pouzivanych na liecenie svalových krcov a posobi aj antisepticky- protizapalovo ci dokonca ako prirodne analgetikum- tlmi bolest. Je to doslova prirodny produkt prvej pomoci ci v lese alebo doma v podobe roznych prípravkov. Pouziva sa cela rastlina. Myslel som ze kolega chce vyrabat nejaky produkt z toho. My urcite robit budeme ako mast tak timkturu ci dokonca lokalny spray. Kvitne na jar. Vtedy sa zberaju listy. Na jesen sa zbera koren. Ale vacsie mnozstvo je relativny pojem... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.

http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974

Dal Ďakujem: 750 x
Dostal Ďakujem: 774 x

Poslaťod Waldläufer » 30 Jún 2017, 18:51

Je to ako pise Legil, zhanam ho ako krmivo. Preto vacsie mnozstvo, uznavam ze je to vagny udaj. Nie je pre vlastnu potrebu, ale pre znameho. Ja chovam len moje deti a domacich maznacikov.
Obrázok užívateľa
Waldläufer

Späť na Kúpim

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť