Kmene stromov na ďalšiu tvorbu

Kmene stromov na ďalšiu tvorbu

Poslaťod AtómovýHad » 13 Júl 2018, 22:22

Ahojte, zaobstaral som si tzv. "chainsawmill" tak hľadám kmene na pílenie! Máte na pozemku odpílený veľký strom / kmeň / drevo / koreň o priemere 40cm a viac a potrebujete sa ho zbaviť ale nemáte ako lebo je ťažký a rozmerný? Spracujem ho na použiteľné rezivo (dosky, foršne, trámy,...) hrúbky 3 až 33 cm.

Dohoda možná, kľudne aj zaplatím ak je to poriadny kus, dub, ovocné stromy, orech, atď....

Prosím posielajte fotky a ostatné informácie na mail matej.kesan(zavináč)gmail.com
Navštívte môj web pre viac info o pílení reziva z guľatiny>> https://www.gater.sk/
http://www.sashe.sk/JohnKrakatoa/detail/wasp << Môj obchod s paracord vecami a gumipuškami.
Obrázok užívateľa
AtómovýHad
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 29 Apr 2012, 01:34
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 245 x
Dostal Ďakujem: 46 x

Re: Kmene stromov na ďalšiu tvorbu

Poslaťod Legil » 16 Júl 2018, 07:30

... mám na záhrade veľkú čerešňu, ktorú som chcel dať dole už tento rok ... (neviem to obrať a nechcem, aby sa pri oberaní niekomu niečo stalo, tak ju chcem meniť za mladšie a niečo menšie ...
Kmeň má asi 180-200 cm výšku a 30-40 cm šírku (nemeral som)
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Kmene stromov na ďalšiu tvorbu

Poslaťod steniels » 27 Nov 2019, 14:07

ja mám na dvore trámy z ihličnanov. su cca 100 rokov staré. dom v ktorom boli bol kolaudovaný v roku 1927. takže spílené museli byť roky predtým. opracovávané sú ručne. ak by mal niekto záujem.
steniels
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 26 Nov 2019, 13:20
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Kmene stromov na ďalšiu tvorbu

Poslaťod Gondil » 28 Nov 2019, 08:20

Odporucam pozerat na bazosi, momentalne dost idu orechy vzhladom na to, ze ta hnusna pliaga nici plody vela ludi orechy vypiluje a ponuka ich niekedy aj za odvoz. Akurat je s tym roboty. Ja som tento vikend kupil krasny kusok priemer cca 60-70cm vyska 3m
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x


Späť na Kúpim

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť