Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk a Peniazomat

Jednočlenné viacdňovky

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Chameleon_sk » 21 Nov 2012, 13:23

cipik: to nie je o tom ze ak mas zbran nie si zalesak a bushcrafter. Myslienka bola uplne o podstate....na čo zbraň v lese?
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk

Dal Ďakujem: 305 x
Dostal Ďakujem: 445 x

Poslaťod sally » 21 Nov 2012, 16:47

Nerád by som tu flame :camp: Pokiaľ niekto so sebou pre pocit bezpečia nosí so sebou do lesa legálne držanú strelnú zbraň (teda má Áčkový zbroják), tak nikoho do toho nič - je to jeho vec :wink: Ľudia si chodia do lesa vydýchnuť, načerpať sily...a užiť si. Pri nekonečnej rozmanitosti ľudských pováh, niekomu k tomu prispieva to, že spí s plyšovou ovcou, nosí na zápästiach kožené nátepníky, má najnovšiu hi-tech membránovku, na batohu pripnutý luk alebo za pásom zbraň - why not?

ohľadom tematiky zbraní, sebaobrany a spol. môžme diskutovať tutok: viewtopic.php?f=25&t=236
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe

Dal Ďakujem: 172 x
Dostal Ďakujem: 327 x

Poslaťod opossum » 22 Nov 2012, 11:17

ano, otázka je správna: načo v lese (na Slovensku zbraň)? pokiaľ nie som poľovník a nemám pri sebe loveckú pušku. Je pištol alebo kolt v lese opodstatnený? Porovnajme mestské prostredie (alebo veľkomesto) s prírodným prostredím? Ktoré je pre pobyt človeka nebezpečnejšie? Moja osobná skúsenosť je taká, že v meste sa cítim oveľa ohrozenejší zo strany ľudí, ako v lese alebo v horách. A to bývam v malom meste...A čo sa týka ohrozenia šelmami, nepobývam v horách toľko času a na takých miestach, aby som sa do ohrozenia dostal...
opossum

Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 148 x

Poslaťod Stopar » 22 Nov 2012, 17:41

Pokiaľ mi je známe, tak vlk a rys na Slovensku človeka nanapadol, okrem niekoľkých výnimočných prípadov (besný vlk, ktorý sa správal neprirodzene).
A na rozzúreného medveďa alebo diviačicu je obrana s krátkou guľovou zbraňou absolútne nevhodná. Tie útoky sú výnimočné, ale sú také rýchle, že si ani človek nestačí uvedomiť, čo sa deje. A krátka guľová zbraň má nedostatočný zastavovací účinok na medveďa. A ak by aj niekto stihol medveďa trafiť, tak ho to vyprovokuje k ešte väčšej agresivite.
A taktiež sa cítim v lese omnoho bezpečnejšie ako v meste. Správanie divej zveri dokážem skôr odhadnúť, ako správanie cudzích ľudí.
Pre mňa predstavuje najväčšie nebezpečenstvo v lese neskoro vytiahnutý nakazený kliešť.
A na útočiaceho psa je dobrý obranný prostriedok pevný a dostatočne dlhý nôž.
Stopar

Dal Ďakujem: 31 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Poslaťod sally » 22 Nov 2012, 20:40

Páni, nikoho z vás nenapadlo, že v lese je pre zálesáka (a človeka obecne) najnebezpečnejším agresorom iný človek? Ak sa chcete brániť tlupe cigánov/houmlesákov dlhým nožom, why not? No ak niekto preferuje včielky, neberte mu to [-X

Myslím, že debaty o zbraniach stačilo - týmto poprosím o návrat k pôvodnému zmyslu tému: ako prežívame jednočlenné nocovania v lese, nejaké tipy, triky... napr. ako riešite situáciu, že je treba zájsť po vodu k prameňu - nechávate vtedy veci v tábore (nestrážené?)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe

Dal Ďakujem: 172 x
Dostal Ďakujem: 327 x

Poslaťod opossum » 23 Nov 2012, 13:45

hm, nestrážené veci sme nechávali dosť často, ale to bolo v iných časoch :) osemdesiate roky. Napríklad mali sme postavený stan na začiatku Ľupčianskej doliny (Partizánska Ľupča), nechali sme v ňom všetky veci a šli dolinou smerom hore, niekoľko hodín. Nič nezmizlo, akurát, keď sme sa vrátili, tak pri stane bola krava a prežúvala moje ponožky, ktoré som mal opraté a zavesené na šnúre :) Boli sme dvaja, ale vlastne sme "celý tábor " nechali opustený.
Ono, záleží na okolnostiach. Pokiaľ som sa pohyboval vysoko v horách na hrebeni a na odľahlých miestach, tak som kľudne nechal ruksak na rozcestí a naľahko šiel k prameňu po vodu. Ak by aj niečo zmizlo, a v okolí sa niekto pohyboval v tom čase, väčšinou to boli VHT turisti, o ktorých vlastne mal člvoek prehľad, pokiaľ šli tým istým smerom, a bolo dosť nepravdepodobné, že by ti turista, obťažkaný vlastnými vecami, ukradol nejaký objemný náklad. Jedine ak fotoaparát, ale ten som ja nikdy nemal :) Samozrejme, ak má človek obavy, že môže o niečo prísť, ale nechce sa mu celý batoh vliecť napríklad zo sedla Medziholie na Malý Rozsutec, tak si vezme len najcennejšie veci, ostatné niekde dobre ukryje (pozor na voľbu úkrytu, pretože ak je v okolí niekoľko podobných stromov a húštin, môže sa opätovné hľadanie vecí stať nepríjemným zážitkom).
opossum

Poslaťod macmatej » 28 Nov 2012, 17:51

Mam ruksak, z ktoreho sa da odopnut predna cast, a z tej sa stane taky mini ruksak. V nom mam cenne veci ako penazenku, mobil a kluce od bytu. Velky ruksak nechavam opusteny. No vzdy ho srkyjem mimo cesty a zahrabem listim.
Obrázok užívateľa
macmatej

Dal Ďakujem: 404 x
Dostal Ďakujem: 583 x

Poslaťod aviatik » 28 Nov 2012, 18:34

Chodim vacsinou sam. Ale na 4 den napriklad v Ukrajinských Horhanoch mi samota uz trochu zacina liezt na nervy. Odkedy som si este v mladosti schoval batoh na vrchole Vtacnika a len tak nalahko zbehol do Ostreho Gruna, a potom ho na tom Vtacniku potme hladal skoro do rana, nosim vsetky veci stale so sebou. Nic nikde nenechavam a taborisko rozkladam az tesne pred spankom.

Par clankov o mojich solo tulackach na mojej webke www.aviatik.info
aviatik

Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Poslaťod beaster » 27 Dec 2012, 15:12

Ja som bol na solo akcii len raz ale to som nakoniec prespal v Jelenci pri jazere. Ale ked som sa raz z kamaratom tulal 8 dni z Bratislavy do Noveho Mesta nad Vahom tak jednu noc sme spali len tak v spacakoch na zrucanine hradu Dobra Voda a vecer si tam bola partia mladych z dediny opekat tak sa kvoli nam trosku zdrzali (co Vam poviem bola super atmosfera, vtipky, spev atd). Nuz ale okolo tej polnoci bola tma ako v rohu tak ma poprosili aby som ich odprevadil baterkou do dediny. Samozrejme nemal som s tym problem ale cesta naspet lesom uz bola zaujimavejsia. Ak tu trasu niekto pozna tak vie ze zacina za dedinou stylom, ze si musite otvorit miestny cintorin a prejst krizom cez neho :D celkom sradna ked idete v noci sam s baterkou :D Cintorinu som sa sice az tak nebal ale nebudem tu robit zo seba borca po ceste na hrad mi veru viac krat stislo pulky k sebe od strachu :) vtedy naozaj vase zmylsy funguju ako zosilovac a staci ze vedla vas pebehne maly piskor a vy sa uz chystate na utok vyhynutych dinosaurov, ktorym sa iste podarilo tajne prezit prave v tomto lese. Pristihol som sa ze stale viac a viac zrychlujem, ku koncu div ze som uz nelietam nad terenom :D Kamos ma cakal v dobrej naladicke pri ohnicku a tak sme este dlho kecali. Tie tiene na hradbach zrucaniny boli naozaj kuzelne :camp:
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster

Dal Ďakujem: 459 x
Dostal Ďakujem: 117 x

Poslaťod macmatej » 27 Dec 2012, 16:28

Na Dobrej Vode kempujem sam pomerne casto. Ak nie je cierno cierna tma, tak chodim bez svetla. Biela brizolitova cesticka sa vo svetle mesiaca pekne odraza.
Obrázok užívateľa
macmatej

Dal Ďakujem: 404 x
Dostal Ďakujem: 583 x

Poslaťod stormmast3r » 27 Dec 2012, 18:18

Raz som v noci v kukurici natrafil na jazveca :D, som sa ho zlakol viac ako dobermana
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut

Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Poslaťod beaster » 28 Dec 2012, 09:20

aviatik píše:Par clankov o mojich solo tulackach na mojej webke http://www.aviatik.info

Super citanicko ta tvoja stranka - nielen tie splavy a trekove akcie v horach ale aj to lietanie na paraglide - ja sa sice venujem len virtualnemu lietaniu (aj to v poslednej dobe trochu zanedbavam no a asi 2 x som mal moznost pilovtovat realnu cessnu :yees:
Existuje iba jeden úspech - žiť svoj život podľa seba.

Tomorow is the very first day of the rest of your life.
Obrázok užívateľa
beaster

Dal Ďakujem: 459 x
Dostal Ďakujem: 117 x

Poslaťod Marcela » 24 Sep 2014, 21:12

Jet s někým má obrovskou výhodu z hlediska bezpečnosti (při řešení možného úrazu apod.), a pro někoho asi i psychiky. Pokud ale člověk jede sám, líp se pozná, má čas sám na sebe, na svoje myšlenky... Je to sice nebezpečnější, ale svobodnější :wink: Když jste s někým, podvědomě se na něj pořád soustředíte.
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela

Dal Ďakujem: 2458 x
Dostal Ďakujem: 478 x

Poslaťod opossum » 25 Sep 2014, 10:17

presne tak
opossum

Poslaťod lastwolf » 25 Feb 2015, 00:26

Ja by som asi dodal známu vetu "strach a peniaze som nikdy nemal" alebo "kto sa bojí nech nejde do lesa" :D
Príroda nikdy nezradí srdce, ktoré ju miluje.
Obrázok užívateľa
lastwolf

Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 21 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia