Jednočlenné viacdňovky

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod benluben » 25 Feb 2015, 12:32

Tu nejde ani tak o ten strach ako v prvom rade o možné riziko úrazu tým samozrejme nemyslím porezaný prst, odretá päta ale úraz , ktorý Ti znemožní ďalší samostatný pohyb a vyhľadanie pomoci. Nie od všadiaľ funguje mobil a pomoci sa nedovoláš. V neposlednom rade je tu aj bezpečnosť ako už písala Marcela. Tu mám zas na mysli skôr nečakané napadnutie človeka zvieraťom (diviak, medveď) pri neopatrnosti. Strach je až na ďalšom mieste, ale s tým sa musí vyrovnať a možno aj nevyrovnať každý sám. :)
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 214
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 366 x
Dostal Ďakujem: 276 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Marekk » 25 Feb 2015, 21:55

Marcela píše:Jet s někým má obrovskou výhodu z hlediska bezpečnosti (při řešení možného úrazu apod.), a pro někoho asi i psychiky. Pokud ale člověk jede sám, líp se pozná, má čas sám na sebe, na svoje myšlenky... Je to sice nebezpečnější, ale svobodnější :wink: Když jste s někým, podvědomě se na něj pořád soustředíte.


Někdy něco cítím nebo vnímám, ale neodvážím se to sám před sebou či okolím vyslovit nahlas, protože se obávám nepochopení.
A často "přijdu" sem na portál a zjistím, že to někdo krásně zformuloval za mne :yees:
Obrázok užívateľa
Marekk
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 19 Dec 2013, 16:16
Bydlisko: VÝCHODOČECH
Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod Mirino » 23 Nov 2015, 15:59

Tak jsem proběhl celé vlákno a vidím, že půlka lidí se cítí ohrožená lidmi a druhá půlka zvěří. Osobně nenosím žádnou palnou zbraň. Ono totiž když už na někoho bouchačku vytáhnete, tak musíte být odhodlaní ji taky použít. A po použití to zdůvodnit u soudu, že to z vaší strany splňovalo podmínky zákona o nutné obraně, nebo krajní nouzi. A vytáhnout nějaký poplašňák, nebo plynovku může znamenat, že proti vám bude vytažena ostrá pistole, nevíte koho potkáte a u soudu odzní, že v té tmě a stresu si dotyčný neměl šanci všimnout, že držíte plynovku a proto to do vás našil. V roli útočníka se lehce ocitnete sami a soud vám to stejně lehce spočítá. Maximálně nosím malý sprej. Spíš proti "lidem". Medvěda jsem viděl asi desetkrát...musel bych si přesně povzpomínat. I medvědici s děckem několikrát, nejblíž to bylo na 40m...utekli. Samotného medvěda asi na 30m, věděl o mě a spásal borůvky klidně dál. Když jsem potkal dva vlky na 8m, vyskočili na chodníček v Jalovecké dolině....tak jsme se dívali dvě vteřiny vzájemně do očí. Pak zdrhli. Celou dobu jsem byl "zmrzlý" a pro použití spreje naprosto nevhodný. No, není to nic na chválení, vím.
Ale zarazilo mě, že tady neodzněla stará finta na nocování. Když nocuju ve "zvířecím" prostředí, tak se chovám jako zvěř, abych tak jaksi zapadl do "kolektivu" okolo mě. Tedy vysílám signály, kterým zvěř rozumí. Pachové například. Jednoduše si označkuju teritorium jako nejsilnější a nejnebezpečnější zvíře v okolí. I ten medvěd, nebo divočák vám způsobí problém, když na vás narazí zničeho nic, je překvapen, je to nablízko a vyhodnotí to tak, že jste to vy, kdo ho ohrožuje. Takže před spaním pěkně obejdu spacák v kruhu tak 20-30m a na několika místech "zvednu nožičku". Zatím mě nic horšího než myši neotravovalo. Vlastně jednou mně překvapený jelen zatroubil v noci tak na těch 30m a postavil mě do pozoru. Taky není špatné se navonět dýmem. Žádné jiné zvíře krom člověka dýmem nesmrdí a zvěř to ví. A ještě jedna rada pro ty, co se budí při každém šustnutí. Dejte si špunty do uší a pořádného panáka do hlavy. Ráno se probudíte a zjistíte, že se v noci po dobu vašeho spánku nic zvláštního nestalo a pěkný den začíná....
Mirino
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 14 Feb 2013, 13:48
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 77 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod bubi » 23 Nov 2015, 17:59

Mirino, hneď prvý príspevok dobrý. Ešte keď sa predstavíš v príslušnej téme, tak budeme radi. :)
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Jednočlenné viacdňovky

Poslaťod benluben » 26 Nov 2015, 13:57

Tú fintu so "zdvihnutou nožičkou" používam už roky aj ja a zatiaľ som nemusel v noci "utekať" zo spacáku. Les ma v noci svoje zvuky a na tie si treba zvyknúť a časom sa ich naučíte aj identifikovať, teda z väčšej časti určite.
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 214
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 366 x
Dostal Ďakujem: 276 x

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia