Bushcraft vs slovenske zakony

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod pepo276 » 15 Máj 2016, 09:47

Poľovníci sú obyčajní vrahovia, psychopati, ktorí si svoje pošramotené ego a komplexy z detstva kompenzujú na nevinných zvieratách... Proste človek, ktorý zavraždí (zastrelí) zviera (a je úplne jedno či je to jeleň, srnka, medveď, pes!..) len tak pre radosť, trofej, "koníček" a následne sa ešte prihlúplo usmieva na fotkách vedľa mŕtvoly zvieraťa to nemôže mať v hlave v poriadku! Sú to v podstate chorí ľudia a určite by sa mali liečiť na psychiatrii... A tie ich "nepriestrelné" argumenty o tom, ako sa oni starajú o les, prikrmujú lesnú zver (prečo asi...) a je to ich "právo" nech si niekam strčia. Tým, že ich dokrmujú prežijú aj slabšie jedince, ktoré by inak neprežili. Takto prežijú, aby ich potom mohli následne zastreliť... Rád by som videl akoby sa takto "vzorne" starali keby im nebolo dovolené ich zabíjať...!!
Naposledy upravil pepo276 dňa 05 Aug 2016, 19:01, celkovo upravené 3
Niektorí ľudia sú ako oblaky ... zmiznú a hneď je krajší deň
pepo276
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 11 Máj 2016, 20:32
Dal Ďakujem: 28 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod bubi » 15 Máj 2016, 10:22

Takže tá lesná stráž nie sú až takí "hajzlii" keď sa s nimi dá dohodnúť? Iba škoda že sa musíš do toho nútiť taktikou pretvárky.
PS: Tento môj príspevok bol reakciou na pôvodný neupravený predchádzajúci. Po trojnásobnej zmene jeho obsahu stráca zmysel.
Naposledy upravil bubi dňa 27 Okt 2016, 09:11, celkovo upravené 2
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod pepo276 » 15 Máj 2016, 11:00

polovnici su primitivni ludia a odpad spolocnosti
Naposledy upravil pepo276 dňa 05 Aug 2016, 18:03, celkovo upravené 1
Niektorí ľudia sú ako oblaky ... zmiznú a hneď je krajší deň
pepo276
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 11 Máj 2016, 20:32
Dal Ďakujem: 28 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod Mirino » 15 Máj 2016, 13:33

Slušné vystupovanie je základ, nespochybňovať autoritu orgánu, lebo ti to dá vyžrať. A keď treba, tak si aj nasypať popol na hlavu. Všetci sa často pohybujeme mimo značkované chodníky, prespávame tam, kde je to v rozpore s nejakou vyhláškou. Takže slušnosť predovšetkým. Odpoveď na výtky zásadne v štýle: Naozaj? To som nevedel, že sa to tu nesmie...že som na súkromnom pozemku....ja viem, že ľudia sú k prírode bezohľadní, veď aj totkaj som stretol takých, no predstavte si čo robili....ulejem vám??? No a zrazu sme skoro kamaráti a rozoberáme "veselé historky z nakrúcania". Pokutu nedostanem a keď sa v tej lokalite stretneme znovu, tak už žiaden problém neriešime. To, že sa tam správam ako sa patrí je samozrejmé.
Naposledy upravil Mirino dňa 25 Okt 2016, 15:35, celkovo upravené 2
Mirino
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 14 Feb 2013, 13:48
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 77 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod Dufi » 15 Máj 2016, 14:37

Keď ráno vstaneš, poďakuj za svetlo, za svoj život a silu, poďakuj za jedlo a za radosť zo života. Ak nevidíš dôvod, prečo by si mal ďakovať, dávaj vinu sám sebe.
Tekumseh
Obrázok užívateľa
Dufi
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 07 Jan 2013, 12:22
Bydlisko: Orava
Dal Ďakujem: 210 x
Dostal Ďakujem: 105 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod craobs » 17 Máj 2016, 12:31

ja by som si v prvom rade naštudoval zákon :wink: aby ste vedeli či vás buzerujú oprávnene..
craobs
 
Príspevky: 63
Registrovaný: 28 Jan 2014, 16:18
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod dodo » 19 Máj 2016, 13:25

Je to všetko o ľuďoch a o pohľade na vec...
Nie som ani poľovník,ani lesná stráž,ani ochranár,ale poznám ich robotu a výsledky ich práce,a preto nedám na nich dopustiť!Všade sa nájdu psychicky "odlišní" jedinci,ktorí zbytku kazia dobré meno-v súčasnej dobe peňazí ešte pribudli "páni sveta",ktorí si chcú predmet svojho záujmu kúpiť len pre seba :wink: Ale prevažná časť týchto ľudí si svoju prácu(prípadne záľubu) robí dobre-kto chodí s otvorenými očami,tak vidí:dostatok zdravej zveri,dostatok krmiva v krmelcoch,odborne vysadené a ošetrené rúbaniska(je ich viac,ako je zdravé,ale to je vizitka "nenažratých" vlastníkov...).
Všetci chcú chrániť prírodu-niektorí naivne za počítačom,niektorí priložia ruku k dielu,a niečo si z toho prípadne zoberú-treba to brať triezvo,s rozumom :wink:
Viem sa vžiť do situácie,ako sa cíti starý hospodár,ktorý si roky piple revír,a nejaký rádioaktívny internetový "bushcrafter" ho nazve vrahom a psychopatom len preto,že si niečo odloví-ja by som sa teda nezdržal...
Preto,ak chcete pomôcť prírode,tak hľadajte návod na to v prírode,a nie na internete-s vlastným! rozumom,pochopením,a bez emócii :idea:
Všetko ide,len malé deti sa musia nosiť...
Obrázok užívateľa
dodo
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 20 Nov 2010, 22:14
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 161 x
Dostal Ďakujem: 190 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod pepo276 » 05 Aug 2016, 18:22

Clovek aby sa pomaly bal s rodinou chodit do lesa kvoli tym primitivom (polovnikom)... To nemusim ani pisat, vsak to vidiet kazdu chvilu co su tito "ludia" zac - v mediach, v televiznych novinach, na internetovych portaloch sa kazdu chvilu objavi novy clanok o tom ako nejaky sprosty polovnik zas niekomu odstrelil psa - v lese, na dedine, na dvore, na voditku alebo aj cloveka lebo si ho "pomylil" so zverou... Ale neda mi to a musim dat do pozornosti jeden taky pripad "za vsetky" - http://www.noviny.sk/krimi/142412-muz-z ... ietata-11l posuk zastrelil susedovi psa na dvore GULOVNICOU z 15 metrov (dokonca to videlo aj jeho dieta - trauma na cely zivot, je tam aj video reportaz, doporucujem pozriet!!!), plus nasledne argumenty polovnika ze "co uz" a psa mu "zaplati" resp. kupi "noveho" (akoby to bola nejaka VEC) ma fakt dojali... Mal by uz konecne niekto s tými individuami spravit poriadok lebo coho je vela toho je prilis!
Niektorí ľudia sú ako oblaky ... zmiznú a hneď je krajší deň
pepo276
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 11 Máj 2016, 20:32
Dal Ďakujem: 28 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod Laci » 23 Okt 2016, 15:03

Ahojte,

chcel by som sa spytat ako je to s bushcraftom na Slovensku v praxy vs nase zakony

Nechystam sa podpalit les ale ani ked sa rozumne spravi ohnisko odprace vsetko horlave spravi jama/kamene...
a nemoze sa ani prespavat (bez buzeracie polovnikov atd.) co vlastne okrem prechadzky po prirode mozeme robit?
ake su pokuty/nasledky?

Paci sa mi predstava idem do lesa spravim si ohen, hamak celta alebo bivi nieco si upeciem spravim caj idem spat, ranajky vsetko zbalim zamaskujem a nebude ani vidiet ze som tam bol.
Lenze ani ohen ani prespavanie nie je povolene tak co teraz? :(
(ps. zatial si len opekam, neprespal som este nadivoko)
Laci
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 23 Okt 2016, 14:51
Bydlisko: slovensko - zapad
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod jasommato » 23 Okt 2016, 23:23

pepo uistujem ta ze vecina polovnikou je uplne v pohode ziadny psichopati a ak doroka strelia jedno zviera su radi nebehaju po lese krvilacne s tuzbou vrazdit a prave preto ze z toho daco maju sa aj o tu zver aj trocha staraju inak by to nik nerobil
jasne ze sa najdu vinimy ako vsade obcas dakto streli psa a podobne ale to su vinimocne pripady
nesyl to nic s tym nespravis a ked ti praskne vred nepomozes ani sebe



velakrat som s nimi mal pri ohni debatu parkrat aj s lesnikmi a nikdy ziadne problemi dokonca aj poharik vecinou odmiuetaju
raz mi lesnik vyslovene ukazal tento si zrez neni zdravi budes tu este dve noci to spalis :D
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod hurka » 25 Okt 2016, 20:11

Áno áno Maťo, zoťal si ho ty :D ja mám ale s poľovníkmi zlé skúsenosti, často si riešia svoje komplexy a už nie jeden mi vravel nech si chytím psa, inak ho zastrelí (môj pes je vycvičený a nepohne sa mi pol metra od ľavej nohy nech sa deje čo sa deje). Ale za oheň ma doteraz nezdrbal nikto oprávnený, pár krát to skúšali greenpeace ale tých tupcov sa báť netreba.
Obrázok užívateľa
hurka
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 04 Dec 2013, 22:12
Bydlisko: košice, košická nová ves
Dal Ďakujem: 50 x
Dostal Ďakujem: 35 x

Re: Bushcraft vs slovenske zakony

Poslaťod kamix » 26 Sep 2017, 10:31

každý z nich má to niečo svoje, čo mu vadí - bohužiaľ
Obrázok užívateľa
kamix
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 26 Sep 2017, 10:25
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Predchádzajúci

Späť na Voľná diskusia o bushcrafte

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


cron