Ray Mears

Knihy, TV seriály, elektronické dokumenty...

Re: Ray Mears

Poslaťod venco » 11 Feb 2015, 21:17

macmatej píše:Tú novú sériu Divoký západ začali vysielať na Viasatnature v CZ dabingu. Repríza 16.2 o 18:10. TV program

Stiahnúť sa to asi ešte nikde nedá?
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Ray Mears

Poslaťod Mamarcel » 14 Feb 2015, 21:07

Ja som uz hladal ale nic nieje este... chce to asi este cas
Aspon titulky k Northern Wildernes by sa mi zisli nemate niekto prosim???
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Ray Mears

Poslaťod macmatej » 23 Feb 2015, 18:11

Nezabudnite, dnes Ray Mears epizoda 2.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Ray Mears

Poslaťod oneho » 23 Feb 2015, 20:40

macmatej píše:Nezabudnite, dnes Ray Mears epizoda 2.


Kde? Na akom kanále???
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Ray Mears

Poslaťod Mamarcel » 23 Feb 2015, 20:53

Viasat Nature bol o 18:10, a zajtra o 20:00 ak sa nemylim
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Ray Mears

Poslaťod macmatej » 23 Feb 2015, 21:40

V programe písali epizóda 2 ale zas to bola len tá 1. časť, čo opakujú už niekoľký týždeň. :-?
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Ray Mears

Poslaťod Mamarcel » 23 Feb 2015, 23:25

macmatej - podla mna to bol druhy diel velké pláne a prérie... Tak ako to je v tomto vlakne v anglictine. Prvy diel som este nevidel iba ukazku v anglictine...

BTW: Wilderness Walks With Ray Mears 2014 - myslim ze to tu este nieje, tak to dam sem videjka na youtube:
Kód: Vybrať všetko
https://www.youtube.com/results?search_query=Wilderness+Walks+With+Ray+Mears+2014
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Ray Mears

Poslaťod osceola » 23 Nov 2015, 21:47

od soboty sú na prima zoom Potulky divočinou s Rayom Mearsom :-)
„Protože jsem poznal trýzeň žíznivé touhy, chtěl bych vykopat studnu, z níž by mohli pít i jiní.“
Obrázok užívateľa
osceola
 
Príspevky: 238
Registrovaný: 12 Júl 2015, 23:12
Bydlisko: Malacky
Dal Ďakujem: 213 x
Dostal Ďakujem: 824 x

Re: Ray Mears

Poslaťod Mamarcel » 29 Nov 2015, 12:07

Vdaka za tip vcera som mal moznost si pozriet prve dva diely ale dalsie uz neuvidim lebo budem prec. Budete to niekto nahravat v sobotu 5.12.2015 o 20:00-21:00? dik
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Ray Mears

Poslaťod Pája » 29 Aug 2021, 20:40

Ray Mears se letos vrátil na televizní obrazovky s novou sérií Wild China with Ray Mears (Divočinou Číny s Rayem Mearsem).

wild_china_with_ray_mears_ep6_01.jpg

Krátce shrnuto, jedná se spíš o přírodovědnou sérii, kde Ray navštěvuje různé národní parky a přírodní zajímavosti v Číně, vždy za doprovodu buď místních odborníků, nebo britských vědců (sloní útulek, rezervaci pand velkých, botanickou zahradu, myslím v Yunnanu, velkou čínskou zeď u Pekingu, tibetskou náhorní planinu, krasové jeskyně, atd.). Z zálesáckého pohledu vás tahle série nenaučí nic nového, řekla bych, že štáb měl velice svázané ruce a poměrně malé možnosti. Ray se nikdy netoulá sám, takže předpokládám, že byl i vcelku pod dohledem. Poměrně mě bilo do očí, jak vyzdvihoval snahu o ochranu přírody a programy na reintrodukci druhů do divočiny, aniž by se zmínil o tom, že Čína je největším znečišťovatelem na světě a že s krajinou nakládá velmi svévolně. (byť tedy on nebývá většinou nikdy moc kritický, tady mi ta snaha vyvarovat se kontroverzi připadala hodně očividná - získat povolení k natáčení asi bylo hodně obtížné).

wild_china_with_ray_mears_ep3_06.jpg

Nicméně, co se týče scenérií, je to krásně natočený seriál, s krásnou, výpravnou hudbou, krásně barevný, a nabízí pohledy, které člověk běžně v dokumentech o Číně nevidí. Navíc se strýčkem Rayem, stárnoucím, ale pořád energickým, někdy až moc žoviálním, ale s absolutním zápalem pro divočinu a její obyvatele. Nechybí ani ikonický crusader cup, ve kterém vaří snad už od 80. let. :-D

Stopáž cca 20 minut na díl je tak akorát k odpolednímu čaji. Velice odpočinková záležitost, doporučuji.

wild_china_with_ray_mears_ep1_01.jpg



Kód: Vybrať všetko
https://blog.raymears.com/2021/07/07/wild-china-with-ray-mears/
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Ray Mears

Poslaťod Pája » 07 Nov 2023, 17:56

Ahojte, náhodně jsem na Youtube narazila na nový seriál, který Ray Mears natočil ve spolupráci s kanálem History Hit (podle všeho patří do rodiny Amazon Prime), Tentokrát se Ray vrací na rodný ostrov se sérií Ancient Britain, Starověká Británie. Venku jsou zatím první tři půlhodinové díly, ve kterých můžeme známého zálesáka pozorovat v přirozeném prostředí, kterak sbírá a opracovává pazourek, poutavě vypráví o převratnosti vynálezu luku a spolu s historiky a historičkami objevuje život obyvatel Albionu v době železné. Po čínské sérii je to pro mě návrat k osvědčené klasice a prostředí, které Mearsovi opravdu sedí, a které je také zajímavější z hlediska toho, co nabízí divákovi z řad zálesáků - tj. přírodu, sběr materiálu a jeho opracování, původní techniky výroby, historii a dávné kultury.

Kód: Vybrať všetko
https://www.youtube.com/@HistoryHit/search?query=ray%20mears


Na kanálu History Hit je ale videí s Mearsem víc, samostané video o lukostřelbě, díl z doby římské invaze a další. Pokud někdo máte předplatné přímo televize History Hit, pravděpodobně máte obsahu k dispozici více přímo tam.

Mě osobně se to moc líbí, a i na Mearse a jeho zápal je radost pohledět. Doporučuju!
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Predchádzajúci

Späť na Informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť