Záškodník

Knihy, TV seriály, elektronické dokumenty...

Re: Záškodník

Poslaťod rayen » 19 Jan 2011, 23:28

sally: bolo tam toho viac, ale vsetko casovo narocne, ja som ich na sucho poprazil vo vrchnaku od esusu, a kedze som stale zdravy a zivy, tak to aj funguje, chutovo to bolo velmi dobre, take cosi jak arasidy
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Záškodník

Poslaťod sniper79 » 03 Jún 2011, 01:10

Ohľadom žaluďov, keď sa debata už sem zvrhla.. mám pocit že o nich už písal Jaroslav Foglar, už si nepamätám konkrétny titul (Kronika stracenej stopy)v ktorom to bolo a je tam aj zmienka o tom že je dobré ich zbierať po prvých ranných mrazoch.. Je to už možno aj dvadsať rokov keď som to čítal naposledy, ten titul berte s rezervou..

K Záškodníkovy, túto knihu som si kúpil hneď v prvom vydaní. Zaujala ma svojim obsahom pri listovaní v Magnet-presse. V knihe bol aj odkaz na jeho stránky, podobné zameranie ako tento portál i keď sa venuje viac military. Ja som už roky zvyknutý na hľadanie doplňujúcich informácii. A nemyslím, že by to bola chyba iba tejto knihy. Kniha Bojové umenia, mi pripadala pri čítaní že tam tiež zopár strán chýbalo úmyselne.

Osobne si myslím, že prežitie a podobné veci sa nenaučíte čítaním, ale skúšaním a trénovaním jednotlivých praktík, úkonov..





edit. upravil som názov knihy 06.06.2011
Naposledy upravil sniper79 dňa 06 Jún 2011, 22:15, celkovo upravené 2
sniper79
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 02 Jún 2011, 22:08
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Záškodník

Poslaťod Rafael Ingvis » 03 Jún 2011, 08:10

sniper79 píše:Ohľadom žaluďov, keď sa debata už sem zvrhla.. mám pocit že o nich už písal Jaroslav Foglar, už si nepamätám konkrétny titul (myslím Svorná sedma)v ktorom to bolo a je tam aj zmienka o tom že je dobré ich zbierať po prvých ranných mrazoch.. Je to už možno aj dvadsať rokov keď som to čítal naposledy, ten titul berte s rezervou.


Ide o Kroniku stracené stopy.
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Záškodník

Poslaťod Lukas » 07 Jún 2011, 20:43

Nemate prosim niekto tuto knihu v PDF-ku? Zatial sa mi ju nedari zohnat..
Lukas
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 05 Máj 2011, 21:18
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Záškodník

Poslaťod sniper79 » 07 Jún 2011, 22:15

Teraz ktorú Lukáš?
Ani Foglara, ale ani knihy od Chlíbka som v Pdf nevidel, zle by sa to skenovalo, je to v takej mäkkej väzbe. Pokiaľ si z Ba, tak pozri Magnet-press, nedávno tam mali Záškodníka, aj Vlkodlaka. Alebo pozri stránku specnaz.cz, sú tam nejaké net obchody, kde to majú.
sniper79
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 02 Jún 2011, 22:08
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Poslaťod danielsvk » 11 Jún 2011, 22:36

Obrázok užívateľa
danielsvk
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 15 Máj 2011, 14:53
Bydlisko: Lučenec
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Záškodník

Poslaťod spartan » 12 Jún 2011, 18:14

Lukas píše:Nemate prosim niekto tuto knihu v PDF-ku? Zatial sa mi ju nedari zohnat..


http://www.uloz.to/5813018/chlibek-zaskodnik-pdf
http://www.knife-life.sk - Diskusné fórum o nožoch a všetkom čo s nimi súvisí.
Obrázok užívateľa
spartan
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 05 Júl 2010, 16:17
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Poslaťod danielsvk » 13 Jún 2011, 23:03

Pripájam druhý diel pre Lukáša aj druhých ľudí http://www.ulozto.sk/5827201/chlibek-vlkodlak-pdf
Obrázok užívateľa
danielsvk
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 15 Máj 2011, 14:53
Bydlisko: Lučenec
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Záškodník

Poslaťod Lukas » 14 Jún 2011, 21:58

Dakujem, super ze ste to nasli uz som myslel ze to nezozeniem... Fakt dik. :yees:
Lukas
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 05 Máj 2011, 21:18
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Re: Záškodník

Poslaťod ruso » 09 Máj 2014, 13:19

http://www.uloz.to/xiBFxNW/millis-survival-manual-pdf

sice strsia tema, ale pokial sa este niekto zaujima o military survival , tak odporucam tuto knihu - milis survival, je troska viac vecnejsia a praktickejsia ako zaskodnik
http://www.ironlegion.sk Outdoor oblečenie a výbava
ruso
 
Príspevky: 40
Registrovaný: 23 Nov 2010, 13:39
Bydlisko: Poprad
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 17 x

Re: Záškodník

Poslaťod radeton » 11 Máj 2014, 13:55

Čital som tie publikácie od p. Chlíbka .Popisuje tam kade čo to je pravda.Čo sa týka kade akých techník prežitia seba obrany, a výroby napalmov, a čo ja viem čo ho všetkého tak toto je všetko v podctate pre bežného čitateľa nepoužiteľné.Zo žiadnej príručky ani z tejto sa nikto nenaučí zneškodňovať prípadného protivníka, a ani vyrobiť nejaký improvizovaný účinný prostriedok ktorý by dokázal v reálnej situácii aj účinne použiť.Dá sa z tadiaľ niečo v praxi použiteľné vyselektovať,ale zasa nie je tam nič čo by sa nedalo dozvedieť z iných zdrojov pojednávajúcich o pobyte v prírode.Treba to čítať fakt ako takú oddychovú literatúru, a vybrať si z toho pár vecí ktoré sa dajú možno použiť pri bežnom pobyte v prírode. No chcem podotknúť, že ak niekto nadobudol dojem ,že po naštudovaní literárnych diel p.Chlíbka by bol schopný na základe jeho rád úspešne zvládať situácie niekde v tyle nepriateľa v prípade skutočného vojnového konfliktu,tak podľahol veľkému seba klamu ktorý by ho určite stál život.Tieto veci sa nikto nenaučí zo žiadnej knihy. Myslím si,a do konca som o tom presvedčený,že ani sám p. Chlíbek všetko o čom píše neovláda tak profesionálne , aby to v prípade reálnych bojových podmienok vedel zúročiť tak aby to predľžilo jeho pobyt za nepriateľskou líniou zvlášť keby po ňom šla skupina chlapíkov ,ktorí svojej práci rozumejú. :wolf:
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Záškodník

Poslaťod Chesus » 11 Máj 2014, 17:23

Čítal som to a súhlasím s tým, že je to skôr oddychovka ako niečo reálne zúžitkovateľné. Ja nie som, nebol som ani nebudem v armáde a v týchto veciach sa teda logicky príliš nevyznám, ale tá kniha na mňa pôsobila ako dielo nejakého tínedžera z prváku na strednej zažratého do airsoftu ... Občas som mal pocit, že si niekde pán Chlíbek vyslovene vymýšľa, prifarbuje, ťahá informácie z prsta aby to vyzeralo, že vie o čom píše a že niečo fakt zažil... Už sa tu tuším na fóre niekde aj niečo riešilo o ľuďoch, čo akože absolvujú výcvik Specnaz a myslia si, že už vedia všetko čo samotná jednotka, ako by sa za nejaký poplatok a nejaký 3 mesačný kurz dalo naučiť to, čo sa skutočne učia špeciálne jednotky ... Obzvlášť by ma zaujímala reálnosť toho v knihe spomínaného zneškodnenia nepriateľa vrhnutím žiletky do diaľky :lol:
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Záškodník

Poslaťod radeton » 11 Máj 2014, 19:17

Presne si to vystihol trochu do tejto problemat.vidím, a na pána Chlíbka mám svoj osobný názor.Možno svojimi knihami ohúri pár mladých militaristov ,ale keď to číta niekto kto ku podobnej problematike trochu aj pričuchol, tak to vyvoláva skôr zhovievavý úsmev na jeho tvári. A zneškodňovať niekoho vrhnutím žiletky patrí skôr do bondoviek ako do repertuáru príslušníka hlbkového prieskumu :?
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Predchádzajúci

Späť na Informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


cron