Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v práve

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod tomtt » 10 Feb 2014, 12:03

ja som si primarne do lesa kupil malu plynovku Zoraki M 906,je mala,mam k nej puzdro na opasok Dasta
a tie najsilnejsie naboje ake sa daju zohnat ..
chvalabohu som este :bear: ani :wolf: nestretol takze som ju este nepouzil

v meste sa mi ju nechce nosit,takze mam len EDC noz...
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod juraj1974 » 10 Feb 2014, 14:00

[-o< [-( Priatelia prepacte ale coho sa bojite? Ste nejako cinny v organizovanom zlocine? Ano? Tak to ano to verim ze je nutne sa stale obzerat.. Alebo to je len prilis vela casu straveneho pred televizorom? Dovolim si napisat ze je tu dost vela paranoje vo vas. Kazdy mudry clovek sa konfliktu vyhne. Ak sa do neho dostanete padajte s tade co vam ruky nohy stacia.. Myslim to vazne...
A inak je tu vlakno o strete z divou zverou a aj vlakno o nutnej obrane... luskajte a necumte na americke filmy... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod opossum » 10 Feb 2014, 14:47

juraj1974 píše: luskajte a necumte na americke filmy... :camp:


presne tak
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod malat » 10 Feb 2014, 15:11

juraj1974 píše:[-o< [-( Dovolim si napisat ze je tu dost vela paranoje vo vas. :camp:

paranoje tu vela nie je ale pri dnesnych ludoch nikdy nevies kedy sa budes musieť braniť
malat
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 01 Feb 2014, 18:06
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod sony boy » 10 Feb 2014, 15:39

v dnešnej dobe ta podrežú aj za 1 euro takže žiadna paranoja
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod juraj1974 » 10 Feb 2014, 15:42

malat píše:
juraj1974 píše:[-o< [-( Dovolim si napisat ze je tu dost vela paranoje vo vas. :camp:

paranoje tu vela nie je ale pri dnesnych ludoch nikdy nevies kedy sa budes musieť braniť


Prepac. Mozem vediet kolko mas rokov? Resp. aky je datum tvojej vyroby? Pytam sa preto ci si uz zazil nejaku tu kriticku situaciu v zivote? Nic v zlom. Svet nie je az taky zly.. A tu su lesny ludia co poznaju nastrahy lesa a vyhnu sa im radcej ako by sa pustali do ich riesenia s EDC nozom ci nejakym deodorantom na zlu zverinu... :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod root » 10 Feb 2014, 15:49

edc nôž ?! ty kokos .. také špáradlo, to by som ani nevyťahoval! :lol: ja nosím toto ( upravený walther mach tac ) :

Obrázok

celková dĺžka 547 cm! :lol: ( ironic )
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod tomtt » 10 Feb 2014, 15:52

mno,hadam netreba hned niekoho odsudzovat,ked chce mat lepsi pocit bezpecnosti - akokolvek klamlivy- ci uz sa jedna o slzak alebo EDC noz...

aj moje heslo je utekaj ked sa da...ale co ked sa uz dat nebude,co ked sa nebude dat vyhnut konfliktnej situacii?

ja dufam,ze nikdy nebudem musiet ziadnu konfliktnu situaciu riesit a tiez som si isty,ze kym v meste vytasim zbran uz budem asi lezat s rozbitou hubou na zemi,
ale mam lepsi pocit ked idem sam lesom mimo turistickych chodnikov a mam nieco co aspon psa zastavi...alebo aspon tomu verim a viera pomaha :wink:
tomtt
 
Príspevky: 67
Registrovaný: 12 Jún 2011, 18:59
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod juraj1974 » 10 Feb 2014, 15:53

:mrgreen:

Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod opossum » 10 Feb 2014, 15:56

sprej je v pohode, ale ľudia, ktorí sa radi vyzbrojujú strelnými zbraňami, myslím, že málo kto z nich chápe, o čo ide pri použití strelnej zbrane, ako psychicky, tak aj po právnej stránke. Ale toto sa tu už rozoberalo, treba si pozrieť príslušné vlákno.

Inak, s každou zbraňou treba vedieť narábať. Nejde len o to, nosiť ju so sebou. Taký nôž má ďaleko tragickejšie následky, ako palica alebo obušok. V meste sa pokiaľ možno vyhýbam nebezpečným miestam, nechodím na diskotéky a zábavy, a v lese mám strach iba zo psov, nie z ľudí...
opossum
 
Príspevky: 286
Registrovaný: 20 Sep 2012, 14:19
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 16 x
Dostal Ďakujem: 188 x

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod sony boy » 10 Feb 2014, 16:02

neviem či sa jedná o paranoju ked na ulici stretneš rotvajlera na prechádzke.alebo ťa z ničoho nič napadnú na ulici 4 osoby.potom by každý mal rád po ruke kaser alebo plynovku.a to hovorím z vlastnej skúsenosti.mne sa stali obidva prípady
Obrázok užívateľa
sony boy
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 20 Jan 2013, 11:13
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Sebaobrana v lese aj v meste

Poslaťod Chesus » 10 Feb 2014, 16:44

Ja so sebou nosím sprej, teleskop 18tku a na klúčoch takú blbôstku - stinger, čosi ako malý kubotan.
Nie som paranoidný, bohužial som už pár krát pekne dostal. Môj zjav asi priťahuje problémy alebo čo :lol: zažil som si prepad (písalo sa tu, že človek prepadnú aj kôli euru, u mna to bolo 20 korún). Dostal ma z toho obyčajný lacný malý sprej. Nie vždy sa dá problémom vyhnúť a človek môže dostať aj na krásne nedelné slnečné popoludnie na námestí. Áno, aj to sa mi stalo, klasická bezdôvodná férovka 8 na dvoch, očividne podgurážený nelegálnymi látkami. Niečo sa im znepáčilo, obkolesili nás a bolo po srande, utiecť sa nedalo. Samozrejme nikoho naokolo ani nehlo zakročiť či zavolať políciu, zatial čo ja som dostával do držky a kolegu kopali na zemi. Takých prípadov bohužial poznám viacero. Jeden kolega skončil so zlomeným rebrom v nemocnici, ked pri nom zastavilo auto a vyskočili nanho traja šuhaji. Očividne si ho s niekým pomýlili, no bol to tiež príklad situácie, z ktorej sa nedá vykecať ani sa jej vyhnúť a hlavne nedá sa predvídať.
OT: Ten Walther je parádny, vyzerá ako mačeta od Blacka :shock:

//přesunuto do stávajícího vlákna. P.
Obrázok užívateľa
Chesus
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 25 Aug 2011, 23:48
Bydlisko: Humenné
Dal Ďakujem: 115 x
Dostal Ďakujem: 93 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod root » 10 Feb 2014, 17:48

pôvodne to vyzeralo takto, len som potreboval posunúť ťažisko, lebo moc "ťahala" za hrotom pri sekaní .. teraz s ňou vládze aj môj syn :-) Je to upravené na vodnom lúči, zároveň som vytiahol fazetku hádam aj o 100 percent .. a vybrúsil trošku starým nemeckým ( predvojnovým ) kameňom ... fčul funguje ako som si predstavoval:

Obrázok
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod sally » 10 Feb 2014, 19:26

opossum: predpokladám, že máš zbrojný preukaz a teda si oboznámený so zákonmi z toho vyplývajúcimi a to o strelných zbraniach píšeš len ako priateľské podrypnutie :yees:

p.s. plynovku a spol. v diskusii o sebaobrane asi nemá zmysel radiť ku strelným zbraniam (aj keď tam paragrafovo patria), je to skôr len kamuflovaný slzný sprej.

Juraj - nie každý má postavu a roky boxu za sebou ako ty :) My útlejší a krátkonohejší občas potrebujeme pomôcť (áno, mám za sebou napadnutie - vyriešené pomocou teleskopu). Samozrejme ale platí, že konfliktom je lepšie predchádzať a boj voliť ako poslednú možnosť.

To vážne nosíte po meste také žabykláče? :mrgreen:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Sebaobrana, zákony a ako sa nenechať zavrieť, keď ste v

Poslaťod samotár » 10 Feb 2014, 19:48

ahoj, nerád sa zapájam do takýchto diskusii, ale nedá mi, slzák mám aj ja, na 90% ho mám so sebou a pekne hlboko v ladvinke, skôr vyberiem z neho firesteel ako slzák, a keď by prišlo na akciu skôr použijem tie rôzne ťahy a pod...,
ešte sa mi za moje roky nestalo aby som musel čeliť agresii v lese, mam skôr skusenosti, že ja skôr si všimnem niekoho v lese ako niekto mňa,
čo sa týka tých " rambo zálesákov " asi by chlapci si mali v telocvični poctivo odcvičiť 5 a viac rokov daktoré bojové umenia a možno sa im oči a iné myšlienky otvoria - ale je to na dlhú debatu,
- skusenosti - skusenosti - skusenosti -
ešte sa stretneme, svet je malý
Obrázok užívateľa
samotár
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 29 Jan 2014, 14:20
Bydlisko: Rožňava
Dal Ďakujem: 506 x
Dostal Ďakujem: 211 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia