PC hry

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: PC hry

Poslaťod matus » 03 Feb 2011, 12:05

to fakt ? :D no postahoval som uz asi 4 patchy 2 cracky a nic stahujem 5. :D
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: PC hry

Poslaťod SKW » 03 Feb 2011, 13:11

Ja som pred rokmi hrával RPG sériu Gothic 1,2 + datadisk, potom od 3ky sa to už začalo kaziť, síce sa dala hrať, ale ju odflákli, boli tam nezhody s producentom a výmena programátorského tímu, až ma to prestalo baviť. No musím povedať, že tie prvé diely boli ozajstné hry, čo mali niečo do seba, nikdy tam nešlo o grafiku, ale o dej, príbeh, atmosféru. Proste Gothic ako RPG ma bavil asi zo všetkého najviac, viac než oblivion a pod.

Inak som najprv hrával veľa hier na playstation. Dá sa povedať, že srdcovkou bol u mňa Metal Gear Solid. Prešiel som prvé tri diely a strašne rád by som si zahral aj MGS4, ktorá je na PS3, ak sa k nej niekedy dostanem.
Potom z PS hlavne staré (prvé) diely Resident Evil, a rôzne japonské hry s samurajskou a ninja tematikou, ako Tenchu, Onimusha, a kopec iných :)

Dnešné hry už väčšinou stoja za prd (česť výnimkám). Všade vidieť iba kopírovanie enginu, aby každý rok bola "nová" hra a zarobili na tom milióny, a pritom sú väčšina odflákuté, uponáhľané nepodarky. Teraz hovorím napríklad o nových dieloch Call of duty a podobné ( No staré call of duty 1,2 a ešte aj 4ka boli super hry, som sa ich nahral po sieti :)).
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: PC hry

Poslaťod stelli » 03 Feb 2011, 18:52

Matus tie patche ti asi moc nepomozu kazdym pečom sa ochrana vylepsuje.
Dnešné hry už väčšinou stoja za prd (česť výnimkám). Všade vidieť iba kopírovanie enginu, aby každý rok bola "nová" hra a zarobili na tom milióny, a pritom sú väčšina odflákuté, uponáhľané nepodarky. Teraz hovorím napríklad o nových dieloch Call of duty a podobné ( No staré call of duty 1,2 a ešte aj 4ka boli super hry, som sa ich nahral po sieti ).
Moj rec vela dobrych hier konci takto, a aby som si este kupoval za 20€ 3 mapy pre hru dakujem neprosim (CoD 6).
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: PC hry

Poslaťod Mamarcel » 04 Feb 2011, 20:23

Moje NAJ su jednoznacne GOTHIC 1, 2, 3 (aj 4 - Arcania ale je uz slabsia), potom seria GTA, Mafia 1 a 2, Tomb Raider (najma tie novsie s krasnou grafikou dzunge a architekturou), Comandos 2, seria Need fo Speed...
Mam doma niekde hru 3D HUNTING 2010 ak niekto chel tak tu je link: :
Kód: Vybrať všetko
 http://rapidshare.com/files/386404368/gow-3dh10.rar.html
ale zatial som ju hral iba chvilu.
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: PC hry

Poslaťod SKW » 04 Feb 2011, 21:24

Mamarcel píše:Moje NAJ su jednoznacne GOTHIC 1, 2, 3 (aj 4 - Arcania ale je uz slabsia)


To preto, že prvé tri diely robili nemeckí machri Piranha bytes. Prvé dva diely gothica a ešte datadisk Night of the raven sú neskutočné hry. Aj trojka bola dobrá, no veľmi náročná na hardware a s kopou bugov. Taktiež som hral aj datadisk trojky Forsaken Gods od Trine Games, no to už bol len zúfalý pokus o nápravu.

Problém bol v tom, že pri trojke a datadisku forsaken gods tlačil producent JoWood na vývojárov aby sa vopchali do jeho termínu. Samozrejme dopadlo to tak že hra mala síce super dej, bola priestorovo obrovská, ale bola nedoladená, mala plno chýb a niektoré už neopravila ani tá kopa patchov. Pamätám sa ako som netrpezlivo čakal kým výjde, keďže som poznal kvalitu prvých dvoch dielov, tak od Gothic 3 som čakal niečo veľkolepé, no nakoniec splnila moje očakávania len na polovicu.


- Arcaniu robili iní programátori (Spellbound) a preto to nieje to, čo bol gothic predtým.

Ale Pirane urobili ďalšiu, svoju RPG pod názvom Risen. Hral si ju? Mala by mať príchuť gothica :) Ja nanešťastie nemám čas na hry, venujem sa škole a viacej aktivitám vonku. Možno raz, keď si zlomím nohu a budem musieť byť doma, tak si ju zahrám :lol:
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: PC hry

Poslaťod Mamarcel » 04 Feb 2011, 22:04

Risen (rezeň :P ) som hral - mal som pozicane od kamosa, ale nejako ma to neoslovilo - nemusim moc take tropoicke ostrovy a ta grafika je taka... ina... nieje zla to urcite nie, ale nieco ma na tom po vyzualnej stranke rusi. Hmm mozno to spracovanie textur... neviem. Takze pre nedostatok casu som si ju nakoniec aj tak odinstaloval a hram uz len obcas dake strielacky na vyblbnutie sa. Cez dovolenku alebo tak si urcite este znovu zahram Gothic1 - najlepsia hra aku som kedy hral :mrgreen: Kiezby sa vratili PB ku Gothicu alebo aspon Spellboundaci keby na sebe popracovali :?
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: PC hry

Poslaťod ursar » 28 Feb 2011, 18:17

Mamarcel píše:Moje NAJ su jednoznacne ... Mafia 1 a 2

Už som sa bála že si nikto nespomenie na klasiku - Mafiu... :D Okrem Mafie hrávam aj Zaklínača a Dragon Age. Som proste na RPGčky :P
:bear: :camp: :wolf:
Obrázok užívateľa
ursar
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Feb 2011, 23:11
Bydlisko: Pod Kamennou→NM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: PC hry

Poslaťod SKW » 28 Feb 2011, 18:19

ursar píše:Okrem Mafie hrávam aj Zaklínača a Dragon Age. Som proste na RPGčky :P


A hrala si niekedy starý dobrý gothic?
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: PC hry

Poslaťod ursar » 28 Feb 2011, 20:21

Kedysi davno II a mam III. Osobne preferujem trojku :)
:bear: :camp: :wolf:
Obrázok užívateľa
ursar
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Feb 2011, 23:11
Bydlisko: Pod Kamennou→NM
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: PC hry

Poslaťod Mamarcel » 28 Feb 2011, 20:35

Skus jednotku - urcite je pribehom a prepracovanostou najlepsie (aj ked grafika uz nieje highend).

Ja som teraz zacal hrat hru Sniper: Ghost Warrior - dobra hra a to nemam moc rad takticko-akcne hry. Ale ako casto si mozete zastrielat ako sniper? Ono je to takmer simulacia ozajstnych sniperov - presnost zasahu zalezi od vzdialenosti, dychu, vetra a pod. Cize ak ste bezali tak musite chvilku pockat nez sa vam ustali tep na optimalnych 80-90 lebo strielat so 150 - to sa prakticky netrafite a este k tomu sa meni vietor aj smer aj sila takze gulka moze skoncit aj niekolko metrov mimo ciela. Je tam moznost nastavit ukazovatel zasahu kam gulka poleti takze to dost pomaha. A este zadrzanie dychu v podobe slowmotion je super a cutsceny pri presnom zasahu su uchvatne - sledujete spomalene rotujucu gulku ako zasiahne ciel aj cez celu mapu. Parada. Pre pracujucich s minimom volnecho casu - idealne. Ziadne 100-200hod. RPGcka. Odporucam aspon skusit, mozno vas to chyti ako mna. :yees:
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: PC hry

Poslaťod stelli » 28 Feb 2011, 21:07

Podobna aj ked starsia hra z obdobia WW2 (moje oblubene obdobie) je Sniper Elite to je parada hrate za agenta OSS prezleceneho za nemca v znicenom berline par dni pred koncom vojny fakt paradna simulacia vietor, gravitacia, tep srdca vsetko treba zarat.

Ursar Mafiu som presiel niekolko krat, presiel som aj Mafiu 2 ale ta uz sa az tak nechytala aj ked grafika aj rozhovory boli paradne strasne rychlo to skoncilo vidiet ze fimu kupili amici kedze mala mat povodne 4 konce a nemalo byt moznu ju dohrat pod 20 hodin s jednym koncom, ale takto skresali na 1 koniec a asi 12 hodin skoda malo to potencial.
stelli
 
Príspevky: 112
Registrovaný: 19 Júl 2010, 16:49
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: PC hry

Poslaťod Hunter88 » 28 Feb 2011, 21:47

CS 1.6 uz 12 rokov aktivne :D Sem tam Prototype Alebo Spiderman WOS . . mam rad volnost v hrach :D :yees: na ine už nejak nieje čas odkedy robím :?
Obrázok užívateľa
Hunter88
 
Príspevky: 103
Registrovaný: 03 Feb 2011, 21:26
Bydlisko: Handlová
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 14 x

Re: PC hry

Poslaťod pawuk » 01 Mar 2011, 08:22

moja srdcovka je Half-Life a Half-LIfe 2

prešiel som všetko, čo kedy team Valve vydal :D
...človek je jediné zviera, ktoré je cítiť dymom...
Môj youtube kanál
e-shop
Obrázok užívateľa
pawuk
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 19 Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 57 x
Dostal Ďakujem: 50 x

Re: PC hry

Poslaťod lynx » 04 Mar 2011, 21:33

Som tu asi najmladsi, ale pc hry ma nejak neoslovili :D ako obcas si zahram nieco ako stronghold, atd. no naposledy som hral nieco asi pred pol rokom :D , proste ma to nebavi...
Storaz meraj a raz rež...
Obrázok užívateľa
lynx
 
Príspevky: 334
Registrovaný: 12 Feb 2011, 21:24
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 100 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: PC hry

Poslaťod Rafael Ingvis » 05 Apr 2011, 20:58

"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia