Ako sa pripraviť na vojnu ?

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod emo_hunter » 22 Mar 2011, 10:11

Ahojte ,

viem, že toto moc nesúvisí s bushcraftom, ale tiež ide o prežitie. Nechcem strašiť, ale ako ste si iste mohli všimnúť svet sa pomaly búri (Lýbia, Egypt, Síria ) a čo môže viesť k svetovej vojne alebo k vážnejšiemu konfliktu (Napr. reakcia Číny na zásah USA, GB, a FR do Lýbijskeho konfliktu). Ďalej provokujú svet diktátorské krajiny - naposledy KĽDR bombardovaním ostrovov JK. Ale to je jedno teraz :-).

Tak sa pýtam: Ako zabezpečiť bývanie ? Napr. Pivnicu ?
- plánujem tam nakúpiť veľa zápalok a sviečok
- pitie - taka minerálka by mohla vydržať dosť nie ? Alebo aj filtre (brita voda...)
- jedlo - ryža je tiež dosť trvanlivá, konzervy atď
- prvá pomoc - obväzy, ...
- okno máme nízko nad zemou takže nebude problém ho rýchlo zahádzať vrstvou zeminy alebo zabezpečiť inak (zamurovať, zabuchať...)
a samozrejme plánujem kúpiť plynové masky a nové filtre.

Skrátka ako by ste sa zachovali a čo by ste robili? Alebo je už niekto na toto pripravený ?
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod oneho » 22 Mar 2011, 11:10

No ja si myslím že takéto opatrenia nemajú žiadny zmyslel. Stačí si pozrieť na Discavery dokument o dnešných zbraniach a pochopíš že to nemá zmysel. Už bolo veľa krát príležitosť na 3. svetovú, no myslím si že krajiny si uvedomujú a vyhýbajú sa tomu. Pretože ak bude 3. svetová bude to najkratšia svetová v dejinách, pri dnešnom jadrovom arzenále.

Čo v prípade že sa ti v dôsledku bombardovania zosype dom na pivnicu, budeš pochovaný za živa. Myslím že bezpečnejšie je v horách...

To len môj názor...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod sally » 22 Mar 2011, 21:19

Pripájam sa k Oneho - v prípade prúseru je najrozumnejšie vziať zbraň, batoh a utekať s rodinou do hôr. A to rýchlo. Čo potom - či ostať sám alebo vytvoriť malú skupinku, väčšiu grupu...to by bolo na diskusiu. No určite neostávať v dome. To, čo si opísal (Emo_hunter), je dobré pre prípad prírodnej katastrofy ako zemetrasenie a podobne. Proste kedy je ešte reálny predpoklad, že v danej nehnuteľnosti ešte budeš môcť ostať.

Jo, kým zabudnem, 11/10 survivalistov odporúča mať doma pri dverách v skrini nachystaný únikový batoh pre každého člena rodiny: spacák, firesteel, zapaľovač, zápalky, pončo/celta, kovový hrnček, dávky jedla s dlhou expiračkou na aspoň 7dní, zásobné oblečenie, munícia, záložná zbraň, cigarety (na úplatky).
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Mamarcel » 22 Mar 2011, 21:51

Kedysi som cital clanok o chlapikovi co cele roky mal prichystany vak pri dverach pre pripad nudze. Susedia si robili srandu, ze naco? Uz si nespominam kde to bolo ale podstata bola v tom, ze prisli dake obcianske nepokoje ci co a on len zobral batoh a odisiel dakam do lesov. Ked sa vratil po niekolkych dnoch cela jeho 'stvrt' bola prakticky neobyvatelna - zdemolovane domy, ulice, vsetko. Takmer tretina obyvatelov mrtva ci nezvestna. A ked sa ho pytali ako to ze je taky pokojny, vsak mu znicili cely dom, pokojne odpovedal: 'Stihol som si predsa zachranit zivot, viac som si zelat ani nemohol' a odisiel. Zevraj sa potom 'odstahoval' niekam na Aljasku ale nenapisal kde. Ten clanok pisal tusim jeho kamarat, sused a urobil z neho v podstate taku legendu :-)
Skratka pohoda... vsak sa vlastne nic nestalo, nie? :-)
:prayer: :wolf: :bear:
Obrázok užívateľa
Mamarcel
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 05 Jan 2011, 17:01
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 114 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod sally » 22 Mar 2011, 22:03

Mamarcel - pre človeka, ktorý rád chodí do prírody a má z nej druhý domov, nie je strata bydliska až takým problémom ako pre bežného občana, ktorý bez pomocnej ruky spoločnosti zahynie behom pár dní. Koniec koncov, takí indiáni, alebo naši predkovia, žili z prírody a ako im bolo dobre :D niekedy si vravím, že aj lepšie.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod SKW » 22 Mar 2011, 22:23

Moja voľba by tiež bola únik do vyšších polôh, do hôr, len je otázne koľko by som tak vydržal, veľa tomu nedávam, možno tak dva týždne. Treba si uvedomiť, že dnešní ľudia sú prakticky preučení a odkázaní na kupovanie "hotového" jedla z obchodu. Predtým žili ľudia ako lovci a zberači, a život v divočine bol pre nich úplne normálny i keď iste nebol ružový, záviselo to hodne od šťastia na love a zručností lovca. Iste si koľkí machri z rôznych survival fór povedia, že veď máme vedomosti o prežití tak žiadny problém. To áno tie vedomosti určite veľa pomôžu, ale nieje to také jednoduché, ako si mnohí myslia. A tiež teória nieje to isté ako prax, koľkí z vás už normálne v pohode skúsili žiť v vlastnoručne postavenej zemľanke nejaký mesiac dva, len zo zdrojov z prírody? Myslím, že asi nikto (No česť výnimkám :) ). Takí čo niečo takéto majú už vyskúšané, by mali najväčšiu šancu na prežitie.

Ten núdzový batoh pri dverách je veľmi dobrá vec. Nič viac asi človek zatiaľ nemôže spraviť, len mať dobre pripravený "kit", ktorý mu pomôže prežiť čo najdlhšie.

Ale pravdupovediac, ak by začal vážny nukleárny konflikt, nastane chaos a naša šanca na prežitie je mizivá, ale to už tu bolo spomenuté.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod rayen » 22 Mar 2011, 22:29

kedysi to trapilo aj mna, ale teraz by som sa asi hlasil pri najblizsich kasarnach, ak by som bol nahodou doma, ale vojna zacne az vtedy, ked zlyhaju politici, cize je vzdy sa cas pripravit
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod stormmast3r » 22 Mar 2011, 23:30

Ak by k tomu došlo, je podľa mojho nazoru najistejšie byť vyspovedaný, resp. vysporiadaný so svojím svedomím lebo pri moderných zbraniach hromadného ničenia je šanca na prežitie maximalne miziva.

Trochu mi to pripomína túto pesničku:
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Killian » 23 Mar 2011, 00:42

Paradoxne by bolo asi prioritou sa dostat prec od ludi - armada by mala dost svojej prace a lupeze a vrazdy by boli na dennom poriadku, kazdy by sa snazil prezit.
Idealne by bolo mat skupiny ludi, ktorym sa da doverovat a ist niekam do hor - otazne je, co s rodinou a blizkymi.
A idealne je nebyvat pri nejakych strategicky cieloch, tam je mala sanca na prezitie. Myslim si ale, ze Slovensko cele asi nie je nejak strategicky dolezite :) .
Asi je dobre mat poskladany taky kit na prezitie, ale jeho pouzitelnost zavisi aj od miesta kde zijete. Samozrejme, tam kde su povodne/hurikany/zemetrasenia je to velmi mudra myslienka.
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Šariš » 23 Mar 2011, 08:32

Nedalo mi napisat , a zas poukazat na Discovery channel :) ...
Pred par mesiacmi tam bezal serial/show "Colony" , slovensky nazov uz neviem , a tam odviezli skupinu ludi do nejakeho opusteneho mesta , alebo nejakej štvrty , a museli sa o seba postarat , ako keby po nejakej katastrofe,vojne.
Usadili sa v nejakej vyrobnej hale a tam mali prezit ,prijali novych clenov,museli si tam vytvorit nejake obranne prostriedky,a ziskavat pitnu vodu a tak :) ... celkom v pohode serial to bol , skusim najst na youtube a hodim nejake video :) ...
Obrázok užívateľa
Šariš
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 05 Mar 2011, 19:15
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod Šariš » 23 Mar 2011, 08:35

pls. ako sa tu davaju videa z youtube ?

tu je prva čast
http://www.youtube.com/watch?v=C1BblypzQNE
Obrázok užívateľa
Šariš
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 05 Mar 2011, 19:15
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod venco » 23 Mar 2011, 10:26

Ja sa už pripravujem asi niekoľko rokov, keďže v skrini mám asi 600 nábojov :D
Ale stými lesmi to nie je zlý nápad. Najlepšie prežiť na nejakej chate v horách ďaleko od civilizácie. Inak ak ste kukali seriál The walking dead, tak tam prežívala tiež skupinka ľudí v horách, aj keď nešlo o vojnu takú čo máte na mysli :mrgreen:
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod emo_hunter » 23 Mar 2011, 11:29

Podľa mňa je asi teda najlepšia možnosť utiecť niekam do lesa - najlepšie malá chatka a večer podnikať výpravy do miest - hľadať nejaké potraviny, získať informácie. Ten nonstop batoh je dobrá voľba, no ja tam mam zatiaľ iba spacák a obväzy :oops:. A v prípade nukleárneho konfliktu je to asi úplne jedno kde ste - aj tak je všetko ožiarené znečistené, čiže šanca na prežitie je veľmi malá nech ste kdekoľvek.


Inak Slovensko sa mi javí ako veľmi dobre strategický bod :D , napríklad sme stred Európy a väčšina miest je v údoliach a je obklopená pohoriami, čiže je to ako keby taká opevnená pevnosť. + Dunaj cez Bratislavu a Slovensko je tiež dôležitým železničným bodom. I keď málokto by sa asi trápil tak malým štátom a ešte keď ani ľudia nevedia, že kde je Slovensko resp Slovinsko :D .


Btw: videá youtube sa dajú takto :
[youtube]URL videa [/youtube]
emo_hunter
 
Príspevky: 135
Registrovaný: 16 Jún 2010, 11:55
Bydlisko: emo cemetery
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod oneho » 23 Mar 2011, 16:51

Ja si myslím že v Európe taký veľký konflikt v nejakom kratšom čase nebude (xy rokov). Krajiny sú tu natoľko civilizované, že sa vždy tomu nejak vyhnú. Muselo by sa stať nejaká veľká prírodná katastrofa, skolabovať systém a potom možno. No určite by to bola vojna o energie, potraviny a pod.
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Ako sa pripraviť na vojnu ?

Poslaťod stormmast3r » 03 Máj 2011, 00:11

Tak chalani, asi prišlo na lamanie chleba. Bin Ladin je mrtvy a AL-Kaida ho teraz isto pomsti.

Apropo: všimli ste si značné (pre USA už tak tradične) nezrovnalosti? Američania zabili svojho nepriateľa č. 1 a ešte v ten deň ho spopolnili a jeho popol vysypali do mora. Vraj taky je Islamský zvyk pochovavania a teroristi aspoň nebudu mať Usamov hrob ako putnicke miesto. Možno som len poznačeny častým čítanim konšpiračných teorii ale na tomto mi fakt niečo nesedi....
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Ďalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia