Hudobné nástroje

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod divox » 10 Feb 2012, 20:47

ak kupujete harmoniku,pytajte si blugressovu..je pomerne lacna,mala,da sa nou hrat v C-čku,v G-čku i D-čku..nac tahat so sebou sadu?ja mam skoro vsetky,no nosim len jednu.A ak sa mi chce,vezmem aj zobcovu f.S gitarkou sa vlacim len obcas,podla nalady,a uz vobec neberiem husle.Raz mi total premokla gitara,mozte ju zahodit,zvuk uz nikdy nebude mat.I po uplnom vysuseni,prelakovani...tak bacha chlapci.
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod romanpb » 10 Feb 2012, 22:32

divox píše:ak kupujete harmoniku,pytajte si blugressovu..je pomerne lacna,mala,da sa nou hrat v C-čku,v G-čku i D-čku..nac tahat so sebou sadu?ja mam skoro vsetky,no nosim len jednu.A ak sa mi chce,vezmem aj zobcovu f.S gitarkou sa vlacim len obcas,podla nalady,a uz vobec neberiem husle.Raz mi total premokla gitara,mozte ju zahodit,zvuk uz nikdy nebude mat.I po uplnom vysuseni,prelakovani...tak bacha chlapci.


Servus divox ja si nosím Hohner Blues Harp "c" je tiež malá a zahrám si na nej všeličo,som začiatočník ale dobre mi pomáha tabelatura a po nejakom opakovaní ju už ani nepotrebujem, je to fajn zahrať si v noci pri ohni niečo srdcu blízke , čo hovoríš ?
Obrázok užívateľa
romanpb
 
Príspevky: 68
Registrovaný: 11 Feb 2011, 20:01
Bydlisko: Považská Bystrica
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod divox » 10 Feb 2012, 23:21

...
Naposledy upravil divox dňa 25 Okt 2014, 22:46, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod matus » 31 Mar 2012, 21:24

cawte čo to som na nete prečítal slín napúštal a pýtam sa vás ako vybrať akustickú gitaru .
nepotrebujem nič super mega americano nech sa na nej da hrat dobrý zvuk a cena 80 eur . tolko odo mna a ešte ake struny si mam kupit do zasoby ? cital som ze sa radi trhaju a posledný dotaz mám pri nákupe vyjednávať ? dakujem za prípadné rady :camp:
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod atti.hombre » 01 Apr 2012, 08:32

:D no gitaru treba odskúšať...ja mám starú Chremonu ( či jak sa výrobca volal -štítok už nie je )...osobne mám rád široký hmatník a struny sa mi osvedčili kovové Alfy ,alebo Siriusky....Inak za ten peniaz ...no neviem či niečo kvalitné ( nové ) kúpiš-to by ti asi Sally vedel povedať,ale tu som našiel vyhranú gitarku

Kód: Vybrať všetko
http://hudba.bazar.sk/4576953-gitara


ale treba vždy odskúšať,ako ladí...zvuk...niekto kto vie hrať by mal vyberať! :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod rafoo » 01 Apr 2012, 16:49

Najlepšie zobrať otcovi starú. :D
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod matus » 14 Apr 2012, 14:20

http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod matus » 30 Máj 2012, 16:05

tak dnes som sa rozhodol natočit jednoduché striedanie akordov D,A7 , a hajzlové G
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod atti.hombre » 30 Máj 2012, 16:29

:yees: celkom ti to prechytávanie ide...trénuj dalej! :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod matus » 30 Máj 2012, 16:30

a ešte jedna
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod Elév » 01 Jún 2012, 09:37

Matus, pusti si metronom... najlepší metronom je takýto: niekto, kto vie držať rytmus si sadne pred Teba s paličkou v ruke a keď si mimo, tak ti šlahne po prstoch ... :D
Spravil som konečne jednu gitaru, ešte pred pol rokom som robil nože popri nástrojoch a teraz to začína vyzerať, že robím nástroje popri nožoch... :? ... čo už! Na čunder to síce nieje, ale so žíkáte?

Baroque annonym c.1611.jpg
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod sally » 01 Jún 2012, 12:48

Elév - ako moderné umelecké dielo je to fajn :yees: No ako 12 strunová gitara sa mi veľmo nepáči ten ozvučný otvor - aký má tá gitarka zvuk?

Inak - ako si poriešil mechaniku? Lebo tam vidím len kolíčky ako majú napr. husle - no tie sú na nich len na hrubé naladenie, zvyšok sa dolaďuje jemnou mechanikou za kobylkou - ako to máš spravené tu?

Veru, na čunder ten nástroj asi nebude :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod juraj1974 » 01 Jún 2012, 14:09

No ja som hluchy co sa tyka tohoto vsetkeho a hrat viem len na nervy ale toto Elevove harasenie hadam ani nema dno...
Chlape keby som ta nepoznal tak si myslim ze si iba vymysleny. Kolko umenia a citu pre detail je v tvojich pazuroch? To co lapnes do hnatov ozije...

PS: Stale na teba myslim. Maj strpenie prosim... :roll:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod macakv » 01 Jún 2012, 14:20

Elév píše:Matus, pusti si metronom... najlepší metronom je takýto: niekto, kto vie držať rytmus si sadne pred Teba s paličkou v ruke a keď si mimo, tak ti šlahne po prstoch ... :D
Spravil som konečne jednu gitaru, ešte pred pol rokom som robil nože popri nástrojoch a teraz to začína vyzerať, že robím nástroje popri nožoch... :? ... čo už! Na čunder to síce nieje, ale so žíkáte?

To by dopadlo....ved by sa potom nenajedol :mrgreen: Parádny nástroj.
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Hudobné nástroje

Poslaťod Elév » 01 Jún 2012, 14:34

sally píše:...ako moderné umelecké dielo je to fajn ..


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wolf: ... je to replika barokovej gitary z cca r. 1620... rozeta nechýbala na žiadnom strunovom brnkacom nástroji tejto doby a táto je dokonca presne podľa originálu (sám som si podľa neho dokresloval šablonky), btw. velkosť rezonančného otvoru má na farbu a silu zvuku akéhokolvek nástroja len velmi zanedbatelný vplyv... konické ladiace kolíčky sú takmer jedinou mechanikou používanou na strunových nástrojoch až do polovice 19. storočia, ak na nejakom (naozaj) historickom nástroji uvidíš nejakú inú mechaniku, je takmer isté, že je to neskoršia prerábka - to platí aj pre husle. Bez kovovej mechaniky je napr. aj väčšina (ak nie všetky) Torresove gitary (2.pol. 19. stor.) a pravá flamengová gitara používa výhradne konicke kluče dodnes! Jedná sa o plnohodnotný a ak je všetko dobre spravené, tak aj velmi jemný a komfortný spôson ladenia (dôležitý je priemer kluča)... zvuk má táto gitara myslím dosť slušný (hovorím to v intenciách koncertných profesionálnych nástrojov, nie gitár za 120 euro), ale sám som zvedavý čo naň povie ten continuista z jedného Londýnskeho ansámblu, ku ktorému práve cestuje... :wink:

edit: ...a je to 5zborová gitara, t.j. 5 strún zdvojených unisono, alebo v oktáve, nie 12 strunová... 8)
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


cron