Co nosite stale so sebou? (EDC)

Všetko čo priamo nesúvisí s bushcraftom

Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Killian » 19 Okt 2011, 23:47

Co nosite stale so sebou von (nie len do lesa)? Po anglicky by sme to mohli nazvat skratkou "EDC" (everyday carry)

Ja momentalne nosim vacsinou maly svajciarsky nozik Victorinox Signature Lite (maly nozik, noznicky, pilnik, pero a LED svetlo), predtym som nosil Victorinox Spartan ale redukoval som vahu/velkost veci co so sebou nosim. Casto mam so sebou taku malu kapsu, tak tam sa mi vojde aj nozik CRKT M16-10KZ, doklady a penazenka. Vacsinou mam so sebou aj take pomerne silne svetlo na jednu mikro-tuzku Maratac AAA. No a samozrejme mobil (momentalne HTC Desire S). Zapalky/zapalovac nenosim :( .

Mozete pripadne vsetko vybrat z vreciek a odfotit aby to bolo zaujimave (ja pridam foto neskor :) ).
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Pája » 20 Okt 2011, 12:10

Ahoj, většinou s sebou nosím nějaký Victorinox, normálně to bývá 84mm Sportsman, momentálně 108mm Soldatenmesser. Protože většinou chodím s batohem, nechybí KPZ v krabičce od enegitu, sekundové lepidlo, zapalovač/sirky, kapesníky a malá pohotovostní lékárnička v zip-sáčku. No a pak takové ty obyčejné věci jako propiska, peníze, klíče a telefon, že....
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Tomo » 20 Okt 2011, 12:40

Okrem obyčajných vecí, nosím flashlight tank007 tk737, EDC-čko http://www.fkmdknives.com/fast/k/en/eur/products/v/16
fox predator II a keď mám ruskak, tak 15m paracord 7mm, minilekáreň a adrenalínovú injekciu :D
Tomo
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 25 Júl 2011, 12:57
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Legil » 20 Okt 2011, 13:04

Nejaky Victorinox Nomád, Opinel alebo v zime Smith & Wesson zavesený na krku maličkú led baterku, naramok z paracordu ... mobil musím :-(
Adrenalínova injekcia by sa tiež niekedy zišla ...
Naposledy upravil Legil dňa 20 Okt 2011, 14:08, celkovo upravené 1
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Marcela » 20 Okt 2011, 13:44

Ačkoli jsem žena a nepatřím už dávno do řad studentů, nenosím ani omylem kabelky či tomu podobný módní zavazadla, ale úplně obyčejnej batoh. Momentálně mám jeden takovej ryze cyklistickej – jsou u něj dobře větraný záda, je lehkej a má i spoustu praktickejch vychytávek. Vleze se do něj spousta věcí a běžně v něm mám to co asi skoro každej, a to je mobil, osobní doklady, klíče (na těch od domu mám navíc připnutou malou led svítilnu), zavírací multifunkční no name nožík, pár náplastí, dezinfekce (v polštářcích), paralen a ibalgin, cestovní mejdlo (takový ty jednorázový plátky v plastový krabičce), balíček nějakých žvejkaček, taky papírových kapesníčků, vlhčených ubrousků, zápalky nebo zapalovač, propisku, a pak se tam občas najde i zubní párátko. Na batohu nosím připnutej držák na PET lahev a před pár dny mi na ruku přibyl ještě náramek, takže mám teď i kus solidní šňůry. Peněženku zásadně nenosím, radši mám prachy lajdácky postrkaný všemožně po kapsách :roll:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Kapo » 21 Okt 2011, 23:42

Ja tiež už nie som pár desaťročí študent. A chcel by som stále pri sebe nosiť všeličo.
Ale čo keď v mojom veku už na všetko zabudnem? Tak ale telefón, pudelár v ktorom je nastrkaných asi 68 rôznych kartičiek a preukazov a strašne veľa klúčov nosím stále, ak ofšem nezabudnem. :mrgreen: /a ak zabudnem aj to, tak sa aj tak nikdánič nestalo/
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod torak » 05 Nov 2011, 18:11

Ja keďže som študent nemal by som mať nôž ale neviem si pomôcť :D ...... takže Nôž SW ... a zvyknem nosiť aj malé púzdro s kresadlom a brezovou kôrou .... od kedy som bol v Rumunsku tak to nosím aj do školy neviem prečo ale bez toho sa cítim zle :)
Milujem tú vôňu ... lesa, ohňa a spacáku keď ho vytiahnem zo skrine.
Obrázok užívateľa
torak
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 01 Nov 2010, 19:40
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod Kapo » 05 Nov 2011, 18:55

To chodíš na akú školu? Na Rokford? :mrgreen:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod torak » 05 Nov 2011, 19:58

Na Strednú priemyslovú školu Elektrotechnickú ...... to je skoro to isté :mrgreen: :mrgreen: pri tých učiteľoch :D ....
Milujem tú vôňu ... lesa, ohňa a spacáku keď ho vytiahnem zo skrine.
Obrázok užívateľa
torak
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 01 Nov 2010, 19:40
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod stormmast3r » 12 Nov 2011, 09:12

torak píše:Ja keďže som študent nemal by som mať nôž ale neviem si pomôcť :D ...... takže Nôž SW ... a zvyknem nosiť aj malé púzdro s kresadlom a brezovou kôrou .... od kedy som bol v Rumunsku tak to nosím aj do školy neviem prečo ale bez toho sa cítim zle :)

Ešte povec, že si nim frajersky pripalujes cigarety :D
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod statusak » 12 Nov 2011, 22:24

Medzi moje EDC patri noz-Spyderco Tenacious, svietidlo ITP Olight + teleskopicky obusok.
statusak
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12 Nov 2011, 21:19
Bydlisko: bush
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod torak » 13 Nov 2011, 11:04

stormmast3r píše:
torak píše:Ja keďže som študent nemal by som mať nôž ale neviem si pomôcť :D ...... takže Nôž SW ... a zvyknem nosiť aj malé púzdro s kresadlom a brezovou kôrou .... od kedy som bol v Rumunsku tak to nosím aj do školy neviem prečo ale bez toho sa cítim zle :)

Ešte povec, že si nim frajersky pripalujes cigarety :D

prepáč nefajčím :D .....
Milujem tú vôňu ... lesa, ohňa a spacáku keď ho vytiahnem zo skrine.
Obrázok užívateľa
torak
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 01 Nov 2010, 19:40
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod GreyWolf » 15 Nov 2011, 17:28

prispejem aj ja dopredu sa ospravdlnujem za kvalitu fotky kedze je to fotene mobilom . nosim to viac menej v takej zostave aka tam je s mensimi obmenami napr. zbran nenosim vzdy (nie som az taky paranoik :sweat: )
Obrázok
"Lest we forget "
GreyWolf
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 24 Okt 2011, 19:33
Bydlisko: Horný Šariš
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod oro86 » 01 Dec 2011, 09:58

GreyWolf píše:prispejem aj ja dopredu sa ospravdlnujem za kvalitu fotky kedze je to fotene mobilom . nosim to viac menej v takej zostave aka tam je s mensimi obmenami napr. zbran nenosim vzdy (nie som az taky paranoik :sweat: )
Obrázok

ahoj,zaujíma ma ten ruksačik(neviem,ako to správne nazvať),vktorom nosíš svoje veci-výrobca a prípadný popis .Vďaka
oro86
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 09 Sep 2011, 08:02
Bydlisko: hviezdoslavova 475 Nedožery-Brezany
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Co nosite stale so sebou? (EDC)

Poslaťod GreyWolf » 01 Dec 2011, 19:20

to oro86 : no nie je to ruksacik ale je to taska cez plece vola sa to Push Pack a je to od 5.11 Tactical ale maju aj novinky podobneho razenia a nosia na chrbte. Inac zmesti sa do toho neurekom vidno to aj na fotke , z vnutornej strany je putko na suchy zips ktore sa da pritentovat na opasok ak si v pohybe a nechces aby taska lietala z boka na bok , dalej je tam kopa vrecak a priecinkov na zoradenie veci tak sa aspon nemusi prehrabovat v celej taske ak nieco hladas. Jedina vec co mi vadi ale nie je to prilis podstatne je spona na rychloodhodenie tasky ..ak je dost nalozena (zataz) pri preskakovni nejakej prekazky trebarz mur, alebo cez okno proste ak to poriadne cukne tak sa to odpoji a taska ti padne na zem..pri pouzitom putku na opasok sa mi to nestalo iba bez a iba pri prekonavani nejakej prekazky nie pri beznom noseni. Tu je link je tam aj kopec fotiek a aj video http://511tactical.cz/eshop/detail/91-taska-push-pack/
"Lest we forget "
GreyWolf
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 24 Okt 2011, 19:33
Bydlisko: Horný Šariš
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Ďalší

Späť na Off-topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


cron