Co ste dnes zaujimave prezili?

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 15 Jún 2017, 12:56

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ja som nenapisal nazov toho obchodu... ale ano. Je to bezodna diera... :mrgreen:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Waldläufer » 17 Jún 2017, 08:50

Nuz nie dnes ale vcera vecer som sa bol prejst s dalekohladom v batozku kolo pola za dedinou. Nemal som velke ocakavania, hnusne fukal chladny vietor, len som sa chcel vyvetrat o trocha pohybat. Ked som sa vracal videl som na prechode medzi repkou a repou tmavu skvrnu. Myslel som ze moje slepe oci zase daco spatne interpretuju. Ale chyba lavky. Bola to bachyna s siestimi prasiatkami. Pozoroval som ich, v nadeji ze sa pridaju dalsie, nejaku chvilu nez zmizli za terennou vlnou. Vietor cely cas fukal ich smerom ale bachyna na mna nereagovala, isto ma dobre maskoval moj dpm smock :D Medzicasom som si kvokol aby mi bolo pohodlnejsie a nebolo ma tak vidno. A tu sa zrazu vynorila z repy ako periskop z vody jedna strapata hlava a obzerala sa a za moment druha - parik psikov medvedikovitych :) Prve co sa mi podarilo vidiet zive. Asi tak pred dvoma rokmi som tu pisal o podobnom zazitku na tom istom mieste len to bol jazvec. Pani bratia, prec od elektronickych medii, von pod hole nebo, zazitky na nas cakaju mimo styroch stien...
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod bubi » 27 Jún 2017, 20:21

Nedávno som mal zaujímavú debatu s lesníkom v obci Svarín. Mal na opasku nôž, tak som požiadal či môžem pozrieť. Čepeľ asi 8cm. Vraví že špeciál na medvede.
Na plyšové?
Na živých.
To musíte pichnúť asi 100 krát?
Nie, keď rozďaví papuľu tak mu ho do nej vrazím a prerežiem mu tepnu a je na zemi.
A koľko ste ich už takto zložil?
Ja už to ani nepočítam.
A takto pekne sme si zažartovali.
:mrgreen: :bear: :mrgreen:
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod atti.hombre » 28 Jún 2017, 04:43

:D odkukal od winnetoua :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Gondil » 14 Júl 2017, 08:20

Pred 3 dnami som zacul silny skrekot na byte v Petrzalke. Siel som sa pozriet a zistil som, ze nam na parapete pristalo mlada Sokola Mysiara (tzv. Pustovka). Bolo tam uz nejaky cas a tak som zacal zistovat co s tym. Na stranke dravce.sk som nasiel niekolko informacii o tom co robit a nerobit. Vylozil som tam tomu malemu aspon vodu na vecer, kedze byvame na 12tke este aj otoceni na zapad cize tam mame vypek ako sa patri (dehydracia nie je nic moc).

Na druhy den rano o pol 6 ma zobudil zase povedomy skrekot, tak som sa siel pozriet cez balkon na parapetu ako sa nas "novy prirastok" ma. Samozrejme bol stale tam, kde aj vecer. Potom som siel do prace s tym, ze som dufal, ze sokolik bude v poriadku a ak by tam stale bol aj ked pridem z prace, tak som bol rozhodnuty volat kompetentnym o konkretnu radu, kedze na vyssie spominanej stranke som nasiel aj kontakty, kde bolo mozne nahlasit najdene mlada.

Ked som prisiel z prace, prve som siel odlozit bicykel na balkon, ked som otvoril dvere tak som zamrzol lebo na balkone oproti mne sedel "nas" sokol a na zabradli mal 2 mrtve mysi. Obcas sme ho chodili kontrolovat ako sa ma, nebol vobec precitlively na nasu pritomnost ale samozrejme sme sa ho snazili nevyrusovat. Spravili sme zopar foto na pamiatku, potom sa pustil do vecere, ktoru mu tam priniesli rodicia, tak sme spravili aj video zo spracovavania mysi :D Na balkone zostal este nejaky cas. Vybehol sa napit do nasho napajadla, trochu pretravil a potom raz, ked sme ho prisli omrknut tak tam uz nebol. Co nas celkom aj potesilo, tak si dokonca po sebe aj upratal "tanier". Tak to je nasa 2 dnova skusenost s vyhniezdenou Pustovkou. Bolo to celkom prijemne, mat takuto spolocnost v betovonej dzungli bratislavskej petrzalky.
Uz staci len zapriat dobry vietor a tolerantnych susedov :)
Ked budem mat nejake foto, tak prihodim :)
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Nataniel » 22 Sep 2017, 11:29

Nie je to síce zažité dnes, ale je to výsledok ktorý som tohto roku dosiahol a ani som netušil, že sa mi to podarí. Vždy som sa nejakým spôsobom hýbal, či už bycikel, alebo turistika. Avšak pre cca 5 rokmi sa začal športovať trochu viac a systematickejšie. Začal som sa venovať teda popri funkčných treningoch, behaní aj bojovým športom. No a popri tom som nejako narazil aj na preteky s názvom Spartan race. No a ono Spartania a bojové športy nejako k sebe historicky pasujú. No a tak sa v hlave zrodila myšlienka, že by som také niečo chcel zažiť. Začal som o tom rozprávať, kúpil som si knihu a stále nič. Ubehli cca 2 roky od rozprávania a prišiel prvý pretek tzv. SPRINT a to cca 7 km s 20 prekážkami. Hurá zvládol som to a to vo väčšej pohode ako som si myslel. Tu som sa dozvedel, že keď ešte absolvujem 2 ťahšie preteky teda SUPER a BEAST tak mám nárok na medailu s názvom trifecta. Tu to tak všetko skončilo a povedal som si, že musím ešte potrenovať a budúci rok to dám. Avšak okolnosti to zariadili tak, že som sa teda ocitol aj na tom preteku s názvom SUPER. Je to pretek, kde som absolvoval cca 16 km s cca 1300 metrov prevyšením a cca 25 prekážok bolo to vo Valčianskej doline. Bolo to pre mňa neskutočné ťažké, krče som mal všade a myslel som si, že to nedokončím. Bol som neskutočne šťastný keď som to zdolal. Po pretekoch som vedel, že na tento rok je to koniec, že to chce trening a tak som na trifektu ani nepomyslel. Vedel som však, že jeden človek z našej partie aj napriek tomu, že mal väčšie problémy než ja a dokonca mladší o 10 rokov ide aj na tie posledné, že on tu trifektu dosiahne. Ja som stále trval na tom, že nejdem, ale opäť to osud zariadil inak a cca po 2 týždňoch od týchto pretekov som sa rozhodol zabojovať o tú trifektu tento krát Kubínska hoľa cca 21 km, cca 30 prekážok a cca 1100 metrov prevýšenie. Mal som čas na prípravu cca 30 dní avšak tak ako som si to naplanoval tak nakoniec sa mi to až tak s prípravou nepodarilo. No nastal čas vyzbrojení s magnéziom proti krčom a energetickými gelmi som sa postavil na štart preteku BEAST, no a po 5:23 min som sa ocitol v cieli a tak vysnivanú TRIFECTU mám doma. Takže nečakané sa stalo skutočnosťou a tak už teraz pred poslednými mesiacmi roku môžem povedať, že môj rok je ( bol ) úspešný.
Prílohy
v cieli.jpg
V cieli
zaverečná.jpg
Zaverčná
trifekta.jpg
Trifecta
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Kyl » 10 Okt 2017, 12:19

Pre mňa nezabudnuteľné zážitky z jelenej ruje, ktoré si vždy rád pripomínam aj prostredníctvom takýchto videí... je to pre mňa spomienka, pri ktorej opäť prežívam ten pocit, keď so zatajeným dychom sledujem aké divadlo sa okolo mňa odohráva.

Obrázok užívateľa
Kyl
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 29 Dec 2012, 18:35
Bydlisko: Strážovské vrchy
Dal Ďakujem: 64 x
Dostal Ďakujem: 134 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Nataniel » 15 Máj 2018, 08:39

Minulý víkend sme s rodinou zažili Sparťanský víkend. V sobotu sme si odbehli 8 km a v nedeľu 15 km a dcéra si dala 1,5 km. Bol to super víkend plný námahy, blata, modrín a bolesti, ale ten pocit je úžasný. Veď nie nadarmo sa hovorí: Pochopíš až v cieli !!!
Prílohy
sparta.jpg
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod kapybara » 29 Máj 2018, 08:59

Na niektorých miestach večer radšej nezostávať ;-)



_DSC4510-M.jpg
Kapybara močiarna je najväčší hlodavec na svete
Obrázok užívateľa
kapybara
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 13 Júl 2015, 23:49
Bydlisko: Ba
Dal Ďakujem: 264 x
Dostal Ďakujem: 368 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod venco » 02 Jún 2018, 06:14

Skočil som do toho rovnými nohami, teda včera na deň detí a dnes idem pogrilovať a guláš variť :D :kava: :camp:
Prílohy
20180601_152611.jpg
20180531_130454.jpg
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Majo » 02 Jún 2018, 07:16

Blahoželám! Nech vám to vydrží čo najdlhšie.
Tiež som pred rokmi urobil tento krok práve na Deň deti :D
Povraz sa nedá tlačiť, len ťahať.
Obrázok užívateľa
Majo
Moderátor
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 07 Jún 2013, 09:41
Bydlisko: Zilina
Dal Ďakujem: 593 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Pája » 04 Jún 2018, 13:48

Velká gratulace! Ať máte báječný společný život!
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Nataniel » 16 Júl 2018, 11:54

Nebolo to síce dnes, ale teraz v sobotu a pre túto aktivitu som sa nemohol zúčastniť vandru na Zahorí. Tohto roku opäť a tento krát aj s manželkou sme absolvovali všetky 3 typy pretekov Spartan race a získali sme tak do zbierky ďalšiu trifectu teda moju už druhú :oops: . Zažili sme super deň so super ľudmi. Prešli sme 23 km s prevýšením 1600 mnm a 33 prekážkami, zažili prehánky aj letnú búrku, boli sme špinavý, mokrí a vyčerpaní, ale ten pocit v cieli bol úžasný.
Prílohy
IMG_3439.JPG
IMG_3436.JPG
IMG_3438.JPG
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod bubi » 14 Dec 2018, 11:00

Konečne som videl pamätník slavkovskej bitky. No boli to jatky. Blbci cisári. :axe:
Prílohy
IMG_20181213_142344_BURST1-1040x780.jpg
IMG_20181213_142412-780x1040.jpg
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod bubi » 23 Júl 2019, 18:34

Jihlava - zoo. Pekne sa naaranžovali.
Prílohy
IMG_20190723_093739-1040x780.jpg
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia