Co ste dnes zaujimave prezili?

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod atti.hombre » 18 Nov 2015, 08:46

:mrgreen: jj foto polonahého modela Bacila... :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Bacil » 18 Nov 2015, 23:30

No to by ste si dali...
Prílohy
viglasshow.jpg
Bacil rozmaznaný v akcii
Ak sa niekto ešte nerozhodol, tak môže porozmýšľať, či nedá 2% na záchranu hradu Čabraď...
Keď sa mačka môže ježiť...tak sa ježko môže mačkať!?
Obrázok užívateľa
Bacil
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 18 Nov 2011, 14:53
Bydlisko: hrad Čabraď
Dal Ďakujem: 18 x
Dostal Ďakujem: 277 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod atti.hombre » 19 Nov 2015, 08:18

:D jj...a namazané dámy...
Prílohy
11942259_1707651566120838_6534116161917523586_o.jpg
a rozmaznaný Bacil... :-D
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod 72janik » 05 Dec 2015, 18:53

Natrafil som dnes na krasne pocasie a tieto :bear: stopy
Prílohy
12356005_1257535800929498_210322811_o.jpg
12349472_1257535747596170_343096285_o.jpg
IMG_20151205_175052.jpg
DSC_0436.JPG
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Borsuk » 05 Dec 2015, 21:10

Už mal dávno chrápať potvora jedna chlpatá,a nie strašiť pocestných.
Obrázok užívateľa
Borsuk
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 19 Júl 2012, 20:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 508 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Pája » 06 Dec 2015, 20:11

Krásné fotky, Janíku!
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod bobek » 17 Feb 2016, 20:53

No,jak jsem se zamyslel, tak moc zajímavé to není.
Jsem v Polsku a dostal jsem zánět levé spojivky ,tak jsem trávil den na pohotovosti...
Zato vcera v kostele na mši ,měl kněz pěkně kazani. Jak blízko jsme přírodě, ale zvěř a rostliny si z ní berou jen tolik co potřebují. Zato člověk si bere nadbytek pro sve potěšení,nikoliv pro svou potřebu.
Je to věc dávno známá, ale v podání onoho kněze zněla jako rajská hudba...
Na samotě je nejhorší vydržet sám se sebou...
Obrázok užívateľa
bobek
 
Príspevky: 263
Registrovaný: 02 Okt 2013, 18:41
Bydlisko: Velké Hoštice, okres Opava
Dal Ďakujem: 627 x
Dostal Ďakujem: 536 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Opi » 09 Mar 2016, 18:26

Nazdar

Vzhledem k tomu, že nám včera pěkně nasněžilo a dneska zase začalo tát tak já v obavě, že to roztahuje zahodil svoje botky a šel se bosky proběhnout po zahradě, jakožto výzva od kamarádky.. Chodit bosky po lese chci začít jen co se trochu oteplí, taky musím vyběhnout na sběr smrčkových výhonků na sirup :-)

Opi
„Pobyt v přírodě vám nikdo a nic nenahradí. Útěk skautů do přírody je jen návratem do nejdražší naší domoviny, kde jedině můžeme slyšet puls opravdového života s jeho uzdravující a vše obnovující mocí.“ :skaut:
Opi
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 05 Feb 2016, 07:50
Bydlisko: Česká Republika
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Gondil » 20 Mar 2016, 11:48

Ono nie je to ani tak dnes skôr sa to už nesie pár týždňami. Pred nejakým časom (rok? viac?) sestra zabudla maminin obľúbený kuchynský nôž v trúbe a ono človek by nepovedal ale plastová rúčka nie je koláč. Tak som jej vyrobil drevenú rúčku. Keďže bola prvá a moc sa mi teda nepodarila tak pár týždňov dozadu sa odštiepil kúsok dreva a čepeľ sa uvolnila. Tak reku spravím druhú ale že skúsim tam pridať drevené kolíky, ktoré pôjdu cez čepeľ a budú ju držať na mieste v rukoväti. Tak reku idem vŕtať.

Vŕtam, vŕtam, a nič. Tak som zavolal kamošovi, jeho otec klampiar hádam bude mať lepší matroš doma. Výsledkom bol zlomený vrták a v noži po diere ani stopy. Tak tretia možnosť, známy zo strojárskej firmy. Týždeň sa mi neozýval a tak mu volám že čo a ako. So smútkom v hlase hovorí že už skúšali 2 stroje ale že nič. Že im zhorela jedna fréza ale že ešte vyskúšajú tvrdokovový vrták. Júú podarilo sa.

Po tejto skúsenosti a dlhoročnom používaní nemôžem iné než kuchynské nože od Victorinoxu vrelo odporučiť. je to naozaj celkom kvalitná oceľ, veľmi dobre drží ostrie. A keby nejednému bushcrafterovi nevoňala plastová rúčka, nuž, buď to prehltnúť alebo upiecť :D ale s tým pozor aby oceľ nezačala popúšťať :)
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod kuny » 21 Mar 2016, 09:35

V sobotu som šiel z chaty krížom cez Karpaty a vidím, že na Sklenej Hute je asi 20 stanov. Bývajú tam skauti, ktorých viedol kamarát, tak že som ho dlho nevidel, tak sa pristavím. Potom pozerám, že tam je nejako veľa ľudí v maskáčoch, tak že to asi skauti nebudú. Predsa je na nich ešte trochu zima. Po príchode k nim som zistil, že sú to trampi prevažne z Trnavy, ale aj z Moravy, Prievidze a zbytku Slovenska. Podali sme si ruky, zoznámili sa a hneď mi načapovali Svijany a Horec :-). Ja som im dal na oplátku na ochutnanie čerstvo vyúdené klobásy. Pohostili ma naozaj pekne, ale keďže som sa ponáhľal na bus, tak som sa dlho nemohol ostať. Na ceste som stretol ďalších trampov, najprv z Moravy a potom jedného, ktorého som z videnia poznal. Bol ešte s jedným trampom a trampkou. Potom som si všimol, že ten druhý má na bunde nášivku Bushcraft-portal. Bol to Borsuk :-). A tak som sa v lese zoznámil s ďalším členom fóra, ktorého som dovtedy nepoznal.

Už pribudlo na ahojahoj aj foto z tej akcie: www.ahojahoj.szm.com/ahoj_info_Marec201 ... nahuta.htm
Príroda má len jedného nepriateľa.
Vývoj z nás robí ľudí, jeho zneužitím sa stávame opäť zvieratami.
kuny
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 10 Feb 2012, 08:21
Bydlisko: rodený Malačan/ teraz TT
Dal Ďakujem: 233 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod bb69 » 29 Máj 2016, 18:07

Nebolo to síce dnes, ale včera... Vybehol som z družstva po šichte poobzerať sa po nejakom materiáli na lyžice a tak. Zobral som to vrchom cez oplotky, kde sa pásla jalovina a takéto tam môžete mať sprievodkyne. Keby nebolo plota, robili by mi spoločnosť určite ešte aj v hore :lol: .
Prílohy
IMG_1181.JPG
IMG_1185.JPG
IMG_1187.JPG
Stojí vysoká, divá Poľana, mať stará ohromných stínov... (Andrej Sládkovič: Detvan)
bb69
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 25 Sep 2014, 15:40
Bydlisko: Očová
Dal Ďakujem: 897 x
Dostal Ďakujem: 455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Willy » 12 Jún 2016, 23:55

Byl jsem o víkendu s ženou na chatě, kterou mám dlouhodobě půjčenou od kamaráda.
Dorazili jsme v pátek až pozdě večer a šli brzo spát.
K ránu nás vzbudil zvláštní rachot a skřípání z komína. Na chvíli to přestalo a pak zas a zas. Když se to už nedalo vydržet, vylezli jsme z postele a já se rozhodl nahlédnout do komínu pomocí spodních revizích dvířek.
Komín byl nedávno vyvložkován a tak jsem musel po otevření dvířek ještě směrem vzhůru nahmatat zátku nerezové komínové roury o průměru tak 15 centimetrů.
Když se mi ji podařilo uvolnit, vypadlo trochu mouru a já koukám, že navíc dolů trčí docela velké ptačí nohy. Kouknu se ještě lépe a vypadá to, že prsty mají drápy a navíc na pařátech vidím tzv. vratiprst a ten mají jen sovy.
Takže jsem si pro jistotu vzal silnější koženou pracovní rukavici, pak popadl obě nohy najednou a opatrně vytáhl na světlo boží od mouru totálně zmazaného puštíka obecného - Strix aluco - sova obyčajná. Hned začal zběsile mával křídly. Nechtěl jsem, aby místnost moc zašpinil a tak jsem ho otevřeným oknem vypustil ven před chatu. Puštík rychle přistál do trávy a bylo na něm vidět, že toho má dost.
Chtěli jsme udělat alespoň nějaké foto mobilem, než jsme však vyšli z chaty, venku ho objevil kos a spustil hrozný křik, kterým varoval okolí, že je tu sova. Většinou se k tomu rachotu brzo přidají další ptáci a tím sovu natolik znervózní, že ona ulétne někam pryč. Jakmile nás vystresovaný puštík spatřil přicházet, tak okamžitě značně neohrabaným přízemním letem zmizel v lese. Fotka se tedy nezdařila :( .
Těžko říct, kdy se do komína dostal, usuzuji, že asi právě tuhle noc. Každopádně měl docela štěstí, že jsme vůbec na tu chatu přijeli. A pokud v komíně už náhodou byl déle, tak měl ještě jednu velkou kliku a to, že jsme si v kamnech v pátek večer nezatopili :wink: .

Hledal jsem na tohle téma nějaké informace na internetu a ukázalo se, že to není zas tak neobvyklá událost.
Zdroj - benesovsky.denik.cz - "Nálezkyně telefonovala, že na své chatě slyší v komíně houkat sovu."

pustik-foto1_denik-605.jpg
Puštík vyproštěný z komína chaty nedaleko Čechtic
Foto - archiv záchranné stanice ČSOP Vlašim
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Waldläufer » 17 Sep 2016, 19:29

Ked som dnes rano isiel so zenou kupit pecivo na ranajky, tak som na poli pri dedine zazrel velke hnede skvrny, nemalo to siluetu nicoho co sa u nas zvycajne obsmieta. Ked sme dosli domov schmatol som dalekohlad a uhanal spat. Pohlad cez dalekohlad mi takmer vyrazil dych - boli to 3 orliaky morske (Haliaeetus albicilla) :shock: . Intuitivne, a podla frkaneho sfarbenia jedneho z nich, tipujem ze to bol parik s potomkom. Kruzil som okolo nich hodinu a bol to zazitok ako v prirodopisnom filme. Obcas do nich zabrdala vrana takze vzlietli a predviedli nadhernu letecku show. Aj ja som poskytoval show mojim spoluobcanom, ako som postaval a cumel cez dalekohlad :D . Skoda, ze nemam ziadne poriadne fotovybavenie, tak som len fotil telefonom cez okular.
Prílohy
Orliaky_3.jpg
Orliaky_2.jpg
Orliaky_1.jpg
Naposledy upravil Waldläufer dňa 17 Sep 2016, 22:26, celkovo upravené 1
“before physical deterioration obtrudes, I shall go on some last wilderness trip to a place I have known and loved. I shall not return” Everett Ruess
Obrázok užívateľa
Waldläufer
 
Príspevky: 148
Registrovaný: 19 Aug 2013, 22:39
Bydlisko: 4D
Dal Ďakujem: 241 x
Dostal Ďakujem: 250 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Nataniel » 17 Sep 2016, 19:40

Ja som dneska prežil so svojou 6 ročnou dcérou spartan race junior a bolo to super na budúci rok idem na to aj ja :-) Celý mokrý a špinavý od blata, ale určite to stálo za to dcéra dostala medailu a tričko :-) Športu a horám zdar :yees:
Prílohy
unnamed.jpg
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 02 Feb 2017, 09:30

Nebolo to dnes ale včera... Kráčam si tak ruka v ruke cez nekompromisnú divočinu pešej zony v Lv na svojej tradičnej Tour de Food a len sa mi tak v periférnom videni môjho sokolieho oka zazdalo nieco divne a silno podozrivo zname... Zaostrim zrak a chvilku sa mi stalo ze som rozmyslal ze co sa to deje. Bola to naozaj len mala chvilka. Taka mala ze ma to nezacalo ani boliet. A vtedy to prislo.. Vedla mna v nepochopitelne zvlastmom odeve doslova ze v slusom odeve a dokonca v ciernom presiel ON... Ta kratka chvila co sa moj mozog zaoberal rozpoznavanim tej tvare mi nedovolila spomenut si na meno a tak som do chrbta toho tvora skrikol: Beaster..? Asi preto ze bola celkom zima tak moje oslovenie chvilu hladalo svoje miesto v myslienkovych pochodoch osloveného tvora ktory si uvedomil az po chvili ze na neho niekto vola jeho imaginárnym lesnym menom... A vtedy to prislo. Otocil sa hned ako si uvedomil ze to je vlastne volane na neho. A bol to ON. Miestny tvor ktory sa tu nechava oslovovat menom beaster.... :wolf: Rad som ta stretol priatelu.. :yees: :mrgreen: :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron