Co ste dnes zaujimave prezili?

Témy, ktoré súvisia s bushcraftom, no neviete ich zaradiť inde

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod atti.hombre » 15 Dec 2011, 19:18

:D Juro...tíško závidím prechádzku!...pozdravujem môjho mladého kamaráta...tie chobotnice dali asi zabrať! :mrgreen:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod BushrangerCZ » 15 Dec 2011, 19:30

atti.hombre píše:Tú termosku si si omotával niečím sám?

jo, duct tape páskou
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod SKW » 15 Dec 2011, 21:22

Dobre strávený čas Juraj :yees: Ste frajeri, ale hlavne Matúš že si dáva tie morské potvory... brrrr...

@Ranger, Pre ten paroh bol najvyšší čas :yees: Trochu si zakefuješ a máš peknú ozdobu nad dvere ;-)

@atti, tým duct tape myslel kobercovku ;-)
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod BushrangerCZ » 15 Dec 2011, 21:32

Bydlim v byte, to by sousedi cumeli kdybych si v patre na chodbe dal nad dvere paroh, dobrej tip:-)))
Jinak duct tape je takova ta stribrna superpevna paska, akorat tohle je vojenska khaki verze. Ale kobercovka odvede tu samou praci.
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod matus » 16 Dec 2011, 21:54

tak no je to zo včera ale pretrváva to do dnes :D http://zalesactvo.wordpress.com/2011/12 ... zdra-noza/ ospravedlnujem sa ze vkladám len odkazy ale nemám nervy na tie upload servery :twisted:
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 16 Dec 2011, 22:31

Tak si to uzi synu... :yees:

Ja som si dnes tiez doprial..

Obrázok
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod photoamateurcz » 17 Dec 2011, 10:46

baňkování? Jaký zo má účinek?
photoamateurcz
 

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 17 Dec 2011, 15:12

Je to stara metoda pouzivana na odstranovanie skodlivin medzi svalmi spolu s toxinmi ktore tieto skodliviny obsahuju. Modriny ktore vznikaju su vlastne miesta kde bol zapal, steza alebo ina krvna zrazenina ktora bola podtlakom odstranena resp. rozprudena do tela. Cim mensie su ale tieto modriny tym je telo vlastne cistejsie. To znamena ze som mal pekne blokovany cely chrbat co som patricne aj citil. Na povrchu koze po bankovani sa vytvori doslova taka vrstva ako poleva na kolac co su vlastne samotne necistoty ktore s tela vyjdu tymto sposobom. Bankovanie nasleduje po masazi kde maser/ka identifikuje hmatom tieto miesta a nasledne sa prikladaju banky ktore svojim podtlakom vytiahnu vsetko co tam nema byt. Ak sa chodi pravidelne na tento sposob detoxikacie tela dosiahne sa toho ze samotna pokozka ostava vlacna a nespravia sa na nej ziadne modriny lebo telo nevylucuje az take mnozstvo samotnych toxinov ako ked sa to robi len obcas. Ale myslim si ze viac sa o tomto sposobe da dozvediet na navsteve u uja googla...
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod BushrangerCZ » 17 Dec 2011, 16:32

juraj1974 píše:Je to stara metoda pouzivana na odstranovanie skodlivin medzi svalmi spolu s toxinmi ktore tieto skodliviny obsahuju. Modriny ktore vznikaju su vlastne miesta kde bol zapal, steza alebo ina krvna zrazenina ktora bola podtlakom odstranena resp. rozprudena do tela. Cim mensie su ale tieto modriny tym je telo vlastne cistejsie. To znamena ze som mal pekne blokovany cely chrbat co som patricne aj citil. Na povrchu koze po bankovani sa vytvori doslova taka vrstva ako poleva na kolac co su vlastne samotne necistoty ktore s tela vyjdu tymto sposobom. Bankovanie nasleduje po masazi kde maser/ka identifikuje hmatom tieto miesta a nasledne sa prikladaju banky ktore svojim podtlakom vytiahnu vsetko co tam nema byt. Ak sa chodi pravidelne na tento sposob detoxikacie tela dosiahne sa toho ze samotna pokozka ostava vlacna a nespravia sa na nej ziadne modriny lebo telo nevylucuje az take mnozstvo samotnych toxinov ako ked sa to robi len obcas. Ale myslim si ze viac sa o tomto sposobe da dozvediet na navsteve u uja googla...


Ujo google je fajn, ale osobní zkušenost lepší:-). Zajímalo by mě, co by na to řekl nějaký odborník - lékař, jestli je vůbec možné takto vysávat z těla... Ale jestli to pomáhá, tak je to fuk.
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod juraj1974 » 17 Dec 2011, 16:37

Treba so ich na to spytat... ale je to tu uz vyse 4000 rokov tak ako aj hirudoterapia ktora ma tak isto dokazatelne ucinky.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod atti.hombre » 17 Dec 2011, 19:00

Skôr ako odsávanie škodlivín,by som jednoznačne videl v tejto metóde dokonalé prekrvenie aj tých stuhnutých častí kože,v ktorých boli kapiláry jednotlivých ciev priškrtené práve stuhnutím svalu.Svojim spôsobom je to tiež masáž,ale nie pozdĺž povrchu kože,ale naprieč.Mne bolo vysvetlené,že koža nesmie byť v žiadnom prípade na sval prilepená a brániť tak v jeho pohybovej funkcii...a týmto spôsobom sa vlastne koža oddelí od svalu a získa svoju pružnosť.Modriny by som pripísal nedostatku vápnika a iných minerálov,ktoré zabezpečujú pevnosť stien ciev aby nepraskali.Niekto sa len jemne udrie a už má modrinu-to je spôsobené práve krehkými cievami.Zväčša má taký človek aj problém s krvácaním z nosa.

P.S. Ja skôr ako bankovanie by som podstúpil radšej Thaiskú masáž :wink:

P.S.II. kompletnú
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod BushrangerCZ » 17 Dec 2011, 21:46

atti.hombre píše:Skôr ako odsávanie škodlivín,by som jednoznačne videl v tejto metóde dokonalé prekrvenie aj tých stuhnutých častí kože,v ktorých boli kapiláry jednotlivých ciev priškrtené práve stuhnutím svalu.Svojim spôsobom je to tiež masáž,ale nie pozdĺž povrchu kože,ale naprieč.Mne bolo vysvetlené,že koža nesmie byť v žiadnom prípade na sval prilepená a brániť tak v jeho pohybovej funkcii...a týmto spôsobom sa vlastne koža oddelí od svalu a získa svoju pružnosť.Modriny by som pripísal nedostatku vápnika a iných minerálov,ktoré zabezpečujú pevnosť stien ciev aby nepraskali.Niekto sa len jemne udrie a už má modrinu-to je spôsobené práve krehkými cievami.Zväčša má taký človek aj problém s krvácaním z nosa.

P.S. Ja skôr ako bankovanie by som podstúpil radšej Thaiskú masáž :wink:

P.S.II. kompletnú


Hmm kompletní, ale od nějaké fešné dcerky, ne od maséra typu juraj:-)
PS: Atti, ty máš zdravotnické vzdělání?
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod Michal » 17 Dec 2011, 23:21

atti.hombre píše:Skôr ako odsávanie škodlivín,by som jednoznačne videl v tejto metóde dokonalé prekrvenie aj tých stuhnutých častí kože,v ktorých boli kapiláry jednotlivých ciev priškrtené práve stuhnutím svalu.Svojim spôsobom je to tiež masáž,ale nie pozdĺž povrchu kože,ale naprieč.Mne bolo vysvetlené,že koža nesmie byť v žiadnom prípade na sval prilepená a brániť tak v jeho pohybovej funkcii...a týmto spôsobom sa vlastne koža oddelí od svalu a získa svoju pružnosť.Modriny by som pripísal nedostatku vápnika a iných minerálov,ktoré zabezpečujú pevnosť stien ciev aby nepraskali.Niekto sa len jemne udrie a už má modrinu-to je spôsobené práve krehkými cievami.Zväčša má taký človek aj problém s krvácaním z nosa.

P.S. Ja skôr ako bankovanie by som podstúpil radšej Thaiskú masáž :wink:

P.S.II. kompletnú


Atti no pekny clanok z Google :D ale nie... no na krvacanie z nosa a relativne caste trpim aj ja, ale modriny sa mi nerobia takmer vobec (iba ked mi sestricka alebo "sikovny" doktor zoberie krv a prepichne zilku :P )

A o masazi mi nehovor ani :D a ked poznas nejake dobre maserky, daj tip :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod BushrangerCZ » 18 Dec 2011, 22:10

Tak zítra jdu na masáž, co jsem si asi před měsícem koupil za pár kaček (asi 100kč, tj. 4 EUR) přes Slevopol:
"Ajurvédská masáž chodidel tibetskou miskou Kan Su + koupel nohou, v délce 50 minut. Navíc pro každého DÁREK!"
Jsem zvědavý na dárek:-))) :wink:
Mimochodem, podařilo se mi KONEČNĚ vydražit na německé ebay dalekohled DF.
Obrázok
http://bushcraftercz.wordpress.com
"Žvejkal hejkal v hubě vejkal"
Obrázok užívateľa
BushrangerCZ
 
Príspevky: 205
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:52
Bydlisko: Bohemia, Moravia, Silesia
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Co ste dnes zaujimave prezili?

Poslaťod pawuk » 23 Dec 2011, 14:47

Dnes oddych v lese s teplým nápojom :)
Obrázok
Obrázok
Video :)
Naposledy upravil pawuk dňa 24 Dec 2011, 12:42, celkovo upravené 1
...človek je jediné zviera, ktoré je cítiť dymom...
Môj youtube kanál
e-shop
Obrázok užívateľa
pawuk
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 19 Aug 2010, 12:48
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 57 x
Dostal Ďakujem: 50 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Čo sa nevošlo inam

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia