japonske vodne brusne kamene taidea

Recenzie o jednotlivých častiach výbavy

japonske vodne brusne kamene taidea

Poslaťod jasommato » 08 Dec 2016, 15:26

potreboval som nabrusit hafo knajpou, dlata a dake noze. reku potrebujem uz poriadny kamen, co bezne pouzivam je mali a v zeleziarstve maju kamene ktore su moc hrube
na fejsbuku mi uz dlho vyhadzovalo daky esop kde mali tieto kamene nic som si o nich nezistoval reku risknem to
vzal som jeden dojstranny 600 a 2000 a jeden jednoduchy 5000
kamene prisli vyzerali fajnovo ale tak fajnovo vyzera aj dlazobna kocka :D
tak hrniec vody spongijka a ideme
naostril som na nich 20 knajpou na rezanie a kosenie usne z netusim akej ocele dva rezbarske noze jden z pilnika druhi z HSS noz z tusim elmaxu noz z capu pasu tanku opinelku a dva kuchinaky vsetky na ziletku
myslim ze to je dost na zoznamenie sa s kamenom a jeho vlastnostami

kamene su jemne a velmi meke dobre citit kontakt cepele s kamenom pri robote take to blatko sa na nich robi velmi richlo a aj celkom richlo brusia z kamenou na ktorich som doteraz ostril sa mi na tychto ostrilo zatial najlepsie a to som ostril na vsetkom moznom od keramickych pieskovcovich bridlicovich ilovcovich cez roznu sintetiku az po arkansasky kamen

vihody su ze kamene maju celkom velku plochu v tom gumovom bazmeku dobre stoja na stole neposuvaju sa. dobre saju vodu a nezanasaju sa beru celkom richlo a ostrie je velmi jemne uz po 5000 som na kozu ist nepotreboval aj ked som to len zo zviku obtiahol. kedze zrno je celkom ostre a vprvomrade v nich niesu tae tie hrudky inej hrubky a kamen je velmi meky tak clovek pekne citi v prstoch kontakt cepele s kamenom a hnet si vsimne ak sa pomyli a zmeni uhol v ktorom cepel drzi

nevihody samozrejme cena kamen je velmi meky cize sa zvlast 600 celkom richlo opotrebuva a uz som ho musel aj zrovnavat cize pri castom ostreni viac nastrojou ako to robim ja sa neda ratat s tym ze vydrzia dokonca zivota :D ak clovek nema spravny cit v rukach lachko do nich narobi rihi a znici ten perfektny rovni povrch pretoze su tak meke ze do nich ripnem aj nechtom

takze zhrnutie kamene su to uzasne ale neodporucal by som ich kazdemu ja osobne este rozsirim o par hrubok a ked zoderem co mam pojdem do tych istych ale ak ste z ludi co su zvihnuty brusit na smirgli na toto rovno zabudnite je to mekucke a je to uplne ine brusenie trvalo by vam kym si na to zviknete ak robite konvexne ostria tiez na to kaslite sice budete mat ostrie ako nikdy predztym ale ten kamen vam nevydrzi :D tiez by som s nimasi nebrusil do blata
cize odporucam hlavne remeselnikom co potrebuju mat ostre nastroje ktore si svojim ostrim zarabaju a teda je dobri kamen vyhodna investicia
Prílohy
IMG_20161208_142808.jpg
IMG_20161208_142745.jpg
Naposledy upravil jasommato dňa 08 Dec 2016, 15:30, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: japonske vodne brusne kamene taidea

Poslaťod jasommato » 08 Dec 2016, 15:27

a teraz pridu pochvali za moj uzasny pravopis :D
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: japonske vodne brusne kamene taidea

Poslaťod venco » 08 Dec 2016, 15:45

Mám ich a som s nimi spokojný. Kupoval som ich z druhej ruky a cena bola celkom ok. Brúsim na nich hlavne nástrojovky. :yees:
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: japonske vodne brusne kamene taidea

Poslaťod jasommato » 08 Dec 2016, 16:13

teraz kukam ze niesu az tak drahe to len ja som zle kupil :cry:
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: japonske vodne brusne kamene taidea

Poslaťod donald.marzy » 25 Sep 2017, 10:06

S odstupom času môžem úplne potvrdiť zápisky, ktoré ku kameňom svojho času spravil jasommato. Obšírny report je na http://doprirody.prakticky.sk/2017/09/2 ... ekomu-nie/
Oddávaj sa pôžitkom, kým ich dokážeš vychutnať - http://doprirody.prakticky.sk
A ak si dospel k rozvahe, ži naplno. - http://www.vnajlepsichrokoch.sk
Obrázok užívateľa
donald.marzy
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 25 Aug 2016, 11:24
Bydlisko: Pod horami
Dal Ďakujem: 36 x
Dostal Ďakujem: 64 x

Re: japonske vodne brusne kamene taidea

Poslaťod marian_r » 16 Sep 2021, 20:22

Tie japonské brúsne kamene sú čínske.

A k tomu externému článku, ja na finálnu úpravu používam arkansas (nie Rozsutec) a plánujem kožu.
marian_r
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 16 Sep 2021, 09:39
Bydlisko: Ba
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 19 x


Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť