Testovanie všemožných ešusov

Recenzie o jednotlivých častiach výbavy

Testovanie všemožných ešusov

Poslaťod matus » 31 Máj 2012, 10:18

Hojte . Zmysel tohto projektu je v tom že ak sa chystáte kúpiť ešus máte tu katalóg porovnaní podla ktorého sa možte rozhodnúť.
ak sa rozhodujete medzi us pitítkom a crusaderom stačí pozriet do tejto témy a máte na 50 percent rozhodnuté , a práve toto bol aj môj prípad ked som sa rozhodoval tak som nemal takúto možnost a bol by som rád keby druhý ludia takúto možnosť mali
budeme variť budeme 0,5 litra vody a testujúci sa bude snažit čo najviac vylepšit podmienky závetrím variť budeme bez vrchnáku .

Druhy palív

Pepo kocky - testujúci uvedie počet kociek použitých na pol litra .
Drevo spomeňte či je mäkke , stredne tvrdé alebo tvrdé .
Benzín - koľko ml
a plyn vynecháme .

Nezabudnite spomenúť Hmotnosť , objem a cenu . Potom opíšte svoje dojmy a pocity z ešusu .

Ohrievať budeme vodu ktorá má izbovú teplotu .
nakoniec uvedte ktorý spôsob ohrevu bol najefektívnejší a nejaké figle ak nejaké máte na používanie ešusu . ja spravím predstavenie US pititka a ČSLA ešusu . :camp:
Naposledy upravil matus dňa 31 Máj 2012, 19:22, celkovo upravené 1
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Recenzia Us pitítka

Poslaťod matus » 05 Jún 2012, 15:01

Obrázok

Tento hrnček vlastním už asi ¾ roka a kúpil som ho preto že som potreboval nejaký menší ešus na vychádzku keď idem sám alebo varím len pre seba .
Základné parametre :
Hmotnosť : 30 dkg (cca )
Objem : 0,75 dcl
Cena : kúpené za 7 euro mierne používané
Ak ste zálesák samotár alebo máte parťákov nie zrovna jedákov tento ešus je pre vás ako stvorený .
Keby ste chceli môžete si k nemu kúpiť fľašu , varič a obal a máte funkčný kuchársky set do prírody .
Ako + hodnotím že rúčky stlačíte , zacvaknete a pekne držia - nerozchádzajú sa .

Varenie na dreve : Drevo pri tomto teste je vŕba a topoľ sú to mäkké dreviny ale mám s nimi dobré skúsenosti a v „mojom revíri „ iné nie sú alebo sú vzácne a využívam ich na iné veci .
Varenie prebiehalo vo veternom počasí . Vplyv vetra som sa snažil znížiť na minimum 2 škridlami .
Do hrnčeka som nalial 0,5 litra vody izbovej teploty a šup s ňou na oheň . Od položenia hrnčeka na oheň až do začiatku varu ubehlo niečo pod 10 minút presne 0:9:54 .
Kvôli malej dotykovej ploche s konármi som mal zo začiatku problém variť na ohni a varil som na pahrebe ale keď horiace vetvičky rozložité okolo hrnčeka je po probléme .
Obrázok

Varenie na kockách Pepa : tak k tomuto ohrevu som použil plechovku z cukríkov kde som dal pepo a pitítko som dal ku kraju aby malo pepo vzduch . Toto varenie mi pripadá super ak máte ráno chuť na kávu alebo čaj a nemáte založený oheň a bolo by zbytočné ho zakladať. Čas zovretia vody 0:10:30
Plameň bol výdatný a použil som 1,5 kocky pepa
Obrázok

Varenie na alkohole : aj keď to nie je presne benzín ale tekuté pepo to nevadí . Sám o sebe mi nechcel horieť tak som zložil kúsok rifľoviny ktorý som dal do hliníkového obalu od čajovej sviečky a už to aj pekne horelo spotreboval som 2 tieto nádobky . Kým voda zovrela ubehlo 0:11:30 .
Obrázok

Podľa tohto testu bolo najefektívnejšie varenie na dreve ,ale keď niekedy sa neoplatí zakladať oheň len kvôli šálke čaju, kávy alebo polievke a práve vtedy môžu dobre poslúžiť pepo kocky alebo tekutý lieh . Tento hrnček je výborný pre každého sólistu alebo na krátku prechádzku . Ešte by som upozornil aby ste nekupovali napodobeninu pitítka kúpte originál pretože napodobenina má malé ušká horšie sa drží a ušká pália na rozdiel od originálu .
Obrázok
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Testovanie všemožných ešusov

Poslaťod Chameleon_sk » 19 Aug 2012, 21:02

Táto recenzia nie je priamo o ešuse, avšak si ju dovolím pridať do tohto vlákna keďže s varením súvisí.
Mám ho už dlhšie, ale cez víkend sme ho podrobili "vedeckému testovaniu" (inak povedané, nezabudli sme sa pozrieť na hodinky a stopovať čas)

Recenzovaným predmetom bude čajník PRIMUS LITECH KETTLE.

Základné parametre:
Výrobca: Primus
Objem: 1,5 lit
Materiál: telo eloxovaný hliník + časť z rúčky (madlo) z bakelitu
Hmotnosť: 213g
Rozmery: 152 x 141 mm
Dodávané s ochranným obalom

Obrázok

Podmienky:

Vonkajšia teplota: 21 stupňov
Teplota vody: 5-6 stupňov (voda priamo zo studničky)
Objem vody: 1,4l (skoro do plna)
Spôsob varenia: položené na uhlíkoch. Horiace drevo s plameňom posunuté bokom. Umiestnené v závetrí

Obrázok

Výsledný dosiahnutý čas, ktorý bol do plného varu (pokličku už nadvihovalo) - 5:50

Toľko k faktom.

Z užívateľskej stránky a osobnej skúsenosti po roku používania viem povedať nasledovné:
Je to súčasť mojej výbavy bez ktorej nevyrážam skoro nikdy.
Tí čo ma poznajú vedia, že som vášnivý kávičkár a táto konvička je prvá vec z výbavy ktorá putuje z batohu von po rozložení ohňa. Zámerne som si kupoval vačšiu keďže povačšinou nechodím sám a rád ponúknem svojích kamarátov horúčim nápojom (vyrába sa aj menšia s objemom 0,9lit).
Keď som si ju kúpil tak som mal obavy z toho koľko vydrží ten kúsok plastu na rúčke. Bol som zmierený s tým, že jej životnosť nebude dlhá.
Ako vidíte na obrázku vyššie tak ten plast je tam aj po roku použitia. K výbave sa snažím správať opatrne, ale stalo sa viackrát, že plamene pod kanvičkou boli vyššie ako umiestnenie kanvice ako takej.
Rúčka vydržala aj takéto prípady.

Z tohto zhrnutia jednoznačne vidno, že som maximálne spokojný.
Záleží len na Vás, či si ju zaradíte do výbavy, alebo si poviete, že nebudete ťahať ďaľšiu vec na zohrievanie vody.

Áno, je to jednoúčelová vec, ale veľký objem vody ktorý zohreje neskutočne rýchlo oceníte hlavne v zimnom období, alebo ak ste s väčščou partiou. Poprípade ak vo vašom ešuse robíte niečo iné.
Napr. chutný banok
559493_3277105878843_526360854_n.jpg
Kombi
578950_3277108878918_1368558829_n.jpg
Banok


A ešte jedna vec, ktorá sa nedá exaktne vyjadriť. Pre mňa má táto časť výbavy "dušu" a pocit ktorý mám keď si v nej varím vodu na výbornú kávičku je k nezaplateniu.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Testovanie všemožných ešusov

Poslaťod rkw » 24 Aug 2012, 13:54

matus :yees: ja mam tiez taky ako ty ten prvy ale moj ma inu farbu cierno ciernu a hnedu od ohna a tiez musim povedat ze je super vela krat som v nou varil a je ok
super napad a fajn recenzia :wink:
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: Testovanie všemožných ešusov

Poslaťod kubo » 19 Sep 2012, 11:04

Každým pádom najlepší ešus aký som mal je Primus Eta Power 1,4L.
Výmenník tepla a ta bohovská zliatina je neskutočná.
Varil som na tom od Mt. Blancu až po jaskyňu a je to neskutočné :lol:
Používam VAR 2 so závetrím a voda varí za 2,5 min.. Druhý ešte len topia sneh a ja už pijem kávu.. a pod.
Super ešus! :yees:

Kubo
kubo.lukas.jakubik@gmail.com

Vidieť trampa bez gitarky je zázrak, ale vidieť buschcraftera s gitarou je neuveriteľné!
kubo
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 31 Jan 2012, 00:02
Bydlisko: Solčany
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Re: Testovanie všemožných ešusov

Poslaťod dodo » 29 Sep 2012, 09:57

Tiež ho mam,nepripeka sa v nom a ušetri polovičku plynu...
No a ked dobre nastavim plamen,tak v ešuse sa vari,a okolo ešusa prudi len teply vzduch(spaliny),nie horuci!-všetku horučavu "požerie" radiator.
Všetko ide,len malé deti sa musia nosiť...
Obrázok užívateľa
dodo
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 20 Nov 2010, 22:14
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 161 x
Dostal Ďakujem: 190 x

Re: Testovanie všemožných ešusov

Poslaťod Chameleon_sk » 29 Sep 2012, 11:00

Páni,

bolo by fajn ak by v tomto vlakne boli clanky o testovani aj s vysledkami tak ako to Matus zacal.
Pridajte aj dve tri fotografie. Príspevky typu "ja mam toto, ja mam hento" su fajn, ale vlakno bolo zalozene s umyslom to trosku blizsie prezentovat.
Ti co vase esusy/varice nemaju a zvazuju ho kupit, zaiste ocenia detailnejsie informacie a prakticke skusenosti.

Vdaka :camp:
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x


Späť na Recenzie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť