Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk a Peniazomat

Poradite spacak ?

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Poradite spacak ?

Poslaťod atti.hombre » 12 Sep 2017, 06:48

Ja vkladám i v lete medzi vrstvy hamaky samonafukovačku... kapybara - tie páperáky sú širšie ako sa zvyčajne spacáky šijú ? Lebo jemu ide hlavne o rozmer spacáka...
stevo512 - zvážil by som i Český ešop - niektoré posielajú na Slovensko v pohode. Alebo si urobiť výlet kvôli odskúšaniu... V každom prípade prajem šťastnú ruku pri výbere.
Som len obyčajný lesolez !- erdőmászó
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor

Dal Ďakujem: 1374 x
Dostal Ďakujem: 1300 x

Poslaťod juraj1974 » 12 Sep 2017, 07:14

Ja len tolko ze by som uz nekupoval vacsi spacak ako meriam na vysku.. mam 185 cm a jeden zo spacakov mam 195 cm. Ide o Savanu od tucniakov. Pisem to preto lebo moja skusenost je taka ze spacak by mal byt taky ze by nemal mat vôľu. Teda velku vôľu. Pri trojsezónnych to nema vyznam a je lepsie ak ho vyplnis celou postavou t.j. ze ak lezis a zapres sa nohamy o dno spacaka tak kapucna (pri mumii) by ti mala sediet na hlave bez nejakého tlacenia. Velky spacak ma nevyhodu ze musis ,,kurit,, aj prazdny priestor. Dalsou nevýhodou ak je spacak velky je to ze sa v nom krutis co ma za následok ze stale hladas otvor na tvar. Prazdny priestor ma vyznam pri zimnom spacaku kde si veci ktore si vyzliekas pred zalezenim do spacaku davas pri nohy aby si si ich mohol rano obliect. Mas zarucene ze nebudu mokre ci nebodaj zamrznute co sa v zime casto stava. Tolko moja skusenost. Tak ze ako pise Atti. Ak uz investujes tak do niecoho co si mozes aj vyskusat co je podla mna v tvojom pripade silno ziaduce. Vela stastia.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.

http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974

Dal Ďakujem: 750 x
Dostal Ďakujem: 774 x

Poslaťod stevo512 » 12 Sep 2017, 08:21

Na koľko by vyšiel taký páperák?
Áno mám frontline klasickej veľkosti nie XL
Viem že spacák do hamaky nemá ísť ale je to jednoduchšie ako nosiť underquilt(ktorý mi bude aj tak krátky) +deku a nejaké veci k tomu (možno sa mýlim?) S hamakou sa dá spať aj na šikmej zemi či bude lepšie kúpiť "celohamakovy" undequilt bez spacaku?

Ak by som mal spať na zemi tak by som aj nejaký bivak kúpil rovno
CZ nieje problém, ten blizzard majú v CZ a to mám cca 150km takže tam by som kľudne zašiel. Ide mi hlavne o veľkosť, čo bude najlepšie osobne, len potrebujem vedieť nejaké konkrétne spacáky na ktoré sa mám pýtať.
stevo512

Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Predchádzajúci

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť