Stan

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Stan

Poslaťod divox » 19 Júl 2017, 15:26

Ak chces trojku,zober toto adamsport.eu/stredne-stany-pre-3-4-osoby/zajo-norsk-3-neo-tent-zelena

bez konkurencie,cena,tyčky,odolnost..dovoz zdarma,50 centov kurierom..v niektorych obchodoch je cena tohto stanu skoro dvojnasobna..
stravil som vyberom par dni kym som dospel k rozhodnutiu a zobral ho.Je samonosny,postavis ho za par minut..
Obrázok užívateľa
divox
 
Príspevky: 297
Registrovaný: 02 Feb 2012, 16:26
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 507 x
Dostal Ďakujem: 544 x

Re: Stan

Poslaťod Gondil » 04 Sep 2017, 15:10

Tak pani, ja som tu ziadal o radu prednedavnom a potom som ticho ostal ako keby som onemel. V prvom rade dakujem za nazory.
A teda nakoniec som sa rozhodol takto. Kupil som klasicku kopulu s vysunutou predsienou pomocou tretej tycky (konkretne Husky Bizon 3 Plus). Viem nie je to uplne presne to co som tu pisal ale rozhodnutie teda padlo takto. Bolo jasne, ze budem musiet niekde povolit so svojimi poziadavkami. V podstate ide o mensi rodinny stan nez o nejaky expedicny ci ultra light turisticky.
- Pre 3 osoby je tento stan podla mna velmi priestranny (udavana sirka 220cm teda v pripade nudze sa tam vyspia aj 4. Myslim, ze stale relativne pohodlne).
- Nepremokavost v podstate zakladna 3000/6000 ale som si povedal, ze za tych par krat co niekam pojdem s tymto stanom snad nebude tak strasne zle.
- durawrapove pruty zatial celkom v pohode uvidime ako dalej. Su samozrejme tazsie ako dural ale zato cenovo priaznivejsie.
- hmotnost stanu je min. 3,6kg/ max. 4,1kg. Ako uprimne je to tazke ako svina ale znovu som si zrevidoval kde a v akych podmienkach som v zivote stan pouzival, zhodnotil som kde ho najblizsie roky budem mozno pouzivat a zistil som, ze pravdepodobne ho nebudem prilis vlacit na chrbte (koniec koncov je pre 3 a teda jeho hmotnost sa da rozdelit :) A nakoniec, nech som hladal ako som chcel bol to aj tak jeden z lahsich stanov takejto konstrukcie a zdaleka bol jeden z najlacnejsich.

Vyskusane zatial len na auto tripe po Slovensku v bezdazdivich podmienkach.
Prve dojmy.
- Ked som ho videl od vyroby zbaleny, tak som bol trochu zhrozeny. Obal mal volu mozno nejake 2-3 litre objemu. No je pravda ze to bolo zbalene pomerne dokladne a vovnutri boli casti stiahnute snurami. Ked som len narychlo balil stan, tak som bol schopny ho do obalu v pohode zlozit. Keby bol obal mensi mozno by som bol nuteny pouzivat stahovacie snurky na tropiko a spalnu aby som to tam natrepal. Stale si vsak myslim ze obal mohol byt mensi. Prislo mi to ako obal na verziu pre 4 osoby.
- spalo sa v nom v pohode i ked podla nakresu by mali ludia vovnutri lezat pozdlzne (od jedneho vchodu k druhemu). Dlzka je tak znacena 210cm. Ja mam 182cm a zdalo sa mi to byt trochu male. Ked som sa natiahol tak som mal pocit ze sa stale opieram nohami alebo hlavou steny spalne.
- ako som pisal tak v dazdi nebol este otestovany zato v poloninach padla celkom slusna rosa ale to sa asi nepocita :D
- trosku som bol sklamany zo zarosenia. Mal som otvorene obe vetracie okienka na strope a aj tak sme sa rano zobudili s tropikom poriadne zarosenym zvnutra. A to bol jeden z tropicky teplych letnych tyzdnov. Pre porovnanie kamos s Jurekom vraj nemal stan vobec zaroseny.

Tak to je zatial asi vsetko. Ak by mal niekto nejake otazky mozem sa pokusit zodpovedat. Inak stan ma vysiel 110€. Momentalne su este dokonca lacnejsie okolo 100€.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Stan

Poslaťod Willy » 18 Dec 2019, 12:58

Včera jsem mluvil s kamarádem, který v Praze prodává v bushcraftshopu a ten mi mezi řečí dal tip na zajímavý stan.
Tak jsem to dnes trochu "progůglil" :roll: a docela mne to zaujalo - teda kromě ceny, která je "americká" :shock: .

Minipeak_XL_Pyramid_Hot_Tent_1024x1024@2x.jpg

Tvarově nic nového, ale vybavení a provedení moc pěkné
Firma se jmenuje LUXE HIKING GEAR a zabývá se lehkými stany vhodnými pro zimní táboření a "hunting".
Stany jsou vybaveny moc pěknými kamínky, která se dají koupit i samostatně.

image_499de031-cc80-45c5-957f-40672a9a6e26_1024x1024@2x.jpg

Tady jsou jejich stránky - https://luxe-hiking-gear.com/
Jo a když tak koukněte na některé z videí:









"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Stan

Poslaťod atti.hombre » 18 Dec 2019, 13:02

8) Ale to už je úplne na kemping na americký štýl- teda autom až k táborisku.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Stan

Poslaťod Willy » 18 Dec 2019, 13:20

Váha Minipeak XL Pyramid (3P) Wood Stove Hunting Tent :
stan i s vnitřní ložnicí - 2kg
kamna - 2 kg
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Stan

Poslaťod Marcela » 18 Dec 2019, 18:40

Mě se v tomhle stylu víc líbí tento od firmy Tschum. Jeho cena je ovšem taky docela úlet!
Při vyhledávání více informací o něm jsem objevila i jeden solidní YT kanál zde, kde je občas k vidění...
Výhodou je, že v něm lze kromě kamen použít i otevřený oheň 8)
Prílohy
2P_DSC1817-11.jpg
2P_DSC4573.jpg
2P_DSC5140.jpg
2P_DSC5261.jpg
2P_DSC9345.jpg
2PTopschuss-1p-2p-4p0270.jpg
2PTopschuss-1p-2p-4p0271.jpg
2PTopschuss-1p-2p-4p0272.jpg
2PTopschuss-1p-2p-4p0274.jpg
Massskizze170-500x500_0.png
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Stan

Poslaťod benluben » 05 Jan 2020, 14:32

Stan je veľmi zaujímavý a tak som klikol na Tvoje odkazy, máš pravdu Marcela cena je hoooodne uletená :shock: až šialená je to však veľká škoda. :cry:
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 365 x
Dostal Ďakujem: 274 x

Re: Stan

Poslaťod Gondil » 07 Jan 2020, 11:44

Povedal by som ale, ze niekto sikovny by nemusel mat problem to usit, nevyzera to byt konstrukcne ani tvarovo zlozite. Len zohnat nejaky dobry material a sadnut si k masine. Niekde by sa mozno dali najst aj strihy na to.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Stan

Poslaťod minčík » 29 Apr 2020, 23:10

Ahoj, ja som už veľmi dávno nekupoval stan tak ani neviem kam pokročila technológia. Potreboval by som stan z dobrou ochranou pred slnkom. Či také existujú, čo pozerám obrázky tak asi ani nie. Teraz mám jeden oldies z plátna a jeden tvar iglu dvojplastovy a oba prepustia tepelné spektrum, ten moderný asi viac. Tak som skúsil natiahnuť ALU fóliu z lekárničky a to je perfektné, odtieni sálavé teplo a aj svetlo čiže slnko ta nebudi o 4tej ráno. A stan ktorý má ten vrchný plášť z alu vrstvou by bol ideálny.

P.S. tak asi som našiel čo som hľadal.
Coleman pouziva u niektorých stanoch... UVGuard ochranná vrstva zabraňuje degradácii tkaniny vplyvom škodlivého UV žiarenia a zároveň pred týmito lúčmi chráni osoby v stane. BlackOut Bedroompohlcujúca až 99% svetla... Ak to niekto má, je to funkčné?
Ďakujem.
Naposledy upravil minčík dňa 08 Máj 2020, 22:04, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
minčík
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Feb 2020, 00:07
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 24 x

Re: Stan

Poslaťod kapybara » 04 Máj 2020, 11:09

Kamos si "hot tent" pred zimou usil,
to ako to americania na videach vychvaluju nie je uplne celkom pravda.
Vravel ze piecku mal pustenu len na varenie a pre zabavu na noc ze to vzdy nechal vyhasnut a zalahol.
jednak tam mal strasne teplo a musel by sa asi sustavne budit kvoli prikladaniu :)
Dovolil som si mu ukradnut obrazok Copyright LenTAK (fb)
Obrázok
Kapybara močiarna je najväčší hlodavec na svete
Obrázok užívateľa
kapybara
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 13 Júl 2015, 23:49
Bydlisko: Ba
Dal Ďakujem: 264 x
Dostal Ďakujem: 368 x

Re: Stan

Poslaťod mihal » 11 Máj 2020, 13:12

minčík píše:Ahoj, ja som už veľmi dávno nekupoval stan tak ani neviem kam pokročila technológia. Potreboval by som stan z dobrou ochranou pred slnkom. Či také existujú, čo pozerám obrázky tak asi ani nie. Teraz mám jeden oldies z plátna a jeden tvar iglu dvojplastovy a oba prepustia tepelné spektrum, ten moderný asi viac. Tak som skúsil natiahnuť ALU fóliu z lekárničky a to je perfektné, odtieni sálavé teplo a aj svetlo čiže slnko ta nebudi o 4tej ráno. A stan ktorý má ten vrchný plášť z alu vrstvou by bol ideálny.

P.S. tak asi som našiel čo som hľadal.
Coleman pouziva u niektorých stanoch... UVGuard ochranná vrstva zabraňuje degradácii tkaniny vplyvom škodlivého UV žiarenia a zároveň pred týmito lúčmi chráni osoby v stane. BlackOut Bedroompohlcujúca až 99% svetla... Ak to niekto má, je to funkčné?
Ďakujem.


Má ho kamarát, testoval som ho, a naozaj v tom nie je taký výpek ako v bežnom stane. Ak je dobré vetranie a prefukuje to ho cez deň, poležíš si skoro ako v bežnom tieni. Predsa len sa plášť na slnku zohreje a niečo vyžiari aj dnu, ale namá to ten skleníkový efekt. Alu folia je v tomto top, len strašne šustí a je viac menej na jedno použitie. Tieto stany najdeš za slušný peniaz aj v decathlone napr. pod značkou fres and black.
Trošku nevýhoda, cez deň si ležiac v tom stane knižku neprečítaš, je tam celkom tma a v noci moc nevnímaš že je vonku niekto s baterkou.
Ale sám som si taký kúpil rodinný do kempu.
mihal
 
Príspevky: 217
Registrovaný: 15 Nov 2011, 16:35
Bydlisko: bratislava
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 38 x

Re: Stan

Poslaťod minčík » 11 Máj 2020, 22:18

@mihal vďaka za poznatky a ten decathlon. Ak sa bude realizovať plánované plážovanie cez leto tak jeden z nich kúpim a budem dúfať že to funguje :)

Odoslané z SM-G975F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
minčík
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Feb 2020, 00:07
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 5 x
Dostal Ďakujem: 24 x

Predchádzajúci

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia