Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Richo » 29 Feb 2012, 10:41

sally píše:Ja sa teraz skôr zamýšľam čím nahradiť svoje holandské pončo - niečo priedyšné, z čoho sa dá taktiež spraviť núdzový prístrešok. Čo poradíte?

Sally, belgická celta je robená ako pončo:
http://www.commando.sk/turistika-kemping/maskovacie-siete-celty/celta-belgicka-zanovna
Celta má v strede otvor na hlavu. Súčasťou celty je aj pripínateľná kapucňa, i keď veľká ako na koňa :D
Táto celta sa však nenosí ako moderné pončá, ale tak, že 2 rohy celty sú umiestnené na ramenách a zvyšné 2 rohy smerujú k zemi.
Vyrobená je z klasickej bavlnenej celtoviny, váha cca. 1,5 kg (odhadom).
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Ikhan » 12 Mar 2012, 22:41

Obrázok

dobre, ne? :wink:
Ikhan
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 29 Feb 2012, 17:36
Bydlisko: Prievidza
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod rafoo » 15 Apr 2012, 21:17

sally píše:Používate ich na stavbu prístrešku? Mne sa osvedčilo holandské pončo. Je dostatočne veľké, dá sa drukmi zopnúť s druhým kúskom a vytvoriť malé áčko, má moju obľúbenú farbu a cena bola pomerne priaznivá.

Sally prosím ťa to na fotke je jedno alebo uz dve ponchá?
Tak už som to poriešil. Kúpil som bashu. Bohužiaľ mali len púštne ale aspoň bola dobrá cena (cca 15é).
Carpe diem.
Memento mori.
Obrázok užívateľa
rafoo
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 08 Jan 2011, 23:41
Bydlisko: Varín
Dal Ďakujem: 17 x
Dostal Ďakujem: 22 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod G0rd0N » 17 Máj 2012, 06:07

Caute, ja mám taku woodland PE plachtu s okami, to že šuští mi neprekáže, skôr to, že je pomerne veľká v zloženom stave. Ta plachta od cz firmy Condor sa mi páči, akurat cenovo je 2x taka ako ta Basha. Ako je to s tou Bashou keď sa poskladá? Diky
G0rd0N
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 17 Máj 2012, 06:18
Bydlisko: ZH
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod sally » 17 Máj 2012, 21:40

rafoo - to na mojej fotke je jedno holandské pončo :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Komisár » 22 Jún 2012, 00:30

Vážení, už dlhšie uvažujem nad opustením stanu. Je to ťažké hovado, hoci je to jeden z najľahších stanov. Celty rozpiťáky som vzdal už dávno, bolo by treba nosiť aspoň tri pre dvoch ľudí.

Videl som ale predávať nejaké celty/tropiká z modernej stanoviny. Má to solídny vodný stĺpec a nízku váhu. Uvažujem na rozmerom aspoň 3x3 metre, dokonca možno 5x3, podľa váhy a ceny. Chcem to na jednoducho a rýchlo postaviteľný prístrešok pre dvoch plus psa vrátane batohov. Videl som tie plachty predávať od Vaude - rozmerovo fajn, cena na pozvracanie :) a od Hannahu, tam mi dačo nesedelo, už si nespomínam čo.

Zaujímal by ma váš názor. Uvažoval som nad tou anglickou superceltou, ale som trocha alergický na henten typ maskáču a plachta sa mi zdá rozmerovo nedostatočná pre moje potreby. Tiež, ak by ste mali nejaký tip, kde to kúpiť, lacno, prípadne ešte od inej značky, budem vďačný.
Что ни патрон - то враг.
Obrázok užívateľa
Komisár
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 05 Júl 2010, 10:30
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 9 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Chameleon_sk » 22 Jún 2012, 12:25

Ahoj,

vlastnim celtu 3x3 od DD camping-u http://www.ddhammocks.com/products/tarps
Skus si ju mrknut ci ti bude vyhovovat parametrami a cenou.
Kazdopadne ti ju mozem na zaklade vlastnych skusenosti odporucit.
Ak by ti nevyhovoval rozmer, tak maju este prevedenie XL - 4,5 x 3m

Dodanie z ich strany bolo bezproblemove cez kuriera v priebehu 4 pracovnych dni.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk
 
Príspevky: 273
Registrovaný: 19 Apr 2011, 23:27
Bydlisko: Dunajská Streda (weekend Beluša)
Dal Ďakujem: 313 x
Dostal Ďakujem: 467 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod macmatej » 24 Jún 2012, 21:40

Mam DD Tarp 3x3 nad hamaku. Je to velmi priestranne. Pod celtu schovam aj cely bicykel. Na moj vkus je ta 3x3 pre jedneho dost velka, rozmyslam ze si zaobstaram este nejaku mensiu.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod Ivan » 25 Jún 2012, 10:04

Caf,
pouzivam celtu zn. CONDOR a zatial naprosta spokojnost.
http://www.spacaky-eshop.cz/produkty/bivakovaci-plachty
Obrázok užívateľa
Ivan
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 25 Jan 2011, 12:29
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 25 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod noxon » 09 Sep 2012, 22:35

Ahojte,

uz par dni beham po tomto fore a dost som sa tu docital za co dakujem :-)

Mam v plane ist teraz na jesen trosku pobehat karpaty. Take vikendovky.
Urcite chcem zrusit svoj stan, pretoze je stary a tazky a nove su aj tak tazke :-)
Takze som sa rozhodol pre DD Travel Hammock. Travel preto, ze sa da spravit aj ako bivi a ze je nepremokavi spodok co mi znaci, ze zospodu by ma nemalo tak ofuknut ako pri tych ostatnych dvoch.

No aby som sa dostal k jadru. Potrebujem na to strechu. DD tarp 3x3 sa mi zo zaciatku pozadaval no casom ked som hladal viac mi prisla ta velkost na jedneho dost. A hlavne to ma celkom velky objem po zbaleni. Aspon co na fotkach vidim. Chcem cestovat na lahko a s mensim objemom.
Preto som pozeral nejake alternativy. Vacsina bash ma rozmer 2,5x1,7 co sa mi zda zase malo. Je to len na strechu, bok sa s tym moc neda podla mna spravit (vacsie Acko) aby do hamaku nefukalo.

Nieco ste tu uz popisali a mam k jednotlivym otazky:
1. http://www.usarmy.sk/svk/goods/2956/stany-plachta-stanova-brit-orig-pouzs-kovovymi-okami-2200-x-2500-cm - aka je vaha a velkost zbalenia?
2. http://www.spacaky.cz/ostatni.htm#plachta - zatial chvala, ma to uchyty iba po okoli alebo aj stredom je nejaky (toto nie je ale moc dolezite), rozmery po zbaleni?
3. http://www.militarymart.co.uk/index.php?_a=product&product_id=967 - tato spominana nebola, nema niekto skusenosti?
4. http://www.ebay.co.uk/itm/british-army-UKSF-DPM-BASHA-TENT-HOOTCH-SHELTER-SHEET-XL-aor1-sas-nsw-/390461598461?pt=UK_Collectables_Militaria_LE&hash=item5ae9532afd#ht_500wt_923 - toto sa mi zda ze niekto od Vas ma. Aka je hmotnost a velkost po zbaleni?

Ako tu niekto pisal, Ray Mears svoju bashu zabalil to takeho malickeho kvadru. A to sa mi pacilo :-) Bola to zrejme ta 2,5x1,7? Daju sa tam podobne zbalit aj ine?

Dakujem za rady.
noxon
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 09 Sep 2012, 22:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod juraj1974 » 10 Sep 2012, 08:09

Skusim odpovedat ja. Ono mas dost take ako by som to napisal.... :-k vseobecne poziadavky... Vaha a rozmer. Ver ze traja rôzny traperi dokazu zbalit tu istu cetlu tromi rôznymi spôsobmi a kazdy bude mat iny rozmer. To k rozmeru po zbaleni. Teras k vahe. Okrem condora je vsetko ta ista basha. Ide o vojensku celtu ktora ma velke mnozstvo uchytov a ociek co umoznuje dost variabilne moznosti vystavby pristresku. Jej vaha je vaha cca 700g. Ono ak som to dobre precital tak chces spat v hamake a nechces aby ti fukalo na tubus... Ja som napr. spal pod CSLA poncom v rozmere cca 1,9x1,7m (rozmer je odhadom) a mal som to natiahnute po diagonale a dalo sa to prezit. Vsetko je iba o tom ako si veci prisposobis. Ak ale spis v BIVI hamake a na zemi tak ti ta basha urcite postaci aj ked tam uz treba ratat s tym ze je to narocnejsie na snury a vyhutanie kde co pripevnit...
Suma sumarom. Condor ma Marcelka z fora. Vsetky otazky asi smerovat na nu ohladom tejto celty. Ak sa jedna o bashu tak zopakujem. Vaha cca 700g a rozmer po zbaleni...vid vysie... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod noxon » 10 Sep 2012, 12:20

No je mi jasne, ze kazdy to dokaze zbalit inak. Skor mi islo o to, ze je to vseobecne objemovo velke alebo nie.
Napr. DD Tarp 3x3 je zbaleny dost velky.
Velkost zbalenia zavisi od hrubky materialu. A to neviem ake je kedze som to nevidel a podla fotiek sa to neda zistit. Takze skor tam som mal smerovat otazku.
noxon
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 09 Sep 2012, 22:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod helbo » 10 Sep 2012, 12:34

ja mam bashu zbalenu tak na 15x15x10cm ... velkost je 220x250, vahu ti neviem povedat... najviac miesta pri zbaleni bashy zaberu popruhu, kt. je obsita kol dokola a stredom (stred je pretrety este aj dakym hrubsim zaterom, kt. zabera tiez pomerne dost miesta). Chce si to najst len idealny sposob balenia, kt. ti vyhovuje. Zatial su moje postrehy taketo, no mam ju len tyzden mozno.
Kto mlčí, nemusí vždy súhlasiť. Možno len niekedy nemá chuť diskutovať s idiotmi.
Obrázok užívateľa
helbo
 
Príspevky: 306
Registrovaný: 23 Jún 2011, 13:32
Bydlisko: Nitra/BA/DK
Dal Ďakujem: 89 x
Dostal Ďakujem: 239 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod juraj1974 » 10 Sep 2012, 12:40

Tak inak.. Mas rozmer a mas vahu. Je to tak ako pise helboboy v podstate sustakovina ktora dokaze udrzat a preniest v nej aj zraneneho chlapa.... Tazko sa bavit o konkretnej hrubke materialu. Nie je to bavlna ale umelina. Pevna umelina.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Celta, pončo, plachta z baumaxu...

Poslaťod macmatej » 10 Sep 2012, 14:02

Mam DD Tarp 3x3. Ano je trochu vacsia, ale zasa velmi komfortna. Radsej ponesiem o 200 g navyse a mam istotu ze si mam za dazda kam odlozit topanky aj ruksak a ze si pod nou pohodlne uvarim. Dokonca sa tam so mnou vojde aj bicykel. Nerad by som ho nechaval cez noc moknut.

Na vikendovu akciu za letneho pocasia staci aj mensia. Takze vyberaj podla hmotnosti.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia