Hamaka

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Re: Hamaka

Poslaťod Michal » 19 Mar 2011, 21:13

Práve mi ide DD Camping z ich obchodu, už sa teším a pokiaľ sa mi to bude veľmi páčiť, napíšem aj nejaké dojmy
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Hamaka

Poslaťod juraj1974 » 05 Apr 2011, 14:21

SEM VSETKY NAZORY NA TUTO HAMAKU:
http://cgi.ebay.com/TREKKER-HAMMOCK-GEA ... 1c19420526

Dakujem za kazdy.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hamaka

Poslaťod sally » 07 Apr 2011, 07:28

juraj1974 - nemám ju, tak neviem. Poznám značku Highlander a je to pomerne schopný výrobca. Ja osobne by som sa asi trocha bál toho, ako bude hamaka zakončená a ako v tom spoji bude pevná (tá sieťka). A musíš si k nej kúpiť šnúru/popruhy (priemer šnúry minimálne 6mm) na priviazanie k stromom - najlepšie keď kukneš link ohľadom pripevnenia hamák, čo som sem dával. Taktiež mi nie je jasné, či má tá hamaka dvojité dno - je to neoceniteľná vec kvôli karimatke, resp. v chladnom počasí sa dá spať medzi vrstvami a hamaka slúži ako slabší bivibag. A ak v tom chceš spať v chlade, nezabudni na nejaký underquilt, resp. poriadnu karimatku (tú bez underquiltu treba aj v lete, na chrbát ťahá)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hamaka

Poslaťod juraj1974 » 07 Apr 2011, 08:46

Diky Sally. Vies uz dlhsi cas pokukujem po hamake ale stale sa neviem zbavit pocitu spania v nej prehnuty ako luk. Na druhej strane som sa stretol s hamakou ktoru ako ty spominas vies pouzit ako bivi vak a to ma oslovilo. Jednoducho povedane asi by som viac preferoval spanie na zemi aj ked v hamake. Tato na tom ebay ma zaujala cenou a tym ze to nie je siet ale plachta siroka 140cm.
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hamaka

Poslaťod sally » 07 Apr 2011, 14:18

juraj1974: DD robia hamaku ktorá je doslovne bivibag - je nepremokavá, no aj silne nepriedyšná pre paru. Teda je to prúser ak tam vlezieš mokrý alebo sa spotíš alebo tak, ráno sa zobudíš v mláčke s vlhkými vecami. Nie je to až tak zlé ako som to opísal - treba si kuknúť recenzie a skúsenosti ľudí na nete.

Obava zo spania v pozícii luku (prehnutý chrbát) je oprávnená len ak si nevieš hamaku správne napnúť a nevieš v nej spať. Platí - čím napnutejšia hamaka, tým v nej spíš rovnejšie, no máš menej miesta na plecia. V hamakách veľkosti tých od DD je to irelevantné, keďže sú to fakt dostatočne veľké kúsky. A ďalšia vychytávka - treba spať naprieč - hlava na jednej strane od pomyselnej pozdĺžnej osi hamaky a nohy na opačnej strane. A dosť napomáha aj zavesiť hamaku na kvalitné karabíny a až z nich viesť šnúry k stromom.

Ak ti môžem doporučiť - za cenu cca 35e vrátane pošty máš kvalitnú hamaku DD camping (mám ju aj ja) vrátane šnúr k stromom. Je z matroša, ktorý odolá ľahšiemu vetríku, je super priedyšný, no nie je nepremokavý. Takže sa nejedná o nejaký bivi - svoju zmienku o tom som myslel tak, že keď v zime spím zazipsovaný v nej (v lete spím na oboch vrstvách bez karimatky no s dobrým spacákom), tak sa tam viac drží teplo a som čiastočne chránený pred vetrom. Proti dažďu/rose treba celtu.


p.s. ak som to napísal chaoticky, sorry :oops:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hamaka

Poslaťod juraj1974 » 07 Apr 2011, 14:34

Nevyzeram ale chapem... :lol: Mas aj nejaky link na DD hamaku za tych 35€?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hamaka

Poslaťod sally » 07 Apr 2011, 15:10

kukni na ebay, prípadne priamo od nich: http://www.ddhammocks.com/products/hamm ... ng-hammock :wink:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Hamaka

Poslaťod Michal » 07 Apr 2011, 16:05

Ja som kupil DD hamaku priamo z ich obchodu a som spokojny :) Prisla rychlo, bezproblemove vybavenie a je to skvely kusok vystroje a cena je 35E komplet aj s poštou na Slovensko.

Snury su neni elasticke co je velke plus, raz vypnes hamaku medzi stromy a neprehne sa ako ta Miltec, veľmi ľahko sa do nej lezie/pohybuje sa v nej a vzhľadom na jej rozmer ani tolko nestlaca plecia krasne ta obali :) Co sa tyka toho vetrika je to pravda, nefuka do nej nejako velmi. Material samotnej hamaky je skvely, pevny a odolny a zeleny so zosilenim v oblasti uchytov na snuru a pozdlz zipsu.

Celkovo som narazil len na dva problemy, oba su vyriesitelne a banalne :) Prvym je to, ze hamaka musi byt co mozno vodorovne priviazana lebo sa clovek zosuchne na jeden alebo druhy koniec.
Druhym je to ze je celkom dlha a ja si koli nej musim kupit novu celtu :twisted: kedze moje US army poncho ju na dlzku nepokryje :P

Celkovo tento kusok vybavenia hodnotim na 99% chybajuce 1% je koli tomu, ze som nezobral model s moskytierou :D Vrelo doporučujem, je to perfektná vec.
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Hamaka

Poslaťod juraj1974 » 07 Apr 2011, 21:16

Vdaka chalani.
Michal. Ty si asi najblisie. Dala by sa u teba ta hamaka osahat pred tym ako ju kupim?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Hamaka

Poslaťod Michal » 08 Apr 2011, 00:01

Jasne, ze ano, len si musime dohodnut cas a miesto. Ja by som mal byt v dispozicii cely piatok priblizne, sobota je otazna alebo v nedelu :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Hamaka

Poslaťod matějka » 25 Apr 2011, 14:34

Zdravím, používám už třetí sezónu hamaku od fi.Ticket on The Moon, k tomu plachtu od Hannahu a moskytieru.Do hamaky dávám karimatku Therm-a-Rest (profilovanou).To mi umožnuje použít třeba pouze plachtu + karimatku + spacák v případě urychleného táboření a současné absence stromů :)
Prílohy
034.JPG
032.JPG
030.JPG
Obrázok užívateľa
matějka
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 25 Apr 2011, 11:02
Bydlisko: Klatovy, ČR
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Hamaka

Poslaťod kacenak » 25 Apr 2011, 21:31

Uvažujem nad kúpou "hamaky" http://www.armpek.sk/zavesna-postel-pre-1-osobu Neviem, mám ? Nemám ? Nebude mi vadiť ? Tlačiť ramená k sebe ? (Mal som zlomenu klucnu kost, no neda mi to neist do prirody) Rozmyslam taktiez nad kupou krycej plachty, alebo celty nad hamaku, vedeli by ste mi poradit ? Popripade odradit ?
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Hamaka

Poslaťod Joda » 26 Apr 2011, 15:07

tuto hamaku od Miltecu vlastním a znovu bych si jí už asi nekoupil... co se týká stahování tak bohatě stačí když tam flákneš klacek který si upravíš nožem. Stačí nad hlavou - mám to ozkoušené a dost nocí sem tak v pohodě spal. Spíš bych se ale poohlédnul po jiném výrobku.
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Hamaka

Poslaťod Michal » 26 Apr 2011, 16:29

Ak môžeš tejto mil-tec hamake sa vyhni, je dobrá na chvíľkové posedenie a poležanie, ale na spánok, asi nie. Ja mám 190cm a dokážem sa v tom vyspať, ale ráno som ako z lisu :D Možno človek ktorý meria do 180cm by to tak necítil, ale ja som rád, že mám DD.
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Hamaka

Poslaťod kacenak » 26 Apr 2011, 22:19

Tak.. nie je to drahé, uvidím, keď tak hodnotenie bude na fóre. Mám 170cm, som dosť nízkeho vzrastu, síce sa ešte vytiahnem predpokladám, ale na nabranie skúseností mi dúfam postačí aj táto. Skúsim sa na túto tému porozprávať zo staršími, skúsenejšími zálesákmi, a uvidím.. z armpeku idem dobiť dosť peknú objednávku. OT: Máte niekto skúsenosti z touto karimatkou http://www.armpek.sk/karimatka-woodland-180x51x0-8cm ??? (Zdá sa mi tenká, ale do hamaky by mohla stačiť, z tým, že zvyšnú kus by som prehol, a dal si ho pod hlavu)
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia


cron