Karimatka

Všetka výstroj súvisiaca so spánkom v lese

Karimatka

Poslaťod Adno » 21 Jún 2010, 19:02

Po poslednej akcii som si povedal, ze musim uz konecne kupit poriadnu karimatku, lebo takto sa dalej pokracovat neda. Mam dolamany chrbat jak fras+cviknuty nerv pravdepodobne :x je to pravdepodobne kombinaciou chladu od zeme + nedostatocneho komfortu, resp. tvrdostou zeme. Toto sa mi nestalo prvykrat. Mam najobycajnesiu karimatku, stala 100Sk a videl som ju potom este v akcii za 50Sk alebo takto nejako :oops: . Nudzovo sa to da riesit cacinou pod sebou, ale je to fakt take nudzove riesenie a nemusi byt stale dostupna. Preto by som chcel nieco poriadnejsie. Co by ste odporucili? Aky typ karimatky? Klasicku penovu, samonafukovaciu alebo nejaku inu?

Taky rok dozadu som na ebayi raz prihodil 100€ na jednu karimatku, predala sa za 101€ alebo tak nejak :lol: riadne draha, ale bola to specialna nafukovacia karimatka plnena perim a so zabudovanou pumpou, zlakali ma same kladne ohlasy na jednom anglickom bushcraftovom fore. Keby to niekto hladal, vola sa to "Downmat" a su rozne verzie... nic no, nakoniec mi to uslo o 1€. A ano, viem co chcete niektori napisat, je to NESKUTOCNE vela za karimatku :lol:
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Karimatka

Poslaťod sally » 21 Jún 2010, 19:53

Už roky sa chystám kúpiť si poriadnu karimatku z Hudyšportu za nejakých 20europeňazí. Viac by som za karimatku nedal.
Nafukovačku by som do lesa nevzal - bojím sa prepichnutia počas transportu i počas spánku na tvrdom podloží.

Karimatka mi príde aj viacfunkčnejšia - v prvom rade ako podložka na spanie, sedenie, využiteľná je aj ako dlaha na ruku/nohu, dá sa použiť ako strecha prístrešku, vodeodolný obal na batoh (v kombinácii s ductape), dá sa zjesť (aj keď nijak nechutí a má nulovú výživnú hodnotu, je to fajn len pre oblbnutie mozgu - odskúšané)...
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Karimatka

Poslaťod atti.hombre » 21 Jún 2010, 19:55

No ja som od zimy začal používať samonafukovaciu-( kupoval som ju hlavne na sneh,ale už som ju neprestal využívať ani v teplých mesiacoch) s výškou 3,8cm od firmy Yate a to model trekker.Komfort neskutočný oproti penovej karimatke...váži to kolo 800g.Uvidím aká bude jej životnosť.Treba kontrolovať terén,kam ju ukladám,ale inak je to super.
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Karimatka

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 21 Jún 2010, 20:18

Nosím takú klasickú karimatku , nijako zvláštny pozor na ňu nedávam. Keď si ju nezjem , pár rokov vydrží a potom ju pokojne vymením . Až budem potrebovať, kúpim si niečo komfortnejšie, ale zatiaľ to neriešim.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Karimatka

Poslaťod sally » 21 Jún 2010, 20:25

môj dotaz súvisí s karimatkami:
Moja dlhými rokmi trápená karimatka z Tesca za 39sk je síce vrámci medzí super no mám nasledovný problém: moja karimatka je fialová. A možno to bude niekomu pripadať vtipné (a asi to vtipné aj je), no rád by som po rokoch svoju starkú prefarbil na viac "user - friendly" farbu ako olivová, čierna, hnedá, khaki, CB ... A keďže zatiaľ akosi nemám zvyšných 20euri na čiernu kvalitnú karimatku z hudáča, premýšľam ako lacno prefarbiť tescokarimatku na nejakú normálnu farbu. Kupovať sprej ma vyjde pomaly rovnako draho ako karimatka z Hudyho :P

Brácho je hokejista a rozmýšľal som zabaviť mu rolu hokejovej pásky (najlepšia ductape akú som kedy mal a platí si ju on :lol: ) a polepiť ňou karimatku. Lenže - trúfate s odhadnúť, ako sa bude výsledok správať? Bude to vôbec zbaliteľné - rozťažnosť pásky je pomerne malá ? Viete o nejakom inom lacnom riešení ako prefarbiť svoju starú? :twisted:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Karimatka

Poslaťod Adno » 21 Jún 2010, 20:29

Hehe, tak taka predstava, jak cela skupina zujeme karimatky ma celkom dobre pobavila :lol: :lol: .
Hombre - pohladam to, dik za tip.
Mozno svoje spravil aj trening v posilke den pred akciou (mrtve tahy atd.) i ked ktovie. Ale je to paradox, o chrbat nepridem tazkymi cinkami, ale spanim v lese :twisted: :lol:

Sally: No ja mam tu svoju ciernej farby (s nadychom sivej), takze hladat tam, kde si kupil tak lacno, v "lepsej" farbe.
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Karimatka

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 21 Jún 2010, 20:38

sally
Nechaj to tak, môžeš si ju len pokaziť. Prípadne skús s niekým vymeniť.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Karimatka

Poslaťod Killian » 21 Jún 2010, 23:23

Nepúšťal by som sa do prefarbovania karimatky, to je podľa mňa prakticky nemožné - farba by sa otierala o veci.
Ja mam z Tesca matno-čiernu karimatku za 100Sk, prežila už svoje... Uvítal by som niečo hrubšie, ale inač spokojnosť a nemúsim na ňu dávať pozor. Osobne by som viac ako 15-20 Euro za karimatku nedal. Skús popozerať znova po supermarketoch, nejaké priateľnejšie farby by mali mať lacno a na leto stačí akákoľvek podľa mňa. Spál som v nej aj pri -20°C :D , viem si predstaviť aj komfornejšie, ale lepšie ako nič :) .
Potom sú ešte samonafukovacie karimatky, najznámejšie sú Thermarest - existuje aj US armádna verzia, ktorá je odolná a na ebay sa dá zohnať pomerne lacno. Mal som to v ruke a na povrchu je dosť hrubý nylon (Cordura?), bežné používanie to prežije určite. Ale je to váha naviac (skoro 1kg?) a zaberá to asi kus viac miesta ako klasická karimatka.
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Karimatka

Poslaťod Lolo » 28 Jún 2010, 13:30

Tiez mam obycajnu karimatku ale nie z Tesca ale z Hypernovy :mrgreen: .

Ale nie o tom som chcel. Kto chce hrubu karimatku a nechce aby bola samonafukovacia tak najidealnejsie riesenie je asi toto:
http://www.usarmy.sk/page.asp?prg=tovar&TovarID=2115
http://www.usarmy.sk/page.asp?prg=tovar&TovarID=2309

Obrázok

Sally: a ty skus pokukat po hypermarketoch, urcite tam najdes nejaku karimatku za lacny peniaz ktora bude mat spravnu farbu :) t.j khaki
Ked hladáš pomocnú ruku, nájdeš ju u svojho ramena
Lolo
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 27 Mar 2006, 20:11
Bydlisko: Zvolen, Kooperacny Camp na kote Jankovec
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Karimatka

Poslaťod sally » 28 Jún 2010, 13:49

lolo na to kápnul: "všechno bude barvy khaki, autá, ženy, mozek taky." :lol:
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Karimatka

Poslaťod atti.hombre » 28 Jún 2010, 14:06

:lol:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Karimatka

Poslaťod bertold8 » 06 Júl 2010, 18:38

Karimatku jsem mel nejdriv obyc za 200kc dvouvrstvou. Privazanou vzdy na batohu. Jelikoz jsem velmi kostnaty, vzdycky sem mel otlacena zebra a panev. Loni jsem poridil tady zminovanou nafukovacku Yate Tracker a jsem nadmiru spokojeny. Vaha 900g, po sbaleni tak 2/3 velikosti jako penovka. Odolnost neresim, spavam ve stanu. Pokud bych se opravdu bal, koupil bych tu nejtenci penovou, zakratil a nosil obe zaraz. Pod trup bych si nafukovacku odspod podlozil penovou a pod nohama radne prohledl teren od ostrych predmetu. Ta penovka je ale jednoznacne univerzelnejsi na sednuti, lehnuti k ohni pri zpevu a pod
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Karimatka

Poslaťod rayen » 03 Sep 2010, 18:45

thermarest mozem tiez odporucat, davaju dozivotnu zaruku, a robia ich aj dostatocne dlhe, ja osobne som mal vzdy problem ze bud hlava alebo nohy my z karimatky tracli, tak som si kupil samonafukovacku a dlzke 196cm a mam po problem, a to mam nejakych 180
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Karimatka

Poslaťod sally » 12 Dec 2010, 11:56

oživím túto tému - môj problém so zlou farbou karimatky sa vyriešil akosi sám od seba - na jednom výlete s bráchom niesol on obe karimatky (svoju + moju) a domov noniesol už len svoju. Takže som momentálne bez karimatky, no aspoň už nemusím riešiť problém, ako ju prefarbiť :lol: Keby ste niekto našli po ceste zo Zbojnickej studničky do Rače po asfaltke fialovú karimatku, tak užite v zdraví a dajte na ňu pozor - prežila toho už veľa.

zatiaľ spávam v hamake, kde karimatku nepotrebujem, takže nieje problém :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Karimatka

Poslaťod stormmast3r » 12 Dec 2010, 19:59

Na kratke vylety pouzivam klasicku penovu karimatku. Na dlhsie vojensku nafukovačku. Je tažka a veľka, ale je to nenormalny komfort. Taky letný 10 dňovy tabor by som si na obyčajnej nevedel predstaviť. Do buducna si planujem urobiť alebo kupiť nejaky hamak.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Ďalší

Späť na Spánok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia