PEČENÍ PRASETE S POMOCÍ VODNÍHO KOLA

Spôsoby získavania jedla a vody v prírode

PEČENÍ PRASETE S POMOCÍ VODNÍHO KOLA

Poslaťod Willy » 04 Sep 2014, 12:31

Vzpomínka na "zálesácko-kulinářskou" událost z loňského woodcrafterského tábora (2013).

PEČENÍ PRASETE 01 perry.jpg
SNÍMEK, KTERÝ SE DOSTAL PO INTERNETU AŽ NA JINÝ KONTINENT

Minulý rok jsem tuhle kamarádovu fotku poslal mailem několika známým, o kterých vím, že je podobné zálesácké kratochvíle také zajímají.
Virtuální svět pak naložil s tímhle snímkem po svém a tak se fotografie začala šířit mezi různými skautskými, trampskými a dalšími podobnými komunitami a také nakonec myslím, že dík Attimu doputovala i na stránky našeho B-portálu :D .
Zábavné bylo, že mi právě tuto fotku přeposlal po nějakém čase kamarád, že jí s anglickým komentářem dostal mailem od někoho z USA.

Ke své smůle doznávám, že jsem se bohužel této taškařice osobně nezúčastnil, ale hned po spatření té úvodní fotografie mi bylo jasné, že jsem prošvihl něco opravdu luxusního. Sám jsem letos Ježkovi - autoru celého projektu při večerním rozhovoru v týpí vysekl hlubokou poklonu a prozradil na sebe, že se ve mně pere radost nad takovým úžasným nápadem :yees: a zároveň i tak trochu vztek - ba i mírná závist :oops: , že mne samotného něco takového nenapadlo :cry: !

Teď nedávno jsem se dostal k několika dalším fotografiím kamarádky Áji a tak je s jejím souhlasem zveřejňuji.

PEČENÍ PRASETE 02 ája.jpg
VODNÍ KOLO

PEČENÍ PRASETE 03 ája.JPG
PRASÁTKO DOSTÁVÁ KABÁTEK

PEČENÍ PRASETE 04 ája.JPG
A PAK JEN TOPIT A KOCHAT SE, JAK PŘÍRODNÍ ENERGIE PRACUJE SAMA

PEČENÍ PRASETE 05 ája.JPG
NÓÓÓ ... , TAK TOHLE UŽ VYPADÁ VELMI NADĚJNĚ

PEČENÍ PRASETE 06 ája.JPG
HLAS TÁBOROVÉHO VYVOLAVAČE A VŮNĚ PEČENÉHO MASA LÁKÁ TÁBORNÍKY NA MÍSTO ČINU

PEČENÍ PRASETE 07 ája.JPG
TÁBOROVÁ HOSTINA SE POMALU DOSTÁVÁ DO SVÉHO FINÁLE


Foto: Perry a Ája
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: PEČENÍ PRASETE S POMOCÍ VODNÍHO KOLA

Poslaťod juraj1974 » 04 Sep 2014, 14:10

No tak toto som ja potreboval citat takto nalačno... :roll: som si len klavesnicu oslintal.. :mrgreen:
Pjeeeknucky clanok... :yees:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: PEČENÍ PRASETE S POMOCÍ VODNÍHO KOLA

Poslaťod Kapo » 07 Sep 2014, 22:00

Tak včera sa mi splnil sen, a na narodky som tiež konečne piekol /vlastné/ prasiatko. Trvalo to síce 40 rokov, ale stálo to za to. Ráno som vyrobil ražeň a gril, a nebolo treba ani stále točiť. Leda tak pivečko z bečky :)
Ak sa dostanem k fotkám, tak snáď aj dodám, ak nezabudnem. Tož, v mojom veku už mám s pamäťou trošku problém :)
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x


Späť na Jedlo a voda

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia