Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk a Peniazomat

Hmyz

Spôsoby získavania jedla a vody v prírode

Re: Hmyz

Poslaťod macmatej » 30 Júl 2012, 22:08

Po slimakoch, mravcoch a konikoch som sa pustil aj do cvrckov. Delikatesa, chut nieco medzi arasidmi a zemiakmi.

Obrázok užívateľa
macmatej

Dal Ďakujem: 404 x
Dostal Ďakujem: 585 x

Poslaťod Jozzo » 04 Sep 2012, 22:09

Dážďovky nie je vhodné vo veľkom konzumovať, nakoľko v sebe zachytávajú množstvo ťažkých kovov. To je dôvod, prečo nie sú používané ako krmivo. Ale keď už, je vhodné ich nechať vylúhovať vo vode, aby sa im vyprázdnili črevá od humusu. (podobne slimáky sa nechávajú pár hodín vyprázdniť v prázdnej nádobe)

Mravce možno chytať na kilá pomocou pet flaše s trochou sladkej vody zahrabanej v mravenisku. Samozrejme je to mimo zákon.
Viac tu http://www.specnaz.cz/forum/viewtopic.php?t=41
Jozzo

Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Poslaťod Mego » 24 Nov 2012, 23:21

Jááááj kamarati moji. V lete na tabore, že pokladovka...
Zobudili ma o pol tretej v noci, povedali: Maš 5 minut na zbalenie švestiek. Zbalil som, čo sa dalo do maleho batoha, ešte že som si zobral KAPEZETKU a lekarničku, povedali mi: Azimut 260 stupňov a kračaj kym nevyjdeš z lesa... z lesa som vyšiel o 6 rano. :-#
Myslel som, že ich dokopem... potom pokladovka, štandardne značky, odkazy, šifry a všetky tieto bludy. Napokon reku, ej lačny som jak sviňa, čo budem konzumovať... nič ma nenapadlo, tak som žral hmyz. Začal som mravcami, potom nejake lietajuce čuda, či čo to bolo a nakoniec som sa odvažil na megalarvu, biela bola. Dvakrat som ju vydavil, kym som to zožral. Ako povedal bear grylls- chuti to, akoby vam niekto zobral steak, vyvaľal ho v psom truse a nenapadne vam ho vratil späť. Presne tak to chutilo :D Ale tak prežil som to
I don´t fear neither death, nor pain!
Obrázok užívateľa
Mego

Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

Poslaťod Chesus » 03 Nov 2017, 15:47

Tak... už som sa odvážil i ja. Buffalo červy na masti, cesnaku a domácom chilli. Nebolo to také zlé ako to vyzerá. Chuťovo mi za surova trocha pripomínajú šťavel (mierne kyslastá chuť). Niektoré majú trocha orieškovú chuť. Po vysmažení chutili ako bedle. Pri konzumácii viac dostávala zabrať psychika než jazyk a žalúdok.
Prílohy
č2.jpg
č.jpg
Obrázok užívateľa
Chesus

Dal Ďakujem: 108 x
Dostal Ďakujem: 83 x

Predchádzajúci

Späť na Jedlo a voda

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť