Divná pachuť z novej čutory

Ruksaky, nosné systémy...

Divná pachuť z novej čutory

Poslaťod Skiller899 » 31 Mar 2016, 17:46

Zdarec, kupil som si čutoru z plastu značky mil-tec a neviem ako sa zbaviť tej pastovej vône a chuti a hlavne ma z toho bolí hlava. Za radu ďakujem
Skiller899
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 31 Mar 2016, 17:42
Bydlisko: fishkiller899@gmail.com
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Divná pachuť z novej čutory

Poslaťod root » 31 Mar 2016, 18:49

dám ti radu ako sa stopercentne zbavíš nielen toho zápachu .. nájdi taký žltý kontajner a hoď to dovnútra a poďakuj .. Tvoj život je cennejší ako pár dukátov čo si minul a ako bonus sa nebudeš kŕmiť ftalátmi, ktorú sú nebezpečné ako karcinogénne, ale hlavne poškodzujúce genetický materiál ktorý nosíš v miešku :-D

Inak ten zápach by malo pomôcť odstrániť ak dnu naleješ čo najhorúcejšiu vodu - cca do polovice, dáš pol deci octu a poriadne to vytrepeš - necháš pôsobiť a opäť vytrepeš .. aj pol hodinu. Potom to dobre pooplachuj ( niekoľko krát ) .. nechaj v tom stáť čistú vodu do druhého dňa a potom by to už malo byť prijateľnejšie. Ale ftaláty sa ti budú rozpúšťať ešte dlho. Tie svine sa vedia kumulovať v organizme podobne ako olovo ;-) Ak zháňaš niečo "košer" tak nie z materiálu, kde je základ PVC, ale polykarbonát .. A Miltec miluje PVC :-D Lebo je najlacnejšie ..
root
 
Príspevky: 382
Registrovaný: 15 Sep 2012, 00:49
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Dal Ďakujem: 176 x
Dostal Ďakujem: 491 x

Re: Divná pachuť z novej čutory

Poslaťod fatal_error » 01 Apr 2016, 10:33

Tak veru, root ma pravdu, oplati sa ti investovat do flase napr. http://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=nalgene, ktora je bez BPA https://sk.wikipedia.org/wiki/Bisfenol_A Kazdy plast je skodlivy, ale uz ked plast, tak aspon takyto, poriadnejsi. Kolko ta vysla flasa od MIL-TECu??? Ono je vzdy lepsie zainvestovat a mat nieco poriadnejsie/kvalitnejsie. Do flias Nalgene mozes kludne naliat vriacu vodu a ked si vyrezes kus karimatky, do ktorej flasu zabalis a ktory mozes pouzit ako "podritnik" :wink: , tak caj ti vydrzi teply docela dost dlho.
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Divná pachuť z novej čutory

Poslaťod Skiller899 » 01 Apr 2016, 18:47

http://www.municak.sk/polne-flase/us-fl ... flecktarn/ bola to táto. Bral som ju z dôvodu toho že sa dá hodiť na MOLLE alebo opasok a plus tam je hrnček. No a hlavne som nebol skúsený ale teraz už budem. :D A neviete mi poradiť niečo na ten štýl ale bezpečnejšie hlavne pre zdravie :D
Skiller899
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 31 Mar 2016, 17:42
Bydlisko: fishkiller899@gmail.com
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Divná pachuť z novej čutory

Poslaťod fatal_error » 01 Apr 2016, 19:04

Ach jaj...ja som pouzival tu istu pred niekolkymi rokmi. Hrncek mam doteraz ale, uz ho nepouzivam...flasa mi tiez smrdela...vriacu vodu ani neprezila. Pokrutilo sa dno a zacala pretekat :D . Tiez mi zapachala a vyriesil som to tak ako to napisal root (s octom).

Precitaj si koment, co som ti napisal. Dal som ti tam nejaky tip na flasky. :camp:
Per aspera ad astra...
Obrázok užívateľa
fatal_error
 
Príspevky: 381
Registrovaný: 22 Aug 2011, 10:50
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 268 x

Re: Divná pachuť z novej čutory

Poslaťod Gondil » 01 Apr 2016, 19:16

Ja mám napr. hliníkovú fľašku. Mám ju už viac ako rok a pol, nemal som v nej nikdy nič iné než vodu a nikdy nezapáchala či voda nemala pachuť. A to som ju ešte nikdy neumýval. Ak si niekto myslí, že nosiť studenú čistú vodu v hliníkovej fľaši tiež nie je najlepšie kvôli hliníku (očakávam však, že to je nejaký potravinársky, zdravotne nezávadný) tak existujú aj antikórové fľašky. Tam už fakt môžeš hocčo, aj to buchnúť nad oheň a zohrievať v tom tú vodu.
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Divná pachuť z novej čutory

Poslaťod Skiller899 » 01 Apr 2016, 19:36

Ja to mám tiež iba na studenú vodu a skusil som tam dať ocot a trochu vriacej vody ale asi prejdem na hlinik alebo antikor a ta miska ako varil si s ňou?
Skiller899
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 31 Mar 2016, 17:42
Bydlisko: fishkiller899@gmail.com
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Divná pachuť z novej čutory

Poslaťod Jozzo » 01 Apr 2016, 20:58

Plast smrdí a je v ňom bordel, tak chceš prejsť na bordelový hliník? Kúp antikorovú a máš pokoj do konca života.
Jozzo
 
Príspevky: 125
Registrovaný: 04 Sep 2012, 21:48
Bydlisko: západ
Dal Ďakujem: 10 x
Dostal Ďakujem: 83 x


Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia


cron