Vzdialenost od ohna

Zapaľovanie ohňa rôznymi spôsobmi, vhodné drevo...

Vzdialenost od ohna

Poslaťod berg » 12 Feb 2013, 17:51

V akej vzdialenosti od ohna si budujete noclah?
mate v oku vzdialenost,kedy citite este od ohna teplo a zaroven ste v bezpeci.
Ono zostat uvazneny v horiacom spacaku so zaliatym zipsom, neni ziadna sranda
Obrázok užívateľa
berg
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 04 Okt 2012, 16:38
Bydlisko: SE/BA
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Vzdialenost od ohna

Poslaťod atti.hombre » 12 Feb 2013, 18:08

Všeobecne sa to nedá určiť.Platia totižto nejaké zákonitosti,ako napr. akým drevom kúriš- nemalo by " vystrelovať " žeravé uhlíky ,ktoré hlavne ohrozujú syntetiku.S prírodnými materialmi je tá vzdialenosť 1-1,5 m od ohňa.Ak si cez spacák prehodíš bavlnenú celtu tak platí rovnaká vzdialenosť.Priameho ohňa by som sa nebál.Problém sú tie prskance
:camp:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Vzdialenost od ohna

Poslaťod SKW » 12 Feb 2013, 18:21

Tá vzdialenosť na ktorú sa pýtaš v podstate závisí od toho aký veľký ten oheň máš, je to ťažko nejak exaktne definovať. Ale používanie spacáku v kombinácii s ohňom často vedie k poškodeniu spacáka. Ono je najlepšie používať buď jedno alebo druhé, nevidím veľmo význam budiť sa aby som priložil keď mám spacák ktorý umožňuje plnohodnotný spánok. Pokiaľ máš dobrý spacák tak oheň nepotrebuješ. Ak ale predsa chceš mať oheň tak by v takom prípade bolo dobré mať ešte nejaký iný kus vybavenia ako píše Atti (vlnená deka, bavlnená celta) ktorý prehodíš cez seba a tým zabrániš prepáleniu prskajúcimi uhlíkmi. No nosiť so sebou navyše deku alebo celtu na takéto ochranné prekrytie je v podstate zbytočná váha navyše, nehovoriac o tom, že prekrytím znížiš loft spacáka. Ešte tak na okraj, napríklad Kochanski odporúča jeden dobrý krok medzi ohňom a lôžkom, no on zväčša opisuje trochu iné nocovanie pri výhrevnom dlhom ohni.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Vzdialenost od ohna

Poslaťod macmatej » 13 Feb 2013, 09:45

Uz som videl viac ludi, krori nedbali na dostatocnu vzdialenost od ohna. A tak to aj skoncilo. Prepalena karimatka, spacak, stan.

Ja vecer varim a sedim pri ohni, no a na noc sa odoberiem dalej od neho. Mozno aj 10m.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Vzdialenost od ohna

Poslaťod kenaiwolf » 13 Feb 2013, 11:52

Ja ked spim ohen nemam, je to za prve riziko, keby sa zmenilo pocasie zacalo fukat.... Za druhe je to ako si urobit majak, typu tu som pridte sa na mna pozriet pripadne si aj nieco pozicat z mojej vystroje. Ina vec je ak mame celu noc hliadky. Tiez zalezi ci chcem ostat vonu nepozorovany...
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 08 Nov 2010, 12:31
Bydlisko: Dunajske ramena
Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 21 x


Späť na Oheň

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron