Co si zobrat so sebou

Chcete začať s bushcraftom? Vaše otázky smerujte sem

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod atti.hombre » 08 Okt 2011, 18:05

cesnačka sa dá...no mal som aj hráškovú a tá nebola ktovie čo!...ale na výrobcu sa nepýtajte-zhorel v ohni :mrgreen: Inak milujem hubové sáčkové polievky-tie krémové!...sú bomba! :yees:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod spynfo » 04 Jún 2012, 13:42

Dobry den, nikde jsem nenasel, tahle rubrika se mi zda nejvhodnejsi.
velmi mne zajima vas nazor, co vsechno do batohu a co uz ne. Rozdelil bych to na leto (aktualni), prechodne obdobi (jaro, podzim) a zimu. Takze to leto nastupujici. Diky moc. Doplnte, nebo odebetre obsah, jednou vetou proc.

1,teplo
(= zachovat sucho = prevleceni (hodil by se vodacky vodotesny pytel), plastenka, poncho, stan a pod.). TermoFolie do kapsy. Vychazim z toho, ze kdyz ztratim teplo, do 3 hodin (do 5 minut po padu do ledove vody bez prevleceni) muzu byt mrtvy, nebo nemocny - chripka, angina a pod. Mate neco rychleschnouci?

2,voda
= ploskacky do kapes od ustni vody 0,5 L = napoj s citronem, + nejakou PET lahev do batohu, prip. Savo, nebo tabletky na desinfekci, proste pitny rezim. Mam Sanusil DDW. Ale pocitam, ze natankuju v kazde hospode bez problemu za nabidnutych 5 kaček.

3,leky (ktere uzivam) a hygiena
= jadrove mydlo i na vlasy, i na prani, Betadine, nebo jinou desinfekci, sodu bicarbonu, nebo Barbus v tube - staci tretinku tuby. Tekuty detsky pudr na chodidla a do rozkroku. Proti klistatum bily vinny ocet a rozmarin natrit na kuzi a boty. GrassSlasher uz je asi extrem, ale kdyz dopredu vite, ze pujdete pres ostruziny...? Tak je lepsi, nez maceta, seka totiz u zeme. (vysmejte me, vyskrtnete, doplnte)

4,extreme survival
= po padu z vysky se ihned hodi treba skrtidlo v naprsni kapse, nebo kus dratu, kvuli krvaceni (opravte me, doplnte...), tez bryle s vymennymi skly - do lesa se hodi treba zluta skla, v pritmi narazit okem do vetvicky je super, a mobil v igelitu (vysmejte me, vyskrtnete, doplnte)

5,kosmetika = repelent, Panthenol, oliveOil... a 50tku opalovaci mleko (na cely den v oblasti .hr, .it)?
+proti upalu tropicky klobouk a hodi se i moskytiera na tvar obcas.

6,nuz Mora? +jeden na jidlo +jeden s co nejvic funkcema, jak je kdo zvykly. Jidlo jen bez vareni = kaši do vody, tuňák, NapoliTanky a samozrejme proteiny smichatelne s vodou. Tim padem nepotrebuji ohen (nechci). A nebo, kdyz nekdo chce, tak esus a drivkac (uplne staci, bavime se o lete a lesnich pozarech).

7,lano (hamaka) + lanko reflexni barvy (na hazeci nuz staci 10 m a muskarsky navijak), na upevneni pristresku proti desti. Uz jsem vyhanel divocaky ze stanu, takze poradte neco.

To vsechno bohuzel vazi asi 15 kg, takz potrebuji vybavu (na leto) zminimalizovat. Poradite? Diky moc.
Nekdy jsem linej nosit bagl a udelam vlacuhy, jako indiani. To pak jeste po ceste sbiram drevo a nakladam na ne. Podminkou je prinest si medeny drat, ruzne rostlinne vlakna se mi neosvedcily. Esus nekdy nahradim tvrdym alobalem, ale malokde ho dostat.
spynfo
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 01 Jún 2011, 11:08
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod stormmast3r » 04 Jún 2012, 14:13

spynfo píše:To vsechno bohuzel vazi asi 15 kg, takz potrebuji vybavu (na leto) zminimalizovat. Poradite? Diky moc.

V akych oblastiach sa pohybuješ? Ak su to naše Slovenske (Česke) lesy, kludne by som to zredukoval na polovicu.
1.v poriadku
2. vodu nosim so sebou max 2 litre (pri najblizsom prameni doplnam)
3. ta kosomotyka je dufam zart :D
4. snazim sa neobit debiliny, v nasich lesoch sa o nejakom extremnom survivale hovorit neda. Nepodstatne.
5. myslim, ze v lese je opalovaci krem zbytocny (opravte ma), repelent velmi nepouzivam iba si sem tam na nohavice aplikujem cypermetrin.
6. pohoda
7. naco ti je prosim ta ten navijak ? :shock:

Naposledy som vážil ruksak, keď som išiel na 2 tyždne do tábora. Vtedy mal tak 12-13kil (iba oblecenie a vybavenie). Niekedy je menej viac.
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod Rafael Ingvis » 04 Jún 2012, 14:44

spynfo píše:1,teplo
(= zachovat sucho = prevleceni (hodil by se vodacky vodotesny pytel), plastenka, poncho, stan a pod.). TermoFolie do kapsy. Vychazim z toho, ze kdyz ztratim teplo, do 3 hodin (do 5 minut po padu do ledove vody bez prevleceni) muzu byt mrtvy, nebo nemocny - chripka, angina a pod. Mate neco rychleschnouci?


Rýchlo schne len umelá hmota ktorá však nehreje. Jednoznačne sa obzeraj po prírodných materiáloch či už ľan alebo vlna (merino a spol), nie bavlna

spynfo píše:2,voda
= ploskacky do kapes od ustni vody 0,5 L = napoj s citronem, + nejakou PET lahev do batohu, prip. Savo, nebo tabletky na desinfekci, proste pitny rezim. Mam Sanusil DDW. Ale pocitam, ze natankuju v kazde hospode bez problemu za nabidnutych 5 kaček.


Podľa mňa úplne postačuje prevarenie čiže ti stačí hoc aká fľaša vhodného objemu a ešus/pítko na prevarenie alebo fľaša v ktorej možeš vodu prevariť hneď. Namiesto ústnej vody si vezmi dáky alkohol (domáca je naj. dá sa použiť aj ako ústna voda a ako dezinfekcia a je odporúčaná pri zmenách prostredia)

spynfo píše:3,leky (ktere uzivam) a hygiena
= jadrove mydlo i na vlasy, i na prani, Betadine, nebo jinou desinfekci, sodu bicarbonu, nebo Barbus v tube - staci tretinku tuby. Tekuty detsky pudr na chodidla a do rozkroku. Proti klistatum bily vinny ocet a rozmarin natrit na kuzi a boty. GrassSlasher uz je asi extrem, ale kdyz dopredu vite, ze pujdete pres ostruziny...? Tak je lepsi, nez maceta, seka totiz u zeme. (vysmejte me, vyskrtnete, doplnte)
5,kosmetika = repelent, Panthenol, oliveOil... a 50tku opalovaci mleko (na cely den v oblasti .hr, .it)?
+proti upalu tropicky klobouk a hodi se i moskytiera na tvar obcas.


Hygiena je osobná vec každého tak ako aj repelent (podľa mňa stačí B-vitamín). Každá prekážka sa dá obísť a mačeta je isto vhodnejšia ako Grass Slasher (ktorý sa nedá použiť na nič iné).
Čo sa týka úpalu tak nieje nič vhodnejšie ako siesta (vedia prečo ju majú)


spynfo píše:4,extreme survival
= po padu z vysky se ihned hodi treba skrtidlo v naprsni kapse, nebo kus dratu, kvuli krvaceni (opravte me, doplnte...), tez bryle s vymennymi skly - do lesa se hodi treba zluta skla, v pritmi narazit okem do vetvicky je super, a mobil v igelitu (vysmejte me, vyskrtnete, doplnte)


Vždy by si mal nosiť lekárničku a tá sa nosí na ľahko a rýchlo dostupnom mieste. Ja nosím Wileyxy XL-1 no ak sa zotmie tak už by si mal byť utáborený. A Sonima takže igelit akosi odpadá.

spynfo píše:6,nuz Mora? +jeden na jidlo +jeden s co nejvic funkcema, jak je kdo zvykly. Jidlo jen bez vareni = kaši do vody, tuňák, NapoliTanky a samozrejme proteiny smichatelne s vodou. Tim padem nepotrebuji ohen (nechci). A nebo, kdyz nekdo chce, tak esus a drivkac (uplne staci, bavime se o lete a lesnich pozarech).


Namiesto troch nožov si vezmi jeden (s pevnou čepeľou) s ktorým vieš pracovať a ak ti to nedá pokoj vezmi si aj dákeho švajčiara či multitool.
Oheň určite áno. Dáva svetlo, teplo, ochranu a povzbudzuje morálku.


spynfo píše:7,lano (hamaka) + lanko reflexni barvy (na hazeci nuz staci 10 m a muskarsky navijak), na upevneni pristresku proti desti. Uz jsem vyhanel divocaky ze stanu, takze poradte neco.


Hamaka :yees:

spynfo píše:To vsechno bohuzel vazi asi 15 kg, takz potrebuji vybavu (na leto) zminimalizovat. Poradite? Diky moc.


Nepíšeš na ako dlho sa balíš. Iná váha je na víkend a iná je na mesiac. Taktiež aj samotné vybavenie sa mení
"Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."

:-k
Obrázok užívateľa
Rafael Ingvis
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 02 Feb 2011, 09:50
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 112 x
Dostal Ďakujem: 287 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod spynfo » 04 Jún 2012, 15:05

stormmast3r píše:
spynfo píše:To vsechno bohuzel vazi asi 15 kg, takz potrebuji vybavu (na leto) zminimalizovat. Poradite? Diky moc.

V akych oblastiach sa pohybuješ? Ak su to naše Slovenske (Česke) lesy, kludne by som to zredukoval na polovicu.
5. myslim, ze v lese je opalovaci krem zbytocny (opravte ma), repelent velmi nepouzivam iba si sem tam na nohavice aplikujem cypermetrin.
7. naco ti je prosim ta ten navijak ? :shock:
...Vtedy mal tak 12-13kil (iba oblecenie a vybavenie). Niekedy je menej viac.

Vyjmenoval jsem - Chorvatsko, Italie, prip. Francie. Porost macchia, proto ten grassSlasher. Hluk, otresy - hadi, stiri (skorpioni) a zver se vam vyhnou. U nas neni tak bujny podrost. Ale pro predstavu - zkuste se rozbehnout do ziveho plotu z pichlaveho krovi.
5,Proto i ten opalovaci krem silny (malo stromu, spis krovi).
7,Navijak - to je takovy lehoucky valecek, zkuste hodit nuz s lankem v ruce, zasekne se v puli cesty letu a vy budete mit prsty vmotane do klubka s lankem. Vazi to tak 30 gramu a je to jen v pripade potreby neztratit hazeci nuz, ktery muze stat i 10-20 eur. Zazemi tabora nemam, takze vsechno s sebou. Zadna polni kuchyn. +V hamace se neda spat kazdy den, boli zada. Tema je "batoh na dlhsie treky". Pocitam, tak na par tydnu az mesic. Zkuste poradit, co vyhodit, a co pridat. Diky moc.

//príspevky presunuté
//skw
Nekdy jsem linej nosit bagl a udelam vlacuhy, jako indiani. To pak jeste po ceste sbiram drevo a nakladam na ne. Podminkou je prinest si medeny drat, ruzne rostlinne vlakna se mi neosvedcily. Esus nekdy nahradim tvrdym alobalem, ale malokde ho dostat.
spynfo
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 01 Jún 2011, 11:08
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod spynfo » 05 Jún 2012, 09:46

Zkuste poradit, co vyhodit, a co pridat. Hlavne, at ubyde vaha. Diky moc.
Nekdy jsem linej nosit bagl a udelam vlacuhy, jako indiani. To pak jeste po ceste sbiram drevo a nakladam na ne. Podminkou je prinest si medeny drat, ruzne rostlinne vlakna se mi neosvedcily. Esus nekdy nahradim tvrdym alobalem, ale malokde ho dostat.
spynfo
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 01 Jún 2011, 11:08
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod sally » 05 Jún 2012, 15:07

spynfo - v kvalitnej hamake (žiadny sieťovaný miltec) sa dá komfortne spať veľa nocí za sebou, lepšie než domáca posteľ. Mám na mysli DD, Tenth Wonder, Hennesy... :) Na leto ideál kvôli vetraniu.

Inak viac-menej súhlasím s Rafom.
1) Teplo - prírodné materiály - ak potrebuješ matroš so super termoreguláciou a nízkou potrebou prania (lebo budeš napr. aj občas v civilizácii a nechceš ísť do pamiatok v smrdiacom oblečení), tak odporúčam niečo od fy Icebreaker. Stačí to prať raz za týždeň, resp. stačí aj raz za 10 dní. Stan je dobrý len tam, kde nie sú stromy. Všade inde víťazí hamaka s celtou. Termofólia len ako záloha pre prípad prúseru. Na pončo alebo pláštenku sa vykašli - neskutočne sa v tom spotíš - proti dažďu membránovú bundu (napr. Pinguin Parker, alebo niečo s podobné, na trhu sú toho mraky, nech to má značkovú membránu a nie pofidérne "texy" z intersportu). V lete udržanie tepla nemá veľmi zmysel riešiť, v noci nebýva pod 15 °C, pokiaľ veľmi nezmokneš (preto kvalitná bunda), tak hypotermia nemá ako hroziť.

2) voda - maximálne dôležitá vec, hlavne v lete. U seba mať vždy aspoň 1-2 l vody ako zálohu. Chemická dezinfekcia vody je fajn, no nedá sa piť dlhodobo - v európskych podmienkach stačí vodu prevariť - lebo chemických kontaminantov (napr. chemikálie z polí) sa zbavíš len uhlíkovými filtrami a reverznou osmózou a ťahať so sebou také zariadenie je v európe zbytočné - vždy sa dá nájsť relatívne čistý zdroj (prípadne krčma). Súhlasím s Rafom - prevariť a hotovo.

3) Lieky - mať so sebou poriadnu lekárničku a vedieť ju použiť. Hygiena - vec vkusu a potreby. Na ostružiny - buď obísť alebo kosička od Blacka. No ešte som nevidel ostružiny, ktoré sa nedajú obísť (neznamená, že nemusia existovať).

4) Extrém survival - v podmienkach civilizovanej EU zbytočnosť, stačí mať vždy u seba nôž, kreditnú kartu, 20m špagátu, nabitý mobil (+ rezervná baterka) a píšťalku. Všetko ostatné je zbytočná záťaž: ak pôjdeš deň jedným smerom, na 100% narazíš na civilizáciu. Ak nebudeš môcť ísť, tak píšťalkou a mobilom privoláš pomoc. Riešiť v EU survival má zmysel len pre zábavu a "ten pocit," inak je to <i>.

5) Kozmetika - Tropický klobúk = <i>, moskytiéra v podobe klobúka so sieťkou je vec rozumná (robí napr. Care-pro), pri utáborení sa robiť veľa dymu a dôležitá je prevencia v podobe vit. B (pivo, tablety...). Na kozmetiku sa zvysoka vytoto, ber len panthenol na popáleniny zo slnka a opaľovací krém (ak máš citlivú pokožku).

6) nôž - každému ako chutí, mne vyhovuje pevný nôž s cca 10cm čepeľou + skladacia pílka (prípadne sekera - pre "ten pocit," alebo ak chcem ostať dlhšie). Ak sa nedá oheň, tak MRE / Travel lunch+varič na plyn. Ja si radšej niečo uvarím :)

7) načo lanko s hádzacím nožom??? Kvalitná hamaka + celta, 20m špagátu (ideálne paracord), zopár petárd. Hotovo.

15kg nie je veľa - na 3týždne na Ukrajine som mal batoh vážiaci vrátane vody, miestnej vodky v skle a jedla cca 22-24kg. S tým sa musíš zmieriť, prípadne ubrať na požadovanom komforte (napr. menej oblečenia = vtedy treba Icebreaker a spol., menej nesenej vody = väčšie riziko, že budeš sušiť hubu, tenší spacák = ak sa náhodou príliš ochladí tak sa musíš naobliekať, titánový ešus = cena, minimálna lekárnička = ak sa ti niečo stane a nemáš si to čím ošetriť..., nosiť minimum jedla a dokupovať = ak budú mať zavreté, tak držíš diétu, ...)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod 72janik » 05 Jún 2012, 15:20

Spynfo ak ťa môžem poprosiť skús nafotit obsah toho batohu čo má len 15 kg. Ja na dlhší pobyt von som sa nezmestil pod 24 kg.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod radeton » 05 Jún 2012, 22:11

Ja som raz v zime trepal na brnčalku v snehu po pás 36 kg rubsak na 3.dňový pobyt.Bol tam nejaký horolez.matroš a 30 pollitr.plechoviek piva. :ice: :D
Obrázok užívateľa
radeton
 
Príspevky: 335
Registrovaný: 04 Jan 2012, 17:08
Bydlisko: detva
Dal Ďakujem: 121 x
Dostal Ďakujem: 185 x

Re: Batoh na dlhšie treky

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 06 Jún 2012, 20:51

spynfo píše:
1,teplo
2,voda
3,leky (ktere uzivam) a hygiena
4,extreme survival
5,kosmetika
6,nuz Mora?
7,lano (hamaka) + lanko reflexni barvy

To vsechno bohuzel vazi asi 15 kg, takz potrebuji vybavu (na leto) zminimalizovat. Poradite? Diky moc.



1-Ja nosím nejaké oblečenie s membránou a batoh zakrývam pláštenkou, ktorá je v ňom zabalená. Ak vyžaduješ zakryť aj nosný systém batohu, odporúčam pončo, na plecia a na batoh - ja nepoužívam
Ďalej ak potrebuješ mať istotu, že máš veci v suchu, zabaľ si ich v batohu naviac do igelitov. Len takto nebal vlhké veci, lebo zhnijú
Termofolia je dobrá vec ale ak máš so sebou oblečenie, tak je zbytočná. Bral by som ju ak idem autom, ľahko oblečený a havarujem , ležím niekde na zemi ...
2 Neviem ako môžeš niečo nosiť v kapsách, však to musí tlačiť . Tam kde ideš, sú nejaké hospody ? Budeš ďaleko od civilizácie, ako často môžeš doplnať vodu ? V teplom počasí bez tieňa potrebuješ aj 5 litrov vody na deň. Je v tej oblasti pitná voda alebo len dažďová ? Podľa toho uváž či treba dezinfekciu . V cudzine asi tvojich 5 kaček nevezmú.
3 vcelku súhlas, ostružinám sa radšej vyhni, je to jednoduchšie
4 Ideš liezť ? Prečo by si mal padať ? Ak sa zraníš, myslíš, že si sám založíš škrtidlo ? Vieš ako ho použiť a ako dlho môže byť stiahnuté ? Ten drát načo ? Už si videl niekoho v lese so žltými sklami, ja nie. Možno budeš dlho na slnku, použi normálne slnečné okuliare. Ak nevidíš na cestu, nemôžeš ísť ďalej, vezmi si čelovku a náhradné batérie. Nechápem
5 Len to nepreháňaj, proti slnku sa chráň čo najviac oblečením a namaž si iba odkryté miesta. vyhľadávaj tieň . Stačí šatka alebo tričko okolo krku. Sú tam vôbec komáre ? Budeš v suchých oblastiach asi ,komáre žijú pri vode . Olivový olej je dobrý, do jedla.
6 Samozrejme jeden dobrý nôž. Jeden. Proteíny prečo ? Na dlhodobé športové výkony potrebuješ hlavne sacharidy, budeš sa teda asi pohybovať. Zober si normálne suché jedlo. Oheň, úplne súhlasím, zrejme budeš v suchých oblastiach, kde nebezpečenstvo požiarov je veľké. Varič Ti rozšíri možnosti, niektoré jedlá vyžadujú varenie alebo aspoň ohrev Ale dá sa aj bez toho. Hlavne pestrý výber jedla, ak budeš jesť 4tyri dni to isté, sprotiví sa Ti .Napolitanky zasýtia len krátko, rýchlo energiu získaš ale aj rýchlo minieš.
7 Lano je na istenie, hamaka na spanie, neviem ako to súvisí. Nôž chceš po niekom hádzať ? Prístrešok, to bude asi nejaká celta, či plachta, pravdaže k tomu treba nejaké šnúry. Upevníš to aj keď nebudú stromy? Ako, priprav si to doma. Tie svine si prilákal niečím chutným ? Jedlo si baľ tak aby sa k nemu nedostali hlavne hlodavce a aby ho zver necítila.

15 kg nosiť určite nieje veľa, ja sa balím na 10 - 11 kg bez jedla ale poznám ľudí, čo nosia 22 aj 25 kg na rovnaké akcie. Záleží aký potrebuješ komfort, či radšej menej nosiť alebo brať aj veci, ktoré nepotrebuješ , viac oblečenia, viac jedla,hrnčeky, kozmetiku, pivo, ťažké konzervy, viac nožíkov ...
Toto všetko si máš ale overiť na malých výletoch a na takúto veľkú akciu už musíš mať úplne jasné. Nielen čo zobrať, ale aj kam to dať, kde to v batohu hľadať a ako to uložiť. Nejaké mi to je divné.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 06 Jún 2012, 20:59

72janik píše:Spynfo ak ťa môžem poprosiť skús nafotit obsah toho batohu čo má len 15 kg. Ja na dlhší pobyt von som sa nezmestil pod 24 kg.


Zbalený teraz nie som ale môžem odporúčať článok http://hiking.sk/hk/ar/978/balenie_podla_bora.html . Približne takto sa balím aj ja. Ide skôr o turistiku ako nejaké pobyty s opekaním a tak musím brať iba najnutnejšie veci.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod 72janik » 07 Jún 2012, 05:41

Aha. Tak som asi niečo nepochopil. :roll: ak idem na turistiku na 3 dni tak to úplne stačí a do 15 kg sa zmestím. Myslel som, že chceš niekde do “divočiny “ na dlhšiu dobu bez kontaktu s civilizáciou mimo mobilný signál.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 07 Jún 2012, 15:26

72janik píše:Aha. Tak som asi niečo nepochopil. :roll: ak idem na turistiku na 3 dni tak to úplne stačí a do 15 kg sa zmestím. Myslel som, že chceš niekde do “divočiny “ na dlhšiu dobu bez kontaktu s civilizáciou mimo mobilný signál.

Tak to som skôr nepochopil ja. Ano, zvyknem chodiť tak na tri dni, na týždeň, alebo aj na dlhšie ale vždy s možnosťou dostať sa občas do civilizácie. Čo by si teda radil zobrať naviac ak by si nemal prístup k cicilizácii. Aké jedlo by si volil a čo okrem jedla by si pridal ?
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod 72janik » 07 Jún 2012, 16:21

Čo sa tyka stravy tak záleží od rocneho obdobia a miestnych podmienok. Radeton mi poradil mať pri dlhších trekoch fľašku medu ako rýchly zdroj energie. A ja si beriem ešte aj balík rezancov (500 g). Rýchlo sa uvaria a môžeš ich buď samotné alebo s medom alebo s čímkoľvek čo nájdeš cestou. To je môj taký tip.ale každý preferuje niečo iné.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod sally » 07 Jún 2012, 21:38

Namiesto rezancov je lepšia pohanka - viac zasýti, rýchlo trávi, dodá veľa energie a zješ ju tiež na sladko/slano. Uvaríš ju rýchlo.

Rozdiel v balení sa na 3 dni mimo civilizáciu a 3 týždne mimo civilizáciu = množstvo neseného jedla (a podľa podmienok aj nesená voda). Prádlo buď perieme alebo nesieme viac na prezlečenie alebo smrdíme.
Inak je to jedno :)
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pre začiatočnikov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia