Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk a Peniazomat

Co si zobrat so sebou

Chcete začať s bushcraftom? Vaše otázky smerujte sem

Re: Co si zobrat so sebou

Poslaťod bubi » 27 Nov 2015, 12:49

Na základe Mirinovho príspevku som hodil na váhu nejaké nože. Opinel08-50g, Victorinox Rucksack-100g. A pritom na tom vinoxe som väčšinu toho náradia v prírode nikdy nepotreboval. A s pet fľašami súhlasím. Aj s rumom. Bez rumu sa do lesa nemá chodiť. Zvyšuje teplotný komfort. :mrgreen:
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi

Dal Ďakujem: 147 x
Dostal Ďakujem: 141 x

Poslaťod Mirino » 27 Nov 2015, 17:54

Přesně o tom to je. Vypadá to na neškodných 50g rozdílu. Ale z jiného úhlu pohledu je to 50%!!! Kdyby se podařilo v ideálním případku nahradit každou součást výbavy jinou s 50-ti procentní hmotností, tak i bágl by mohl být ideálně o polovičku lehčí. V reále budeme rádi když místo 20-ti kilo ponesme třeba 16. Ale někdo je třeba tradicionalista, co bez kilové sekery a dvou ČSLA celt nejde ani na hřiby....ale tak každý máme to svoje a sto lidí - sto chutí, hlavně to svoje nikomu moc nevnucovat a už vůbec ne se o to hádat :camp:
Mirino

Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 72 x

Poslaťod mohadive » 26 Dec 2015, 22:28

Nikedy to bolo jednoduchsie. Nebolo tolko blbosti ktore by sa dali nosit do lesa. Stacila ueska, spacak, celta, esus, cutora a jedlo. Nozik bol za opaskom:-) Nic menej, nic viac :D
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive

Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 162 x

Predchádzajúci

Späť na Pre začiatočnikov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť