Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Willy » 13 Okt 2016, 22:17

"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Willy » 25 Okt 2016, 09:57

Nedalo mi to :oops: .

Jestlipak víte, jaká byla poslední slova jednoho českého krátkozrakého turisty na Slovensku?

Jé, dobrý den a proč trháte maliny v kožichu???
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Drago » 16 Máj 2017, 17:38

Obrázok užívateľa
Drago
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 20 Feb 2016, 00:20
Bydlisko: Slanské vrchy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod juraj1974 » 16 Máj 2017, 21:03

Priateľu. Vypni telku a internet a choď von. Táto tvoja závislost na informáciách z netu ti berie zdravý rozum a hlavne úsudok.. opusti svoju detskú izbu a začni dýchať čerstvý vzduch pod stromami. Isto ti to spravi lepšie ako sedieť doma pred Pc a telkou.. spravíš naozaj dobre ak začneš používať aj posledné útržky svojho rozumu a pozrieš sa na svet svojími vlastnými očami bez tlaku na tvoj kúsok zdravého zbytku rozumu... Drž sa.. bude to isto ťažké... Ale dáš to.. :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Willy » 24 Okt 2017, 22:27

"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod bb69 » 03 Nov 2017, 15:48

Tento rok sa túžobné želanie mojej manželky stretnúť sa vo voľnej prírode s medveďom (robím si srandu) konečne vyplnilo aj jej, a to hneď dvakrát. Prvýkrát to bolo z bezpečia auta, keď sme vyšli z lesnej cesty na lúku medzi dvoma horami - volá sa to "Chytrá dolina". Uprostred lúky, vo vzdialenosti nejakých 50 metrov sa niečím zaoberal (asi sa pásol), statný, zhruba 200-kilový macko. Vynímal sa tam doslova ako na pohľadnici. Keď nás zbadal a rozbehol sa do hory, až sa tak na ňom všetko vlnilo a natriasalo. Manželka bola z toho pohľadu celá uveličená.
Pri druhom stretnutí, asi o týždeň, už taká uveličená nebola. Boli sme na rýdzikoch v lokalite, odkiaľ som pár dní predtým doniesol za kôš dubákov. Ide tam cez les taká lesná cesta, ja ju nazývam "medvedia autostráda", lebo je vždy vyzdobená stopami chlpáčov, ktorí ju očividne radi využívajú. Vybrali sme sa dosť neskoro popoludní a keďže rýdzikov bolo dosť, zbierali sme ich, dokiaľ sme na ne videli. Auto sme mali odparkované nejaký kilometer odtiaľ a už som mal "tušáka", že spiatočná cesta sa nezaobíde bez nejakého zaujímavého stretnutia, keďže sa už slušne stmievalo. A skutočne, asi v polovici cesty, za miernou zákrutou, som ho zbadal asi 50 metrov pred nami. Čo najpokojnejšie som manželke oznámil, že nám ide oproti macko. Celá zamrzla a vydesene sa ma začala vypytovať, čo budeme teraz robiť. Upokojoval som ju, aby sa nebála a z plných pľúc som zakričal - "Hej, ideš voľakde, čo tu chceš?!" Ešte som sa chystal, že zahvízdam aj na prstoch, ale to už nebolo treba, lebo medveď po chvíľkovom váhaní zmizol v tmavom lese. Potom mi dalo trocha námahy presvedčiť manželku, aby sme pokračovali, veď čo, keď tam na nás niekde čaká, ale keďže videla, že iného východiska niet, nakoniec sme sa pohli ďalej. Vytasila menšiu dýku, ktorou som ju doma vyzbrojil a zvyšok cesty ju držala v napriahnutej ruke, napriek tomu, že som ju prosil, aby ju schovala, veď čo keď sa potkne a ešte sa na ňu napichne. Keď sme prešli
okolo inkriminovaného miesta, zrazu dostala také ľahké nohy, že som za ňou až k autu ledva stačil.
Keď zabuchla za sebou dvere na aute a trocha z nej opadol adrenalín, povedala mi - "Ešte pôjdem s tebou na hríby, ale už sa nebudeme vracať tak neskoro". "Neboj sa", hovorím jej na to, "ešte párkrát a zvykneš si". :lol:
Pridávam aj ilustračné foto manželky z inej hubačky (úsmev si treba odmyslieť).
Prílohy
IMG_0763.JPG
Stojí vysoká, divá Poľana, mať stará ohromných stínov... (Andrej Sládkovič: Detvan)
bb69
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 25 Sep 2014, 15:40
Bydlisko: Očová
Dal Ďakujem: 897 x
Dostal Ďakujem: 455 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod kikson » 07 Nov 2017, 15:34

tam vyzerá celkom šťastne...no chcel by som vidieť ten pohľad, keď videla medveďa naživo...jednoznačne taká vysmiata nebola, že? :D :D
Obrázok užívateľa
kikson
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 13 Sep 2017, 11:33
Bydlisko: Nedožery-Brezany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Willy » 23 Feb 2018, 10:29

"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Willy » 18 Máj 2018, 10:12

"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Willy » 30 Júl 2018, 14:22

"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Willy » 16 Dec 2019, 23:47

Sleduji teď občas na YOUTUBE videa z ruské přírody a tak se mi v nabídce objevily tyhle záběry.
O svých setkáních s tetřevem jsem tu už psal, ale rád přidám i zážitky dalších.





"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Re: Stretnutie s medveďom a s inými nebezpečnými zvermi

Poslaťod Willy » 26 Máj 2020, 12:51

"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON


Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy
 
Príspevky: 468
Registrovaný: 28 Aug 2013, 23:15
Bydlisko: Praha
Dal Ďakujem: 2319 x
Dostal Ďakujem: 2712 x

Predchádzajúci

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia