Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk a Peniazomat

ODPADKY V PRÍRODE

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: ODPADKY V PRÍRODE

Poslaťod Natti94 » 31 Aug 2015, 00:22

Týmto chcem poukázať LEN na to,že existujú aj oveľa šetrnejšie spôsoby /predovšetkým k prírode!/ "uskladnenia" a následného zabezpečenia materiálu prírodou ťažko stráviteľného.
Prílohy
52385699 (3).jpg
52385699 (1).jpg
Natti94

Dal Ďakujem: 477 x
Dostal Ďakujem: 235 x

Poslaťod marektoth90 » 26 Feb 2017, 14:12

Našiel som v počítači ešte pár fotiek z leta, plus vám sem pridám fotky po uprataní,a ako to na mieste vyzerá aktuálne.Mrzí ma, že ľudia dokážu byť k prírode taký neúctivý a narobiť tam toľko bordelu...Kedže sa to miesto nachádza blízko mesta tak tam zrejme chodila skupinka soplákov sa zabávať,húliť a piť, boh vie čo tam ešte robili ale toto už je fakt extrém...V lete som to tam z jedným chalaniskom upratal a zatiaľ to je na poriadku, uvidíme v lete, či tam začnú chodiť zase, ak áno tak si ich bude treba asi odchytiť a hodiť s nimi rozumnú reč lebo toto už fakt nieje možné.
Takto to tam vyzeralo začiatkom oktobra minulý rok.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
A takto to tam vyzerá aktuálne, fotené včera.
Obrázok
Obrázok
marektoth90

Dal Ďakujem: 147 x
Dostal Ďakujem: 98 x

Poslaťod Borsuk » 27 Feb 2017, 20:05

Ano Marek,máš pravdu je to strašné,strašné tým že to je veľmi stará téma a že to nerobia len "sopláci. My sme proste ešte na to nedorástli,je to len a len o
myslení našich ľudí.Dokedy sa nezmení prístup a myslenie ľudí nezmôžeš nič.Horšie že už to nerobia len v okolí miest, ale aj pri dedinách ide to ako mor.
Aj ja som chodil na brigády čistiť a upratovať aj ako rybár k vode,aj ako tramp do lesa, no už som to vzdal.Vždy ked´ ľudia nevedeli čo od roztopaše robiť
prišla vojna,tá to zrovná a bude pár desaťročí pokoj.
Obrázok užívateľa
Borsuk

Dal Ďakujem: 322 x
Dostal Ďakujem: 120 x

Poslaťod Jozzo » 28 Feb 2017, 12:37

Bratislava a okolie je jedno veľké smetisko, tam sa fakt človek môže aj pretrhnúť a efekt nevidí. Inde to má väčší zmysel. Do bodky tu platí teória rozbitého okna http://www.psychologon.cz/component/con ... -neporadku

Ja osobne zbieram bordel, lebo ma to vnútorne uspokojuje. Zvlášť na miestach, kde ho nie je až tak veľa a dokážem les kompletne vyčistiť to má skvelý efekt = krásny, "nedotknutý" les. Na väčšie čierne skládky a frekventované miesta však nemám. To má a musí riešiť samospráva. Viď napr. vraky áut v meste. Stačia zopár mailov a mesiacov a všetky vraky, ktoré som nahlásil, odtiahli. Treba ich len bombardovať, oháňať sa paragrafmi a zrazu to ide.
Jozzo

Dal Ďakujem: 8 x
Dostal Ďakujem: 68 x

Poslaťod Willy » 18 Máj 2017, 11:42

Neobydlený ostrov uprostřed oceánu zaplavily tuny plastu

1.jpg

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/neo ... cle-detail
"PROTOŽE JSEM POZNAL TRÝZEŇ ŽÍZNĚ, VYKOPAL JSEM STUDNU, ABY Z NÍ I JINÍ MOHLI PÍT."
Ernest Thompson SETON

Obrázok
WOODCRAFT IS LIFECRAFT!
Obrázok užívateľa
Willy

Dal Ďakujem: 1719 x
Dostal Ďakujem: 1727 x

Predchádzajúci

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia