Srnčia ruja

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Srnčia ruja

Poslaťod Divoký skaut » 07 Aug 2016, 21:08

Práve prebieha srnčia ruja. Kúpil som si vábničku a bol skúsiť niečo privábiť. Srnec sa dlho neukázal tak som na vábničke skúšal rôzne tóny. Keď som skúšal ten najtenší, niečo mi odpískalo podobným tónom. O chvílu som uvidel na vedlajší strom (aj ja som bol na strome) priletieť ďatla čierneho. Pískal podobne ako vábnička. Neodfotil som ho lebo bol medzi lístím a foťak naňho nezaostril. Skúšali ste už vábiť? Podarilo sa?
Obrázok užívateľa
Divoký skaut
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 20 Apr 2016, 07:14
Bydlisko: Trenčín
Dal Ďakujem: 54 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Srnčia ruja

Poslaťod juraj1974 » 08 Aug 2016, 07:49

K tejto teme mam teraz dost rozkecane s kolegom co je vasnivy polovnik. Vie o tom zaujimavo rozpravat. K vabeniu mi poslal zaujimave video. Podelim sa s vami on.

Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Srnčia ruja

Poslaťod Borsuk » 09 Aug 2016, 14:53

Veľmi pekné video,a dosť zriedkavé srnčie vábenie.Viac pozornosti venujú poľovníci vábeniu jeleňov,rôzne súťaže a majsrovstvá na výstavách a Hubertových dňoch sú veľmi populárne.Mne osobne sa to zdá trochu nefér voči tým zvieratám.Páni tvorstva zneu- žívajú dobu,keď sú samci omámení túžbou po párení a nedoprajú im trochu tej radosti.Nechcem ani pomyslieť ako by sme my
dopadli.
Obrázok užívateľa
Borsuk
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 19 Júl 2012, 20:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 508 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Srnčia ruja

Poslaťod Elév » 09 Aug 2016, 16:18

Hej! Čerokíovia na to mali príslovie: "Nemôžeš naraz milovať aj bojovať!" a nikdy nelovili jeleňa v ruji. Síce je to vtedy o dosť jednoduchšie, ale spravil by to len neschopný zbabelec... a navyše sa to nedá žrať.
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Srnčia ruja

Poslaťod juraj1974 » 10 Aug 2016, 08:50

Borsuk píše:Veľmi pekné video,a dosť zriedkavé srnčie vábenie.Viac pozornosti venujú poľovníci vábeniu jeleňov,rôzne súťaže a majsrovstvá na výstavách a Hubertových dňoch sú veľmi populárne.Mne osobne sa to zdá trochu nefér voči tým zvieratám.Páni tvorstva zneu- žívajú dobu,keď sú samci omámení túžbou po párení a nedoprajú im trochu tej radosti.Nechcem ani pomyslieť ako by sme my
dopadli.


Priatelu. Ja osobne nespajam vabenie so samotnym odstrelom. Tak ako pises ze su sutaze vo vabeni. Je to o tom ze ako si schopny napodobnit zver az tak ze pride pri teba. Ide o ten zazitok ze to dokazes. V tom videjku hore to chlapik popisuje presne ze ake su odlišnosti pri samotnom vabeni. A presne to je na tom to uuuzasne.. ak to dokazes az tak ze zver pride. Poviem ti ze uz ako chlapec som chodil na stohy slamy hulakat do vysavacovej rury a ten pocit ked sa z hory vyvali velky jelen ako dodavka sa neda opisat nicim. Tak isto ked brechate na seba so srncom a ten zo zvedavosti chodi okolo teba s udivom ze co za debila mu to brecha v jeho rajone ma svoje caro. Jednoducho suhlasim ze vabenie je ako dvojsecna zbran. ,,Srnojebi,, co vyuzivaju situaciu a vabia pocas ruje tak aby zver prisla na hod kamenom su kapitola sama o sebe. Ale na druhej strane privabit k sebe ziveho lesného tvora... fuuu... vam poviem ze je to kraaasne nieco.. Skuste si to.. :wolf:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1455 x

Re: Srnčia ruja

Poslaťod Borsuk » 10 Aug 2016, 11:37

Tak to sa určite zhodneme,keď zostaneme len pri tom umení vábiť a dokázať privábiť, je to zážitok.
Obrázok užívateľa
Borsuk
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 19 Júl 2012, 20:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 508 x
Dostal Ďakujem: 170 x


Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia