Nočný výstup

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Nočný výstup

Poslaťod stormmast3r » 23 Jan 2011, 23:27

Strašne ma láka takáto akcia. Na aký vrch ste už v noci vyliezli, pripadne sem hodte nejaké fotky
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod Adno » 23 Jan 2011, 23:48

Bolo ich viacej, pamätam najme tie v Levocskych vrchoch (vtedy este VVP Javorina :) ). Ma to svoje caro, hlavne ked bola husta hmla, ked clovek videl ledva par metrov pred seba. Jedna vec je, ked clovek uz ide znamou trasou a vtedy to je viacmenej s minimalnym rizikom alebo ked ide neznamym terenom - pamätam, ako som raz v noci vybral jednu skratku, ktora nam nakoniec predlzila prichod o nejaku tu hodinu a znicene nohy z neprechodneho terenu nas moc nepotesili :) . A to som ako navigaciu mal väcsinou len mapu+buzolu, takze o to zabavnejsie to bolo :P . Takisto pamätam niekolko hodinovy nocny "utek" do bezpecia zo stredu vojenskeho pasma o dvoch ludoch, tma bola ako keby sa clovek pohyboval v atramente, neustaly dazd, ziaden signal na mobile, ziadna voda vo flaskach, sama zver v okoli a cestou niekolko opustenych chat a vojenskych budov - skoda ze som nemal kameru, konkurencia pre horor blair witch by bola jasna :lol: . Tento rok musim(e) zopakovat, chytila ma nostalgia :)
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod sally » 23 Jan 2011, 23:50

Veľká Javorina v Bielych Karpatoch, zima cca 2 roky dozadu. Je to niečo fantastické - ten pohľad na malé svetielka dedín v diaľke.
Hrad Gýmeš (názov vrchu netuším) - tuším skorá jeseň, tak rok dozadu - tiež krásny výhľad + vôňa lesa všade okolo.
Fotky nie sú - na javorine nebol foťák a na Gýmeši som mal plné ruky airsoftovej zbrane.
Obe miesta prudko doporučujem. Iné mi takto rýchlo nenapadnú.
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod v.v.l.a.a.d.o.o » 23 Jan 2011, 23:53

Výstup zatiaľ žiadny, sem tam nejaké oneskorené návraty za tmy. Akurát dnes vychádzka lesom po Devínskej Kobyle , len taká krátka 18 - 19.30 , prevažne bez chodníka.
v.v.l.a.a.d.o.o
 
Príspevky: 102
Registrovaný: 10 Jún 2010, 20:13
Bydlisko: mesto pri Dunaji
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 20 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod Jekub » 24 Jan 2011, 00:09

Omlouvám se že budu mimo téma, ale jeden z nejkrásnějších pohledů je noční obloha skrz přístroj na noční vidění (od 2.gen výš), nedá se toho nabažit, všude jen miliardy a miliardy hvězd...
Noc v přírodě je vždycky kouzelná ať už jste v lese, nebo na vrcholu kopce, osamotě nebo ve skupině, vždycky je to jedinečný..
Obrázok užívateľa
Jekub
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 13 Jún 2010, 12:28
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 3 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod Phoenix » 24 Jan 2011, 10:25

Mám za sebov, už zopár kopcov v noci. Má to svoju nenapodobiteľnú atmosféru. Nižšie je foto z jedného takého...

Obrázok
Obrázok užívateľa
Phoenix
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10 Dec 2010, 20:10
Bydlisko: Liptov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod mimi » 27 Feb 2011, 18:52

mam za sebou len jeden nocny pochod kt. dopadol 5hodinovym bludenim :x ale koniec dobry vsetko dobre :D hlavne nove skusenosti a jeden nocny vystup na Krivan co bola hroza uprimne vybrali sme noc podla predpovede jasnu bezoblacnu.... cca okolo 12 sme vyrazali z 3 studniciek ( chceli sme prist akurat pohodovym tempom do vychodu slnka) okolo pol druhej sa zacala nasuvat nizska oblacnost , ale pokracovali sme dalej pred pol siestov sme stali na vrchole asi dva metre od krita nebolo ho vidno taku hmlu som este nezazila :evil: k tomu vietor a neskutocna zima po hodine cakania sme to vzadali a pobrali sa domov :D
Obrázok užívateľa
mimi
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 24 Feb 2011, 16:23
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod whitedeath » 21 Aug 2011, 07:21

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:09, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod onee » 07 Okt 2011, 23:22

Tiež sa pripájam

- Silvestrovské Záruby
- Na vojne ako pohraničiar Machnáč Biele Karpaty a to nespočetne veľa krát a vo všetkých druhoch počasia zima až jeseň
- No a rôzne potulky po lesoch okolo našej dediny

Stoji zato si to skúsiť
onee
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 03 Okt 2011, 00:58
Bydlisko: Záhorák
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod IVIichal » 08 Okt 2011, 10:49

Nie je to nebezpečne liezť niekam po tme ak som tam v živote nebol?
IVIichal
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 04 Okt 2011, 15:12
Bydlisko: PO
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod creobroter » 08 Okt 2011, 18:40

IVIichal v čom konkretne nebezpečne?
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod IVIichal » 09 Okt 2011, 09:38

Tak aspoň čo som kedysi počul tak problém je hlavne v teréne. Taký vyvrtnutý členok alebo niečo podobné je veľký problém aj za ddňa nie to ešte v noci. Niekoľko krát som po lese v noci šiel a niekedy to bol fakt problém aj keď teda ja som šiel bez nejakého osvetlenia len tak naslepo. :mrgreen: Mala to byť pôvodne len taká vychádzka do lesa keď sme zašli dosť ďaleko a nestihli sme sa vrátiť do zotmenia.
EDIT: Teraz si uvedomujem že väčšina z Váas chodí s osvetlením, napr. čelovka etc. Nikdy som v lese nespal to bude asi tým. A na jednodňovkách keď došla tma tak som sa pohyboval v uplnej tme. :oops: Pardon za nedorozumenie.
IVIichal
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 04 Okt 2011, 15:12
Bydlisko: PO
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod onee » 06 Nov 2011, 00:15

Na vojne som po Karpatách chodil tiež bez baterky, ale mali sme tam svoj chodníček a keď si ho poznal tak to išlo v pohode. Väčšia sranda je do v zime, chodniček sa ušlape, potom malé oteplenie, a v noci to zamrzne to je potom prča.
onee
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 03 Okt 2011, 00:58
Bydlisko: Záhorák
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Nočný výstup

Poslaťod aviatik » 28 Nov 2012, 18:27

aviatik
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 28 Nov 2012, 15:33
Bydlisko: Topolcany
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 7 x


Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia