Kde a ako nosite spacak..

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod juraj1974 » 03 Jún 2011, 11:27

Kazdy z nas teda skoro ma uz nejake tie noci za sebov. Bola tu tema u nosnych systemoch, ruksakoch, spacakoch a pod. Mna by zaujimalo ako a kde nosite svoj spacak. V takom viac dnovom vyslape to je jasne lebo sa beru velke batohy. Ale co ked sa ide na 1-3 noci von? V takom pripade tlacit spacak do batohu je asi hlupost. Je samozrejme ze kazdy mate ine batohy a kazdy to riesi po svojom a preto tato tema. Sem vsetky napady, skusenosti, navrhy... fotoserial potesi :mrgreen:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod macmatej » 03 Jún 2011, 12:04

Ked idem na jednu alebo dve noci, tak si berem maly skolsky ruksak. Spacak napcham do ruksaku ale bez obalu. Tym pekne vyplni as 3/4 priestoru ruksaku. Do zvysneho priestoru sa vojde trochu jedla. Z vonku mam zrolovany igelit a postranach 0,5l PET flasky.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod kacenak » 03 Jún 2011, 13:44

Ja vždy nosím veľký batoh 65l.. pohodlne sa tam vojde všetko, a mám pohodu, a dosť komfort, aj keď zytočnosti neberiem, a batoh mi je aj celkom pohodlný
vždy si poviem : Lepšie je mať batoh poloprázdny, ako poloplný
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod stormmast3r » 03 Jún 2011, 14:56

ked beriem 65 l tak do spodnej komory ruksaku, keď len školsky tak ho pripojim z vonku
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod Richo » 03 Jún 2011, 14:57

Moja prax:
38-liter rücksack - upínam popruhmi na vrchlík
80-liter rücksack - dovnútra na spodok
:D
Obrázok užívateľa
Richo
 
Príspevky: 106
Registrovaný: 19 Jan 2011, 16:12
Bydlisko: Malé Karpaty
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 56 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod rayen » 03 Jún 2011, 19:29

ja ho nosim vzdy vo vnutri batohu, napr aj ako macmatej, neuznavam nosenie spacaku vonku, kedze vonku moze zmoknut, a mat na nom tesco tasky abo igelit sa mi nepaci, je dnu a je chraneny pred nepriaznou pocasia :camp:
Kto raz položí srdce na oltár prírody,stáva sa navždy jej túlavým psom...
Obrázok užívateľa
rayen
 
Príspevky: 333
Registrovaný: 01 Sep 2010, 16:42
Bydlisko: Pecenady
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod venco » 04 Jún 2011, 07:41

Ja ho nosím bez obalu, natlačený v spodnej samostatne odopínateľnej časti ruksaku. Tak mi zaberie nejmenej miesta a je k nemu dobrý prístup.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod Joda » 04 Jún 2011, 08:07

spacák tahám v báglu - taková ta věc na zádech :wink: pokud můžu doporučit tak spacáku dejte v batohu co nejvíce místa - pokud vyloženě nemusíte tak nepoužívejte kompresní obal - spacáky se tím prý ničí - nejvíce ty z dutých vláken. (zkušenost s životností spacáků ale nemám - pokud někdo máte tak napište) Spacák skladujte v rozloženém stavu - ideálně pověšený a kvalitně vyvětraný - v žádném případě narvaný v tom malém obalu!
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod kacenak » 04 Jún 2011, 08:38

Ja dám takú radu, keď máte spacák v kompresnom vaku, natlačený do batohu, často sa môže stať že budete mať okolo neho (ne)veľké nevyužité miesto, kam sa už nič nebude zmestiť, takže ja mám radšej len voľny spacák "nadžganý" do spodku batohu, ešte tak aj lepšie rozloží váhu
Obrázok užívateľa
kacenak
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Apr 2011, 22:26
Bydlisko: Honce - Dedinka v okolí Rožnavy
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod bertold8 » 04 Jún 2011, 12:53

kolem spacaku se da vzdycky neco v komore narvat - ponozky, rezervni triko atd. Spacak nosim radeji v obalu, precijen je to jedna vrstva ochrany navic, kdyby se neco tekuteho nebo lepiveho vylilo/vysypalo, tak to neuspini primo spacak, ale jen obal. Jinak skladuju jak bylo receno rozlozene na raminku u skrine
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod x-SCYTHE » 04 Jún 2011, 22:18

Na velku polnu Vz.60, ktorej objem cini nieco okolo 25l, pripinam vsetok rozmerny material z vonku: spacak a celta na boky batoha, zo spodu karimatka. Celta a karimatka je rovnako umiestnena aj na 3 day assault packu, spacak sa z boku uchytit neda, tak ide zvacsa do vnutra na dno.
Zúfalá situácia si žiada zúfalé riešenia.
Obrázok užívateľa
x-SCYTHE
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 23 Máj 2011, 16:06
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod Budy » 07 Jan 2012, 21:59

Spacák nosím zo zásady na spodku batohu. Pokiaľ uložíš zvyšné veci nad neho, zvýšiš ťažisko nákladu a lepšie sa ponesie. Vysokohorskí nosiči si kvôli tomu dávajú na spodnú časť krošne napr. polystyrén a až naň náklad. Počas viacdňových (cyklo)puťákov mám spacák vždy v igelitovom vreci; na Corduru a podobné materiály ruksakov nie je spoľahnutie.
Budy
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 17 Nov 2011, 20:13
Bydlisko: Banská Bystrica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Kde a ako nosite spacak..

Poslaťod jasommato » 22 Sep 2012, 17:39

spacak stan karimatka deka celta oblecenie do dazda kotlik naberacka maceta sekerka lopatka cutora hrncek je jedno v akej kombinacii maju u mna miesto zvonku batoha dnu ich davam len ak mam dost miesta a to na spacak kotlik stan a naradie neni nikdy (pri ceste sad alebo vlakom idu sekera alebo maceta dnu von idu potom koli dostupnosti a abinieco v batohu neposkodili)
stanu ani karimatke trochu dazda neuskodi a n spacak a deku usijem nepremokave obaly (na spacak kompresny)
spacak davam koli rozmeru a tazisku na vrch batoha na spodok davam karimatku a obcas deku po stlaceni spacaku mi stan vojde k nemu na vrch a uvolni na boku miesto pre lepse rozlozenie naradia a pridanie 2. cutori
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x


Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť