Ake jedlo so sebou beriete?

Vaše praktické poznatky z praxe, tipy, skúsenosti, zaujímavé výlety...

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod stormmast3r » 28 Aug 2011, 22:31

Nosím so sebou slaninu, chlieb, vifonky, šproty v konzerve, fazuľa, najradšej mam domácu, ale treba ju pred varenim nejaky čas namačať, pripadne tu v konzerve. Ako koreniny Soľ, Chili, Cukor, Kavu....
Byť verný totiž predovšetkým znamená byť verný sebe. (Antoine de Saint-Exupéry)
Obrázok užívateľa
stormmast3r
Skazený skaut
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 04 Dec 2010, 18:51
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 73 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod venco » 28 Aug 2011, 22:32

chleba, slaninu najlepšie prerastenú, cibuľu a nejaké tyčinky /mysli a pod/ :P ...
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod ňaňo » 28 Aug 2011, 22:36

Ja nosievam udenu slaninu, cestoviny ochutene, salamu trvanlivu ,sackove polievky, koreniny , cibulu,cesnak, syry,rybicky,chleba nekrajany,ak varim tak odzadu. Najprv uvarim druhe jedlo , potom polievku a nakoniec caj .A esus mam skoro cisty.
ňaňo
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 26 Apr 2011, 21:18
Bydlisko: Prievidza
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod Kapo » 28 Aug 2011, 22:40

Ja si beriem vždy to, na čo mám chuť. Takže poväčšine slanina, klobásky či dve kilečká nejakého mäska.....bo najlepší hlad je kuchárom.
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod kokoskapastusi » 28 Aug 2011, 22:43

zdravim
N čundry sebou tahám jen 2x bramborová kase v prášku -velmi snadná a rychlá příprava
1x sojové maso plátky - téměř nulová hmotnost velká sytost
hladkou mouku, trochu oleje nebo špek, instant. droždí a nějaký to kořeni na sypaný v těch malých pytlíčkách na drogi
kokoskapastusi
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 20 Máj 2011, 14:10
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod spynfo » 28 Aug 2011, 22:44

zaloha: Hobbits Kernig Bahlsen (Je dobre je jeste obalit do smrstovaci folie, jednak nevlhnou, jednak se netrousi po batohu) http://goo.gl/Yo7ej , protoze maloktere musli mi chutnaji. Uplne naspodku batohu, hrabu, az kdyz je nejhur. Pak uz vim, ze musim slezt dolu do vesnice neco nakoupit.
Nekdy jsem linej nosit bagl a udelam vlacuhy, jako indiani. To pak jeste po ceste sbiram drevo a nakladam na ne. Podminkou je prinest si medeny drat, ruzne rostlinne vlakna se mi neosvedcily. Esus nekdy nahradim tvrdym alobalem, ale malokde ho dostat.
spynfo
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 01 Jún 2011, 11:08
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 0 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod ogonok » 28 Aug 2011, 22:46

jeden balicek MRE je jedno jedlo, napr. daake to maso, zemiakova kasa, maly kolacik, suchare, BBQ omacka, arasidove malo a daaky napoj.
ogonok
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Júl 2010, 22:07
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod creobroter » 28 Aug 2011, 22:47

Nejake videjko ako sa to ma pripravit by sa nenašlo, kukal som YT, ale videa, co su tam su v strasnej kvalite, chcem si par tych menu zadovaziť, ale chcem to pripravovať až v lese a nerad by som to domrvil, a angličtinu ktorou su oznacene neovladam
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod ogonok » 28 Aug 2011, 22:48

fu ha, video ohladom MRE ziadne nemam a este som ziadne nevidel :shock: . Skusim Ti to takto v skratke vysvetlit. Otvoris MRE, v papier skatuliach je hlavne jedlo(maso,zemiaky) rozbalis ich, niekde v MRE by mal byt jeden ohrevny sacok- na tom sacku mas na spodku dve vodorovne ciari medzi tie budes musiet naliat vodu dat tam sacok,, hriaci sacok uzavries a vlozis do krabicky od hlavneho jedla- krabicku polozis jednym koncom na nieco vyvysene aby a sa to jedlo ohrialo vsade. cca doba na ohrev je 5minut alebo podla pocitu je to lepsie horuce ako polostudene. Dufam ze som pomohol :wink:
ogonok
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 05 Júl 2010, 22:07
Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod creobroter » 28 Aug 2011, 22:48

Vďaka toto mi dosť pomohlo :yees:
Už to aj idem objednavať
Nevědomost je blažená
Obrázok užívateľa
creobroter
 
Príspevky: 96
Registrovaný: 11 Máj 2011, 20:57
Bydlisko: Topoľčany
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod SKW » 28 Aug 2011, 22:57

@ creobroter, Tu pekne vidieť čo je tento moderný výdobytok zač a ako to funguje. Chlap si pripravil kávu a nejaké jedlo. Samozrejme tá veľká krabica s kávou čo tam mal je vhodná tak akurát na kemping autom, nie do batohu na pochod, sú však aj verzie malých rozmerov.

“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod Marcela » 18 Okt 2011, 00:53

Kromě všemožných surovin k přípravě jídel si vždycky najdu na zádech kousek místa pro nějakou tu antidepresivní soupravu v podobě kvalitní čokolády. Pro zimní turistiku si ji určitě nezapomeňte přibalit! Je rozhodně obrovským a neocenitelným zdrojem energie, takže v hraničních situacích opravdu k nezaplacení. Zahřeje, obsahuje spoustu látek příznivejch pro váš organismus, a při úrazech či nějakým tom psychickým vypětí tlumí šok. Dá se dokonce využít i jako leštidlo na takový povrchy jako kus plechu a hned máte k dispozici signalizační „zrcátko“ :wink:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod jasommato » 22 Sep 2012, 22:54

zalezi na ako dlho idem ak len na vylet tak chleba a nieco naň, kus slaniny klobasu alebo pašteku
ak na viac ako den tak us rátam s tým že si navarím niečo poriadne pretože rád varím a ešte radšej jem.
nosím zo sebou dáke údeninky slaninku alebo klobásky cibulu cesnak par zemiakov pretlak olivovi olej mast muku masox kypriaci prasok obcas konzervu fazule ked sa chcem pohrat tak mensiu hlavku kapusty alebo sacok kvasenej kapusty a vzdy na dlchsich viletoch rukav hrchu a rukav sosovice
inak hrach a zvlast sosovica su uzasne tým že sú síte a v batohu zaberajú minimum miesta a ked už neni nič iné tak na veceru stacia 3hrste sosovice 0,5l vody a sol no a ked sa to este dochuti inymi koreninami je to aj chutne :D
no a netreba zabudnut na moju polnu kuchinu :shock: staru vojensku dokladovku s malim benkom solou cukrom hromadou korenin davam donej aj pretlak olivovi olej a muku
no a v predu ma niekedy varesku ale vzdy vyvrtku rezbarsky nôz a pribudne aj lizickar pretože bez neho lizica trva moc dlho
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod B-Boy » 30 Nov 2012, 22:54

tak štandardom je u mňa chlieb, tvrdý syr, cibuľa, niekedy zemiaky, nejaká domáca slanina či klobása, cesnak, často paprika či paradajka.
niečo na chlieb, buď mäkký syr, maslo, alebo paštéta,
po novom zo sebou ťahám aj namiešané ovsené vločky s hrozienkami, sušeným mliekom a a často prisypem aj taký puding kt. sa nemusí variť, pekne to kašu zahustí.
a ak mám náladu dávať si na batoh pozor tak tap prihodím aj vajcia :)
ak si už robím instantné polievky tak ich často podbijem nakrájanou cibuľou, cesnakom, syrom, a cestovinou (cestovina je tak malá že ju nevarím, len zalejem tú zmes vodou a cestovina pekne zmäkne ;) )
na cestu nespie chýbať tabuľka čokolády, musli tyčinka alebo jablko/banán
často nenosím veľa jedla jedného druhu, nemám rád stereotyp a mám rád možnosť výberu.
množstvo rozličných surovín robí polievku zaujímavou (ak sa rozhodnem ju variť)

mojím rituálom v lese je ranná káva, tak nosím tie 3v1 a med, cukor nepoužívam, + nejaký ten čaj ak je zima a nie sú prístupné bylinky

z korenín nosím soľ, mleté domáce chilly papričky, a v krabičke od filmu nosím takú všestrannú koreninovú zmes vhodnú na polievky, mäso, príp pečený hermelín :yees:
(bazalka, sušený cesnak, mletá sladká paprika, trochu koriandru)
vz. 60 to istí :D
Obrázok užívateľa
B-Boy
 
Príspevky: 69
Registrovaný: 04 Mar 2012, 15:13
Bydlisko: Veľká Lodina
Dal Ďakujem: 13 x
Dostal Ďakujem: 21 x

Re: Ake jedlo so sebou beriete?

Poslaťod Mego » 01 Dec 2012, 13:01

Dedko robí domácu slaninu a klobásy a chutí to tak, že by ste sa z toho pokakali. Proste fest lahoda. Taká klobaska uvarena na ohničku a maš o 6000 kilodžaulov postarané. Okrem toho vifon, klasika, nejaké rybaciny (konzevy), chľiba, horčica (to k tej slanine), niekedy sebe kupim pliecko bravčove i potom urobim gulaš, ale to len ak mam naladu
I don´t fear neither death, nor pain!
Obrázok užívateľa
Mego
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 24 Nov 2012, 22:18
Bydlisko: Slovenská republika, Svit
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 5 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Z praxe

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia