Predstavte sa

Pre všetkých nových členov fóra možnosť sa krátko predstaviť

Re: Predstavte sa

Poslaťod Pája » 16 Júl 2015, 22:47

Ahoj Červíku, vítej u nás a pěkně se zahryzni! ;-) Kdyby ses potřeboval na cokoliv zeptat, na fóru i na mini-chatu se najde dost lidí, kteří budou rádi odpovídat. Užívej léto, jednodenky jsou teď obzvlášť pohodové. :camp:
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Gondil » 06 Aug 2015, 21:46

Nazdar, tak zase niekto nový - ja. Volám sa Ondro a som skaut už od nepamäti :D ževraj som mal nedávno 21 rôčkov, neviem, nie som fanúšik osláv, určite nie tých mojich (človek potom ľahko premešká ten deň :D). Ako som už spomínal som skaut :skaut: a velice ľúbim prírodu. Veľmi rád sa učím nové veci a čerpám vedomosti a to najmä fyzicky, teda keď sám môžem veci chytiť, vyskúšať, niečo vytvoriť, vyrobiť,... Rád používam ruky a nevynechávam z toho ani hlavu

Mojim menším problémikom je, že nie som príliš iniciatívny a skôr by som potreboval niekoho k nakopnutiu, málokedy sa totižto sám donútim niečo nové vyskúšať. Takže ak by sa našiel niekto okolo NR (poprípade študujem v BA), kto by sa chcel podeliť o vedomosti, tak by som bol veľmi rád.

Väčšinou, keď niečo potrebujem tak prídem na net a hľadám lenže na to nemám príliš nervy keďže je toho zväčša strašná kopa a často to nemá žiadnu hodnotu. Preto mám vo veľkej úcte ľudí, ktorí sú ochotní odovzdávať to, čo sa oni naučili ďalej, aby ich remeslo a vedomosti raz nezomreli s nimi.

Zaujímajú ma:
    - zakladanie ohňa primitívnymi technikami (ešte sa mi to nepodarilo :D - málo skúšania a málo vedomostí)
    - využívanie prírodných materiálov na všeličo (hocaká vychytávka použiteľná v prírode, vyrobená v prírode alebo vyrobená s veľkou pomocou prírody je super)
    - kože
    - drevo, rezbárstvo (vlastnosti dreva, ktoré načo a prečo, ako ošetrovať, ako s ním pracovať, ako ho opracovávať v akom stave atď., čo sa rezbárčiny týka tak som ako prvý projekt spravil drevené prstene pre mňa a moju polovičku, ktoré držia už rok - nenašiel som však žiadne materiály k spracovávaniu a úprave takže je to taký malý zázrak že to drží pokope a nosíme ich už rok :) , jedného dňa by som si chcel postavať v nejakej malebnej zakopanej dedinke vlastnú dreveničku, tak momentálne hľadám aj niečo okolo stavby dreveníc :)
    - nože, kováčina (vždy ma fascinovalo toto nádherné remeslo ale nikdy som nejak nevedel ako sa k nemu dostať, vlastne najväčším zlom je moja NEiniciativita, NEsociálnosť alebo ako to nazvať, jednoducho nikdy som sa nepokúsil nájsť niekoho kto by mi niečo ukázal, dal mi niečo spraviť a pod., raz by som si chcel ukuť svoj vlastný nôž :)
    - viazané stavby (to je taká klasika u mňa ako skauta, od asi 13r. staviam na tábore típka, a ak sa naskytne aj niečo iné tak idem aj do toho)
    - tiež mám rád hory a kopce a tiež celkom lozím po skalkách
    - a mám veľmi rád tradičnú slovenskú kultúru, folklór, remeslo a myslím že to je vec, ktorá by nemala vymiznúť lebo je s nami konec :) ale neviem či to patrí zrovna sem
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 07 Aug 2015, 05:00

:camp: Vitaj brat scout na našom portáli. Verím,že sa niekto v tvojom okolí najde ,kto sa ti bude ochotný povenovať :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Pája » 07 Aug 2015, 15:20

Nazdar Gondile, pěkné vítám. :)

O všem, co jsi tu jmenoval se tu dozvíš přinejmenším základní informace, akorát nesmíš být líný hledat a číst. Folkloristů, řezbářů a nožířů tu pár máme, takže si snad přijdeš na svoje. ;-) Ať se Ti tu líbí!
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Gondil » 07 Aug 2015, 16:28

Ďakujem za príjemné privítanie, určite budem veľa hľadať a veľa čítať :)
Gondil
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 06 Aug 2015, 17:08
Bydlisko: Bošany
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 296 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Kolja » 01 Sep 2015, 13:06

Ahojte!Mám 31 rokov od nepamäti chodím po prírode robím dlhšie túri v Burde,Börzsöny.Venujem sa po pritom behu v teréne,millitari aktivitám,a sebaobrane.S bushcraftom som sa zacal zaoberat pred 3 rokmi len pre seba.Dúfam že sa nájdem nejakých fanatikov na okolí Štúrova,Komárna,Nových Zámkov.
Kolja
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 01 Sep 2015, 12:52
Bydlisko: Podunajská nizina(Kis alföld)
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 01 Sep 2015, 13:38

8) Hooj Kolja od veľkej rieky...vitaj na tomto fóre a teším sa na príspevky.Minimálne jeden " osoba " ( dobre to skloňujem Šimonko ? 8) igen? ) z tvojej lokality je :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Pája » 01 Sep 2015, 14:08

Vítej!
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Dubush » 20 Sep 2015, 20:04

Odjakživa chodím po horách Slovenska a okolia (už to bude dlhšie za mnou ako predo mnou ) ale aj napriek tomu som sa na tomto fóre ako návštevník dozvedel veci ktoré som nevedel a preto chcem aj ja prispieť svojou troškou ak bude treba .
Zdravím Vás a Pekný deň
Dubush
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 20 Sep 2015, 19:50
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 4 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod atti.hombre » 20 Sep 2015, 20:29

8) To sa na tie príspevky teším...preto vitaj medzi nami... :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Vevečka » 01 Okt 2015, 12:38

Ahojte. Takže aj ja by som sa vám chcela predstaviť :) Som celkom normálna baba, čo má rada prírodu. To znamená, že vždy, keď je možnosť, som v lese, na horách alebo len tak sa idem prejsť na náučné chodníky a podobne. Čosa týka bushcraftu, nemám veľa skúseností. Minulý rok som s tým ako tak začala a to tak, že sme išli malá partia na dobre známe miesto (miesto, kde často chodíme stanovať) a kamarát nás učil ako si postaviť prístrešok, zapáliť oheň pomocou kresadla, ako si zmapovať terén, potom ako ho "nakresliť" pomocou vecí z prírody (konáriky, šišky, tráva a podobne) na zem a samozrejme techniku sebaobrany (toto sme skôr trénovali kvôli a v rámci airsoftu - dosť chytlavá vec - venujem sa jej pár rokov). Milujem prírodu, pretože nesmiere vie dodať človeku energiu. A keď sa chystáme stanovať alebo na väčšiu túru, nespím niekoľko dní pred tým a v hlave si opakujem, na čo nesmiem zabudnúť. Preto som rada, že takáto stránka existuje a sú tu ľudia, čo vedia poradiť. Bushcraftu sa chcem venovať hlbšie a už som tu našla niekoľko veľmi dobrý rád, ako s tým začať.
Takže takto na úvod a snáď čoskoro sa s vami budem môcť podeliť o svoje zážitky a skúsenosti z bushcraftu :)
Vevečka
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 28 Sep 2015, 11:10
Bydlisko: Levice
Dal Ďakujem: 29 x
Dostal Ďakujem: 12 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Borsuk » 01 Okt 2015, 13:18

Vitaj nová ovečka v tomto košiari,v pokoji sa popásaj na nových informáciach.
Obrázok užívateľa
Borsuk
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 19 Júl 2012, 20:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 508 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod bubi » 01 Okt 2015, 16:12

Vitaj Vevečka. :camp:
Ja som aj zo zeme aj z oblakov. (Ján Smrek).
Obrázok užívateľa
bubi
 
Príspevky: 234
Registrovaný: 09 Feb 2015, 16:53
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 164 x
Dostal Ďakujem: 180 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod benluben » 03 Okt 2015, 08:55

Vitaj Vevečka a cíť sa ako medzi svojimi.
Nech Vám zápalky nezvlhnú a oheň dlho horí ...
Obrázok užívateľa
benluben
 
Príspevky: 214
Registrovaný: 09 Dec 2012, 12:11
Bydlisko: Nové Zámky
Dal Ďakujem: 366 x
Dostal Ďakujem: 276 x

Re: Predstavte sa

Poslaťod Poutnik » 05 Okt 2015, 20:10

Vitej mezi nami, devce :)
"Dokonalosti není dosaženo tehdy, když už není co přidat, ale když už není co ubrat" (Antoine de Saint-Exupery)

PajaFt
Obrázok užívateľa
Poutnik
 
Príspevky: 82
Registrovaný: 05 Aug 2014, 22:19
Bydlisko: Waier in Sudetenland
Dal Ďakujem: 1144 x
Dostal Ďakujem: 154 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Predstavte sa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia