Nápady na vylepšenie?

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Joda » 21 Júl 2011, 05:45

pokud ty částky nejsou tajné... zajímalo by mne kolik celkově provoz fora stojí. Ceny za hosting i za doménu. Možná by se našel způsob jak ty náklady snížit... mam pár známých lidí a možná by se to dalo nějak domluvit.
Obrázok užívateľa
Joda
 
Príspevky: 92
Registrovaný: 18 Apr 2011, 18:58
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 45 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod macmatej » 21 Júl 2011, 08:33

Alebo ak nejaka stranka sluzi verejnosti, da sa vybavit free hosting.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Killian » 21 Júl 2011, 09:22

My platime zatia iba domenu, co je mala ciastka (20 euro rocne?), ale dalsi rok uz aj hosting - co bude uz niekde medzi 5-10 Euro mesacne. Hosting mame zatial zadarmo, lebo tu firmu vlastni jeden znamy, ale nechcem to nejak vyuzivat a od dalsieho roku uz chcem platit normalne kolko to stoji.

Zisky z reklamy za dva dni su zatial dost smiesne :D, ale zarobili by na hosting. Vydrzte este mesiac, najskor to zrusime - ale chcel som vediet asi kolko to dokaze zarobit.

-- Štv Júl 28, 2011 5:29 pm --

Uz nam zrusili AdSense ucet kvoli tym kliknutiam :( . Este som im napisal odpoved s vysvetlenim, tak uvidime.
"The great thing about bushcraft is that wherever you go, the skills go with you."
Obrázok užívateľa
Killian
 
Príspevky: 236
Registrovaný: 26 Mar 2006, 19:30
Bydlisko: Spišská Belá
Dal Ďakujem: 25 x
Dostal Ďakujem: 51 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Kapo » 01 Aug 2011, 14:46

Zabezpečujem chod aj väčšiemu fóru, ako je toto. A fachá aj bez reklamy. /tuším konečne zmizla :mrgreen: / www.4x4nazory.sk


Prvý rok sme za hosting platili /kongo/ . Ale nebol som s nimi spokojný. Pri inštalovaní pomocných programov na zlepšenie kvality fóra /napríklad program na automatické zmenšenie fotiek, chat.../ nám bez upozornenia chuji vypli fórum. Teraz to je u kamaráta zadarmo na jeho servri, a už je pohodička.

Tím len chcem povedať, že zadarmo je niekedy lepšie, ako za peniaze. A že ak bude treba niečo platiť, tak sa dá napríklad vyzbierať nejaký príspevok.
Prípadne nájsť nejakého sponzora, ktorému by sa sem dala na oplátku nejaká nevtieravá reklama. Predajca outdorového vybavenia by bol lepčí, než mobilný operátor, či výrobca tampónov s pocitom sucha...... .
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod oneho » 01 Aug 2011, 21:26

Kapo: ja mám veľmi dobré skúsenosti s hostingami od Forpsi.com Mám tam X hostingov a nikdy som nemal žiadny problém s výpadkami a pod. A ak sa niečo riešilo vždy na to včas upozornili. Ja ich môžem len doporučiť. Dobre s tebou jednajú, sú pomerne lacný, dobrá technická podpora a pod. Ak mi niečo (Joomla alebo PHPBB3) na niektorom ich serveri nešlo (napr. rôzne doplnkové funkcie), vždy mi hosting presunuli na server ktoré tie funkcie podporoval...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod juraj1974 » 04 Aug 2011, 09:53

Moja otazka je skôr len cisto v rovine teorie ale naozaj sa neda nic urobit s tym aby bola lokalita vyskytu noveho clena ako povinny udaj? Nebojim sa konstatovat ze drviva väcsina novo prihlasenych a aj tych co su na tomto fore uz dlhsie nevyvijaju ziadnu aktivitu ale da sa predpokladat ze maju ako taky zaujem o les a cinnosti v nom. Preto by mozno bolo vhodne zverejnit lokalitu co by podla mna celkom realne umoznilo ludom spoznat vo svojom okoli dalsich nie virtualnych ale aj realnych priatelov ktory by si vedeli odovzdavat osobne skusenosti pokial by o to prejavili zaujem.... :camp:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod atti.hombre » 04 Aug 2011, 18:24

Súhlas s Jurajom...aj ked si myslím,že tí čo chceli sa už bud kontaktovali,alebo majú lokalitu udanú...
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod oneho » 04 Aug 2011, 22:33

juraj1974 píše:Moja otazka je skôr len cisto v rovine teorie ale naozaj sa neda nic urobit s tym aby bola lokalita vyskytu noveho clena ako povinny udaj? Nebojim sa konstatovat ze drviva väcsina novo prihlasenych a aj tych co su na tomto fore uz dlhsie nevyvijaju ziadnu aktivitu ale da sa predpokladat ze maju ako taky zaujem o les a cinnosti v nom. Preto by mozno bolo vhodne zverejnit lokalitu co by podla mna celkom realne umoznilo ludom spoznat vo svojom okoli dalsich nie virtualnych ale aj realnych priatelov ktory by si vedeli odovzdavat osobne skusenosti pokial by o to prejavili zaujem.... :camp:


Práve som to pozeral v administrácii a nenašiel som tam nič čo by som mohol určiť ako povinný údaj pri registrácii. Jediná možnosť ako to dosiahnuť je, že treba to uviesť (aby sa vyplnila oblasť) v podmienkach a zvoliť manuálne schvaľovanie nových členov. To znamená že keď sa niekto zaregistruje tak ho Adno alebo iný moderátor bude musieť schváliť, potvrdiť a ak by nemal všetko vyplnené, tak by ho neschválil. No je to pre nich zase kopec roboty.
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod juraj1974 » 04 Aug 2011, 22:52

Mozno je to len taka moja uchylka ale ak som sa na to dal komentovat nieco take ako je vyplnenie miesta vyskytu lesomilneho cloveka tak si dovolim malu otazku na adresu moderatorov a jasne ze na adresu sameho najväcsieho...Adna. Bolo by take nieco z vasej strany mozne?
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Adno » 05 Aug 2011, 02:20

Nuz, nasiel som nejaky mod na to, snad to pojde, ale neslubujem :wink:
Obrázok užívateľa
Adno
Vedúci :)
 
Príspevky: 398
Registrovaný: 26 Mar 2006, 20:07
Bydlisko: Okres KK
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 31 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod oneho » 05 Aug 2011, 08:49

Adno píše:Nuz, nasiel som nejaky mod na to, snad to pojde, ale neslubujem :wink:


Ak sním potrebuješ pomôcť daj vedieť...

-- 05 Aug 2011, 21:13 --

Tak a už to funguje, dokonca sa mi podarilo nastaviť to, že ak niekto pri reg. nezadá bydlisko, nepustí ho to ďalej...
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho
 
Príspevky: 392
Registrovaný: 02 Mar 2011, 19:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 81 x
Dostal Ďakujem: 143 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod Kapo » 24 Aug 2011, 19:06

Kapo píše:....Prípadne nájsť nejakého sponzora, ktorému by sa sem dala na oplátku nejaká nevtieravá reklama. Predajca outdorového vybavenia by bol lepčí, než mobilný operátor, či výrobca tampónov s pocitom sucha...... .


Lepšie. Dakujem. :wink:
Stredný vek je vtedy, keď už chápeš, že nedokážeš zmeniť tento svet, no ešte ťa to trochu sere.
Som smrdutý trapér. Buskraft je pro holky.
Obrázok užívateľa
Kapo
 
Príspevky: 364
Registrovaný: 03 Máj 2011, 15:34
Bydlisko: Myjafsko
Dal Ďakujem: 14 x
Dostal Ďakujem: 109 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod macmatej » 24 Aug 2011, 20:18

Minichat : " založené na aktivite v posledných 1 Hodina" . nedalo by sa to nastavit napr. na 5 min? Lebo ak sa niekto odpoji, tak este hodinu mu to tam svieti, a zbytocne potom na toho cloveka vykrikujem v chate, ked tam uz davno nie je.
Obrázok užívateľa
macmatej
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 02 Apr 2011, 22:00
Bydlisko: Trnava
Dal Ďakujem: 412 x
Dostal Ďakujem: 673 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod SKW » 24 Aug 2011, 20:46

@macmatej, už sme to riešili, nejde to prenastaviť je to bug.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: Nápady na vylepšenie?

Poslaťod whitedeath » 24 Aug 2011, 23:43

zmazany
Naposledy upravil whitedeath dňa 02 Sep 2022, 00:08, celkovo upravené 1
whitedeath
 
Príspevky: 86
Registrovaný: 20 Aug 2011, 15:10
Bydlisko: les
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecné informácie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


cron