Custom noze alebo noze na zakazku

Témy o nožoch

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod matějka » 20 Aug 2011, 21:58

venco píše:Dnes som bol prevetrať svoj nový kúsok, taký prcek Kašubák. Ocel EZH special /19356/ čepeľ cca 10 cm, rezná časť 9,5 cm, na rukoväti africká bubinga. Bol som kuknúť huby no nič moc, možno tak tretina kapsy. Doma pri čistení hríbov mi chytila čepeľ patinu tak musím poleštiť. Inak s nožíkom som zatiaľ moc spokojný, len chytám tú Matějkovu chorobu keď jeden nôž nestačí /a to ich mám asi zo 10/.
No tak to tě lituji, protože je to opravdu těžká choroba a jediný lék na ni je zase nový nůž :D . byl jsem teď více, jak týden mimo dosah komunikačních prostředků ve své oblíbené divočině Českého lesa, ale tentokráte s manželkou.I tak jsem měl s sebou 6 nožů pevných a 2 zavírací, ale už se těším do Příbrami, určitě tam najdu nějaký "potřebný" nůž :D
Obrázok užívateľa
matějka
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 25 Apr 2011, 11:02
Bydlisko: Klatovy, ČR
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 15 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod macakv » 31 Aug 2011, 15:57

Nedavno som dokoncil nozik,tak to sem prilepim.Cepel 19XXX zakalena na 60-61HRC.Celkova dlzka 235mm,dlzka cepele 120mm,hrubka 3mm,vybrus mierny konvex.Montaz na trn(zapustene do 3/4 rucky)zaliate epoxidom.Rucka je orech.Zatial bez puzdra.ObrázokObrázok
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod atti.hombre » 31 Aug 2011, 19:36

Páči sa mi to rastrovanie...a tvoj klasický výbrus chrbta čepele :wink:
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1860 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod Michal » 02 Sep 2011, 10:33

Macakv, pekny kusok chlape :) To bodkovanie cepele je pekne, nevidel som to na vela nozoch a filework klasicky paradny :)

Inak technicky, aky epoxid si pouzil, ja som si dal nejaky dvojzlozkovy od pattexu do toho tvojho parohateho a zatial drzi, ale neverim tomu velmi aj ked vysledna pevnost papierova bola jedna z najvacsich ake v obchode mali :P
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod macakv » 05 Sep 2011, 17:09

Michal píše: Macakv, pekny kusok chlape :) To bodkovanie cepele je pekne, nevidel som to na vela nozoch a filework klasicky paradny :)

Inak technicky, aky epoxid si pouzil, ja som si dal nejaky dvojzlozkovy od pattexu do toho tvojho parohateho a zatial drzi, ale neverim tomu velmi aj ked vysledna pevnost papierova bola jedna z najvacsich ake v obchode mali :P


Použivam epoxy 1200.Cepelku je potrebne pred lepenim odbre odmastit.A či to drži?Ja som pokazil nedavno jednu ručku a poviem ti,že drevo som nevedel dat dole.Ručka bola total rozlamana a držalo to až do posledneho kuska.Teraz mam novu technologiu lepenia.Do navrtaneho špaličku nadavkuješ epoxid až po vrch,a potom ho vložim do vakuovačky.Odsaješ vzduch a chvilku to nechaš postat.Potom otvoriš a doplniš zase epoxid.Znova odsaješ vzduch.Treba to viac krat opakovat.Po otvoreni pekne vidiš ako to drevo nasava lepidlo.Potom doplniš lepidlo a vsadis železo do dreva.Stiahneš zvierkov a nechaš do druheho dna vytvrdnut.Uvidim ako sa to osvedci,ale myslim,že to bude držat lepsie ako bez vakuovania.

Dnes som dokoncil puzdierko pre noz.Juraj sa urcite potesi :D Material dvojita hovedzia koza s integrovanym putkom.


Ahojte...vidim tu zatial iba navrh od oneho....to fakt nikto nema iny navrh?....nebudeme to teda dalej natahovat...ale kto by predsa len mal iny navrh ,tak ma moznost do 9.9.2011 este poslat.Tak sa snazte.
Prílohy
noz.jpg
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod Legil » 05 Sep 2011, 18:41

Chlopaci na tejto stránke majú zopár pekných náčrtov:
http://survival.aforumfree.com/t2776-nacrti-nozeva
je tam aj zopár odkazov na ďalšie nákresy. Len si vybrať :-)
Nechoď tam, kam vedie cesta ...
... namiesto toho choď tam, kde žiadna nieje a zanechaj stopu.
Obrázok užívateľa
Legil
Moderátor
 
Príspevky: 372
Registrovaný: 28 Júl 2011, 12:14
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 142 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod punta9 » 05 Sep 2011, 19:15

Obrázok užívateľa
punta9
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 01 Máj 2011, 21:46
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 40 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod sally » 07 Sep 2011, 17:48

mňa by celkom zaujímalo, keby sa niekto podujal spraviť na testovanie TOPS Tom Brown tracker. No predstavoval by som si na ňom úpravu - odstránenie tých "zúbkov" na chrbte čepele pri hrote, prípadne aj plynulejší prechod tých dvoch typov ostria. Na nete sú na ten nôž rozporuplné názory a dosť by ma zaujímalo spraviť si naň vlastný názor. Len taký môj skromný návrh...
Prílohy
TBtracker.jpg
Mami, až vyrastiem, budem bushcrafter. Synček, oboje sa nedá. Obrázok

Môj eshop: www.doprirody.sk.
Obrázok užívateľa
sally
Moderátor vo výslužbe
 
Príspevky: 1333
Registrovaný: 12 Jún 2010, 17:44
Bydlisko: Nad kameňolomom, Bratislava
Dal Ďakujem: 171 x
Dostal Ďakujem: 345 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod macakv » 07 Sep 2011, 18:58

Legil,punta9...priatelia ja som nemyslel navrhy z cudzich for,aj ked su to pekne navrhy :yees: ,ale myslel som navrhy naše, z našho fora,z našej hlavy...niečo čo bude naše a bude nas reprezentovat...
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod Elév » 09 Sep 2011, 07:52

Tiež mám slabosť pre nože... a mám jeden nový. S pilníku vybrúsený, v šporáku zakalený :D :


Kudla-n.6.jpg
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod matus » 09 Sep 2011, 07:58

paráda :yees:
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod Michal » 10 Sep 2011, 10:59

Elév píše:Tiež mám slabosť pre nože... a mám jeden nový. S pilníku vybrúsený, v šporáku zakalený :D :


Kudla-n.6.jpg


Pekný nožisko, len čo je pravda, len mi nejde do hlavy ako sa to podaril spraviť ten hamon tam :) Ja špekulujem nad nimi už dlho a nepodaril sa mi ani raz. :roll:

sally píše:mňa by celkom zaujímalo, keby sa niekto podujal spraviť na testovanie TOPS Tom Brown tracker. No predstavoval by som si na ňom úpravu - odstránenie tých "zúbkov" na chrbte čepele pri hrote, prípadne aj plynulejší prechod tých dvoch typov ostria. Na nete sú na ten nôž rozporuplné názory a dosť by ma zaujímalo spraviť si naň vlastný názor. Len taký môj skromný návrh...


Sally:) po tomto nožisku som pokukoval aj ja, ale vrásky na čele mi robí práve ten prechod výbrusov... Asi by som ho ale spraviť vedel, ak by som ho ručne pilníkoval celý - ako to robi macakv.

Niekedy v budúcnosti sa naň asi podujmem, ale v dohľadnej dome asi ešte nie :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal
 
Príspevky: 666
Registrovaný: 26 Jún 2010, 19:05
Bydlisko: Nitra
Dal Ďakujem: 170 x
Dostal Ďakujem: 259 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod Elév » 10 Sep 2011, 22:55

Michal píše:... len mi nejde do hlavy ako sa to podaril spraviť ten hamon tam :) Ja špekulujem nad nimi už dlho a nepodaril sa mi ani raz. :roll:...



... horkoťažko... :) Nemal by som odvahu nazvať to "hamon". Zakrajoval som to do teplej vody (do oleja som kalil raz, a odvtedy to mám doma pod hrozbou rozvodu zakázané). Dlhšia čepel, nad 10cm, by už ale vo vode pri parciálnom kalení s velkou pravdepodobnosťou prdla... to už naozaj len zmáknuť techniku kaliacej pasty, a tvarovať ozajstný hamon...
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév
 
Príspevky: 528
Registrovaný: 04 Sep 2011, 21:59
Bydlisko: Pacov
Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1368 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod macakv » 25 Sep 2011, 18:06

Ďalší nôž z mojej produkcie.Čepel je zakalena na 60-61HRC.Momentalne je nôž u Juraja a testuje kvalitu ostria.Dúfam že to dopadne dobre.Chcel by som poďakovat Elévovi za krasne drevo,ktore som použil na rúčku.Nejake info o noži.....dlžka 225mm...čepel 19XXX....stale ešte neviem zloženie materialu tejto Rakuskej ocele(Bestar),ale osvedčila sa :D hrúbka 3mm,dlžka čepele 120mm.Výbrus "V"zakončený fazetkou.Celý nôž,teda okrem tvaru, bol vyrobený bez použitia točiacich strojov....všetko brusenie a leštenie, pred aj po zakalení bolo prevedene na smirgloch a brusných kameňoch....kvalita ostria vyrobena takýmto spôsobom je iná ako u nožov opracovaných na točiacich strojoch(niečo by o tom vedel povedať Michal a Rafael Ingvis)Momentalne je nôž bez puzdra ale už sa na tom pracuje aby mal zodpovedajuci kabát....predpokladam,že to bude dvojita hovedzia koža s integrovaným putkom...ospravedlnujem sa za kvalitu foto...je to fotene mobilom..ObrázokObrázok
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv
 
Príspevky: 363
Registrovaný: 03 Júl 2011, 20:45
Bydlisko: Nitriansky kraj.
Dal Ďakujem: 312 x
Dostal Ďakujem: 442 x

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod juraj1974 » 25 Sep 2011, 20:11

Tento noz mam prave ja vo svojich rukach... Mozem povedat ze je to obrovsky agresivny noz co sa rezivosti tyka. Ja som ho pouzival v kuchyni na krajanie asi vsetkeho co sa mi dostalo do ruk. Mozem napisat ze nemam ziadne vyhrady. Dnes som ho zobral aj do lesa ze ci sa mu bude pacit. -Pacilo sa mu. Je to vyslovene lovecky noz ktory je priam urceny na styk z masom, kozou, a inymi materialmi s ktorymi moze prist do kontaktu polovnik alebo iny lesny tvor... :)
Z radostou akou sa tento noz zarezava do vsetkeho co sa mu dostane pod fazetu som bol milo prekvapeny. Spracujem tych par foto co som spravil a urobim report. Mrzi ma na nom asi len jedno. Zajtra ho vraciam Vitovi... :roll:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.


http://alchymisti.blogspot.sk/?m=0
Obrázok užívateľa
juraj1974
 
Príspevky: 1715
Registrovaný: 04 Feb 2011, 13:35
Bydlisko: Kalna nad Hronom
Dal Ďakujem: 1280 x
Dostal Ďakujem: 1456 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia


cron