Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk a Peniazomat

Custom noze alebo noze na zakazku

Témy o nožoch

Re: Custom noze alebo noze na zakazku

Poslaťod Elév » 27 Sep 2011, 08:26

Velmi pekne Vítku :yees: , palisander mu sekne. Za to ručné brúsenie máš moju úctu. Aj hrubý tvar výbrusu si robil ručne? To musela byť hrozná bžunda :shock: . Ešte dajte foto na chrbát noža, mám tušenie, že sú tam nejaké parádičky... :D
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév

Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1345 x

Poslaťod macakv » 27 Sep 2011, 10:20

Elév píše:Velmi pekne Vítku :yees: , palisander mu sekne. Za to ručné brúsenie máš moju úctu. Aj hrubý tvar výbrusu si robil ručne? To musela byť hrozná bžunda :shock: . Ešte dajte foto na chrbát noža, mám tušenie, že sú tam nejaké parádičky... :D

Maš dobry postreh:-)hej na chrbte je vybrus,ked budem pri kompe hodim to sem.Aj hruby vybrus robim ručne.Sice to trva dlhšie,ale o to je to presnejšie a plastickejšie.Takto sa da urobiť výbrus,ktorý na pasovke alebo bruske nemaš sancu urobiť.Ked tak len za pomoci zložitých prípravkov.
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv

Dal Ďakujem: 301 x
Dostal Ďakujem: 431 x

Poslaťod Pája » 30 Sep 2011, 22:58

Tak jsem narazila na pěknou lahůdku, woodlore Roba Evanse. Kochání se a obdivné vzdechy povoleny! :yees:

Obrázok
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Blog Lesní želvy
Facebook
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka

Dal Ďakujem: 935 x
Dostal Ďakujem: 1230 x

Poslaťod venco » 01 Okt 2011, 08:58

Veľmo pekný, ak sa projekt bushcraftový nôž dotiahne do finálneho konca začínam uvažovať nad takouto delenou rukoväťou.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco

Dal Ďakujem: 446 x
Dostal Ďakujem: 230 x

Poslaťod whitedeath » 01 Okt 2011, 14:38

dnes som si (takmer) dokoncil svoj prvy noz :) este si musim zohnat nejaky vosk na vyplnenie medzierok v rucke a flanel aby som mohol pekne vylestit cepel :) vsetko som robil rucne a cepel som pouzil Lauri Lapplander, na vyrobu vlastnej si pockam este velmi dlho :) a samozrejme si musim zohnat kozu, lebo si chcem spravit puzdro, to budem pravdepodobne nitovat, lebo na sitie nemam vergajg a asi by som to pokazil :D

inac sranda takto si robit rukovet, najblizsie uz viem kde som robil chyby atd, tak to bude este lepsi nozisko :)

EDIT: prilozil som este jeden obrazok s pravitkom
Prílohy
01102011887.jpg
01102011886.jpg
01102011885.jpg
"Před tebou se skláním, má bezbřehá epocho poznání, a vzdávám ti hold, lidský rozume nad rozumem, a líto mi je, že jak dřív se i dnes bůžkům klaníme a na kolenou bijem hlavami o tvrdou zem." Jaromír Nohavica - Setkání s Puškinem
Obrázok užívateľa
whitedeath

Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Poslaťod macakv » 01 Okt 2011, 16:31

whitedeath píše:dnes som si (takmer) dokoncil svoj prvy noz :) este si musim zohnat nejaky vosk na vyplnenie medzierok v rucke a flanel aby som mohol pekne vylestit cepel :) vsetko som robil rucne a cepel som pouzil Lauri Lapplander, na vyrobu vlastnej si pockam este velmi dlho :) a samozrejme si musim zohnat kozu, lebo si chcem spravit puzdro, to budem pravdepodobne nitovat, lebo na sitie nemam vergajg a asi by som to pokazil :D

inac sranda takto si robit rukovet, najblizsie uz viem kde som robil chyby atd, tak to bude este lepsi nozisko :)
Na prvý pokus celkom pekne....skus tu rukoveť ešte lepsie tvarovo spracovať....tak aby ti dobre sedela v ruke...poriadne presmirglovat a napustit voskom....každy raz začinal....držim ti palce
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv

Poslaťod whitedeath » 01 Okt 2011, 17:36

macakv píše:
whitedeath píše:dnes som si (takmer) dokoncil svoj prvy noz :) este si musim zohnat nejaky vosk na vyplnenie medzierok v rucke a flanel aby som mohol pekne vylestit cepel :) vsetko som robil rucne a cepel som pouzil Lauri Lapplander, na vyrobu vlastnej si pockam este velmi dlho :) a samozrejme si musim zohnat kozu, lebo si chcem spravit puzdro, to budem pravdepodobne nitovat, lebo na sitie nemam vergajg a asi by som to pokazil :D

Na prvý pokus celkom pekne....skus tu rukoveť ešte lepsie tvarovo spracovať....tak aby ti dobre sedela v ruke...poriadne presmirglovat a napustit voskom....každy raz začinal....držim ti palce

hmmm, ale ja som si ju uz tvarovo spracoval ;) asi na to nevyzera :D ale sedi mi v ruke super :) a ten vosk ked si zozeniem tak to bude prve... dik za rady :)

EDIT: pozeram, ze to drevo vyzera ako keby bolo take clenite na fotke... ono je uplne hladucke, len ta vzorka na nom je taka ze to vyzera ako keby to boli tiene... pisem to lebo si spominal aby som to prebrusil poriadne, mozno si narazal na to, neviem
"Před tebou se skláním, má bezbřehá epocho poznání, a vzdávám ti hold, lidský rozume nad rozumem, a líto mi je, že jak dřív se i dnes bůžkům klaníme a na kolenou bijem hlavami o tvrdou zem." Jaromír Nohavica - Setkání s Puškinem
Obrázok užívateľa
whitedeath

Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Poslaťod macakv » 03 Okt 2011, 08:53

Asi to robi nekvalitna fotografia.To drevo pripada ako nedobrusene.Ked budeš fotit,skus vonku ale nie na priamom slnku.Uvidiš že to bude ina kvalita.
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv

Poslaťod macakv » 03 Okt 2011, 09:13

Pája píše:Tak jsem narazila na pěknou lahůdku, woodlore Roba Evanse. Kochání se a obdivné vzdechy povoleny! :yees:
No vyzera super....myslim to drevo kombinovane s kostou....ale ten sekeroidný výbrus....nemože si pomôcť,ale nepasuje mi na tak malý nôž...malý nož ma v prvom rade rezat a sekanie a štiepanie dreva nechat na iný večší nastroj...to moj nazor
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv

Poslaťod Elév » 03 Okt 2011, 10:12

macakv píše:Asi to robi nekvalitna fotografia.To drevo pripada ako nedobrusene.Ked budeš fotit,skus vonku ale nie na priamom slnku.Uvidiš že to bude ina kvalita.

To nieje nedobrúsené, to je wenge a wenge je sviňačina s príšernými pórmy. Ak chceš na wenge uzavretý pekný povrch (dokonalý ale nebude asi nikdy) tak použi nejaký plnič pórov, netreba kupovať žiadne drahé špeciality, stačí posypať pemzou a brúsiť handričkou (ideálne polnou ako pri politúre) namočenou v šelaku, alebo v nejakom rýchlejšie schnúcom laku, napr. trochu viac nariedený nitrolak - nesmie to byť moc husté, zo štetca to musí kvapkať. Nebrúsiť po vláknach - krúživými pohybmi naprieč! Drevný prach so šelakom vyplní a upchá póry, potom stačí preleštiť jemnou ocelovou vlnou a máš zároveň vyriešenú aj povrchovú úpravu. Ale mne sa pri takýchto porovitých drevinách najviac páči, keď sa ten prirodzený povrch úplne prizná a ešte viac sa tie diery vypichnú napríklad prebrúsením dráteným kartáčom. Vznikne nepravidelný, členitý povrch, ktorý vyzerá velice nature a pri rúčke noža by bol možno aj dosť praktický... pekný nožík :yees:
"All we need here, God, is one little precision earthquake."
SeldomSeen Smith

groundgear
Obrázok užívateľa
Elév

Dal Ďakujem: 195 x
Dostal Ďakujem: 1345 x

Poslaťod macakv » 05 Okt 2011, 21:06

Ahojte dnes som dokončil slubovaný putovný nôž.Ešte raz nejake info...celkova dlžka 220mm,čepel 105mm,hrubka 4mm,material RWL34 zakalena na 60HRC.Material ručky čerešna.Puzdro dvojita hovedzia koža.Dakujem Rafaelovi za drevo.Je fakt krasne :yees: Zajtra už putuje nôž k Jurovi.Ospravedlnujem sa za kvalitu fotografii...fotene narýchlo mobilomObrázokObrázok
Nič nieje nemožné.
Obrázok užívateľa
macakv

Poslaťod Michal » 05 Okt 2011, 21:17

Paradna robota chlape :)
"Do not mess with the forces of Nature , for thou art small and biodegradable!"

Archery lover Obrázok
Obrázok užívateľa
Michal

Dal Ďakujem: 165 x
Dostal Ďakujem: 243 x

Poslaťod oneho » 05 Okt 2011, 22:09

Wow :shock: parádna práca. Ak je to ten nôž na ktorý sme si písali poradie na testovanie, tak som tuším 3 :D Macmatej - vyzdvihnem si ho osobne :D
Nežijem preto aby som robil, ale robím preto aby som žil...
Obrázok užívateľa
oneho

Dal Ďakujem: 78 x
Dostal Ďakujem: 135 x

Poslaťod macmatej » 05 Okt 2011, 22:41

To čumím čo umíš. Páči sa mi aj tmavý odtieň dreva.
Obrázok užívateľa
macmatej

Dal Ďakujem: 404 x
Dostal Ďakujem: 583 x

Poslaťod Ferkiu » 11 Okt 2011, 14:20

Čawte tak dneska sem hodím nejaké fotky môjho custom noža ktorý som robil :)
výbrus robený flexou nôž ešte nie je celkom dorobený .. sú to len také ilustračné fotky
Prílohy
Fotografia0351.jpg
nôž
Obrázok užívateľa
Ferkiu

Dal Ďakujem: 3 x
Dostal Ďakujem: 6 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť