Poradte - Bushcraft noz

Témy o nožoch

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod mohadive » 17 Jan 2015, 15:59

za rovnaku,a aj mensiu sumu u nas kupis overenu znacku a kvalitu.mora,hultrafors,opinel,...
Nikdy nie je príliš neskoro na to, mať šťastné detstvo. Ale druhýkrát je to len na tebe, na nikom inom.
Obrázok užívateľa
mohadive
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26 Dec 2012, 21:12
Bydlisko: Spišská Nová Ves
Dal Ďakujem: 21 x
Dostal Ďakujem: 165 x

Re: fallkniven F1 alebo S1

Poslaťod mižo » 29 Jan 2015, 16:11

leorik píše:potreboval bi som radu neviem sa rozhodnut medzi tymito dvoma nozmi.


nie som si isty, ale myslim ze S1 ma trosku uzsiu rukovat. S1 som mal a zda sa mi ze na klasicke rezanie je cepel uz prilis velka a na sekanie a podobne veci zas mala. ja mam pri sebe vacsinou viac nozov. ale v pripade ze chces mat len jeden, mohla by S1 vyhovovat. inak skor F1/WM1 a k tomu nieco vacsie/sekerka
mižo
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 30 Júl 2013, 20:55
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 13 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod dejvid » 30 Sep 2015, 13:41

Nazdar,chcel.by som sa spytat či mi neviete poradit nnejaky cenovo dostupny nožik ktoryy sa da priviazat na nohu,myslym z viazanim na nohu.dakujem za vase postrehy a rady
dejvid
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 09 Jan 2015, 18:26
Bydlisko: senica
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 4 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Borsuk » 30 Sep 2015, 18:20

Nazdar dejvid,ak ti môžem poradiť viac sa zaujímaj o pomer cena-kvalita a účel na aký chceš nôž používať.
Na nohu sa dá uviazať skoro každý nôž,záleží na tom aký máš dlhý nôž a akú dlhú nohu samozrejme k tomu
aj patričný typ púzdra.Nenechaj sa zblbnúť americkým filmom.Pozri si na začiatok niektorú MORU,tam je ten
pomer a výber celkom slušný.Veľa členov tohto portálu tiež MORY používa.
Obrázok užívateľa
Borsuk
 
Príspevky: 141
Registrovaný: 19 Júl 2012, 20:03
Bydlisko: Bratislava
Dal Ďakujem: 508 x
Dostal Ďakujem: 170 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod relaxo » 07 Okt 2016, 11:09

Zdar. Uz dlhsiu dobu (okolo mesiaca) sa tulam po fore citam vlakno po vlakne az dnes som nabral odvahu napisat. Chcel by som neaky noz pre zaciatocnika nic extra velke nieco sikovne do ruky na zaciatok max do 30 eur. Rozhodujem sa medzi Hultafors GK a Mora Heavy Duty MG , ale ak viete o niecom lepsom (aj ina znacka noza) v podobnej cenovej a velkostnej hladine velmi rad si necham poradit.
relaxo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 04 Okt 2016, 08:49
Bydlisko: VT
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Lesso » 07 Okt 2016, 11:29

hoj, myslím že sis odpově'del sám, pokud nechceš utratit kotel za kováře nebo za kvalitnější seriové nože, tak Hult a Mora je dobrá volba pro začátečníka. A klidně companion MG-heavy duty je dražší a přitom je to téměř to samé. Nejsem žádný nožofil, je to pouze můj názor, je tu mnoho lidí co poradí a vědí víc :wink:
Všude dobře, v lese nejlépe....
Obrázok užívateľa
Lesso
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 21 Sep 2016, 13:44
Bydlisko: Východ Čech
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 42 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod Mirino » 07 Okt 2016, 18:28

Zdar. Nožov aj v tejto cenovej hladine je hafo. Možno by pomohlo, keby si trocha vyšpecifikoval tvoje nároky. Pevný alebo zatvárak? Ocel nerez, alebo uhlíkovka? Štýl techno alebo klasik? Materiál na rúčke plast, micarta, drevo, paroh? Budeš s tým štiepať drevo, alebo niečo obratnejšie na normálne použitie?
Na ryby používam Moru v nerezu s plastovou ručkou, myslím Companion. Keď rátam s použitím len na jedlo a riešim gramy v batohu, tak Opinel 10 v uhlíkovke. A pokial viem, že bude aj nejaký ten oheň, bude viac mäsa a cibule...jednoducho guláš a tak, tak na to mám Condor Kephart, troška poladený. Vlastne takmer všetky nože od Condora s uhlíkovou oceľou sú tak trocha DoDo.
Mirino
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 14 Feb 2013, 13:48
Bydlisko: LM
Dal Ďakujem: 22 x
Dostal Ďakujem: 77 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod relaxo » 08 Okt 2016, 19:38

Tak nakoniec som kupil MORU ale nie tu na ktoru som sa pytal ale Mora Outdoor 2000, cenovo vysla do 30 eur a odporucilo mi ju zopar ludi hlavne koli oceli ze vraj je dobra tak uvidim. Dik za rady.
relaxo
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 04 Okt 2016, 08:49
Bydlisko: VT
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod zbojnik » 25 Apr 2018, 14:00

ahojte, neviem kde to zaradiť tak píšem sem.
neviete náhodou nejaké vystaví nožou, ktoré budú na slovensku po prípade celé vybavenie.
dík
otázka trápi ma nocou aj dňom, neviem či ľudstvo alebo ja blázon som.
zbojnik
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 09 Feb 2018, 09:17
Bydlisko: Kalinovo
Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: Poradte - Bushcraft noz

Poslaťod venco » 25 Apr 2018, 19:15

zbojnik píše:ahojte...

Posledný príspevok sa necituje. Majo

Výstava bola terazky v Ružinove v sobotu.
Forest Hardworker Club
Obrázok užívateľa
venco
 
Príspevky: 492
Registrovaný: 27 Okt 2010, 14:25
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 515 x
Dostal Ďakujem: 264 x

Predchádzajúci

Späť na Nože

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


cron