Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk a Peniazomat

Práca s kožou

Rôzne druhy ľudových remesiel, vaše výrobky, postupy, rady.

Re: Práca s kožou

Poslaťod kenaiwolf » 01 Feb 2013, 12:01

romanpb píše:
kenaiwolf píše:Zdravim vo spolok,
tak som sa pocas vysychania lepidla, na mojej kozene prvotine, docital az na koniec tohto vlakna. Musim priznat, ze je inspirativne a challenging zaroven.
Az sa mi podari z toho mojho polotovaru dostat publikovatelny vysledok, urcite ho sem zavesim.

Hlavny dovod pre co pisem je, ze by som vas skusenejsich, chcel poprosit o radu, ako a cim impregnovat/konzervovat puzdro z prirodnej hladenice. Puzdro ma byt hlavne prakticke nie na okrasu a musi dokazat so mnou travit tyzdne vonku v dazdi a vlhku bez plesni a nasledneho praskania pri vysychani.
Dakujem a vela zdaru.

Ahoj ja používam na finálne dokončenie prípravok na impregnáciu a funguje to super ,keď morím kožu liehovou farbou tak koža úplne vyschne ako po vysušení keď bola mokrá a zostáva ako papier alebo drevo,potom ju namažem a v masírujem týmto : http://www.engelbert-strauss.de/show/ac ... plink=true a potom ešte preleštím ako keď kefuješ topánky ,zostáva lesklá a pružná ,odolná proti vode.

Da sa to kupit aj unas, ci to musim tahat z nemecka ?
"... stay in shadows..."

instruktor prezitia firmy Confidence
Obrázok užívateľa
kenaiwolf

Dal Ďakujem: 19 x
Dostal Ďakujem: 19 x

Poslaťod Chameleon_sk » 01 Feb 2013, 12:08

Vidim ze si z BA, tak ti dam tip. Skoc do Rempa na starej vajnorskej a hladaj toto:
Obrázok
250gr za 4,60€
funguje to vyborne. vrelo odporucam.
No matter challenge, never back down
http://chameleonsk.wordpress.com
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk

Dal Ďakujem: 305 x
Dostal Ďakujem: 445 x

Poslaťod art-crow » 01 Feb 2013, 12:21

tak som sa pocas vysychania lepidla, na mojej kozene prvotine, docital az na koniec tohto vlakna. Musim priznat, ze je inspirativne a challenging zaroven.
Az sa mi podari z toho mojho polotovaru dostat publikovatelny vysledok, urcite ho sem zavesim.

Hlavny dovod pre co pisem je, ze by som vas skusenejsich, chcel poprosit o radu, ako a cim impregnovat/konzervovat puzdro z prirodnej hladenice. Puzdro ma byt hlavne prakticke nie na okrasu a musi dokazat so mnou travit tyzdne vonku v dazdi a vlhku bez plesni a nasledneho praskania pri vysychani.
Dakujem a vela zdaru.

nazdar ja pouzivam ochrannú masť na kožu. Vyzerá úplne ako vazelina. Puzdro nou natieram pokial koza pije... nic ine nepouzivam a som maximalne spokojny. Moje prve puzdro co som vyrobil pred 3 rokmi a naimpregnoval touto mastou (vazelinou) stale dzri a vobec nezacalo plesniviet. O puzdro sa absolutne nestram, len ked je ozaj spinave od blata tak ho len otriem. Koza vobec nepopraskala. jednoducho nic. :) zaklad je dobre naimpregnovat kozu aby sa jej pory naplnili voskom, olejom, vazelinou. tymto sa koza zakonzervuje a nebude prijimat vodu.
Obrázok užívateľa
art-crow

Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 30 x

Poslaťod kenaiwolf » 01 Feb 2013, 12:40

Chameleon_sk>To je presne to co som dal do linku par prispevkov spat, ten mam. :wink:
"... stay in shadows..."

Obrázok užívateľa
kenaiwolf

Poslaťod kenaiwolf » 01 Feb 2013, 12:43

art-crow píše:

Dakujem a vela zdaru.

nazdar ja pouzivam ochrannú masť na kožu. Vyzerá úplne ako vazelina. Puzdro nou natieram pokial koza pije... nic ine nepouzivam a som maximalne spokojny. Moje prve puzdro co som vyrobil pred 3 rokmi a naimpregnoval touto mastou (vazelinou) stale dzri a vobec nezacalo plesniviet. O puzdro sa absolutne nestram, len ked je ozaj spinave od blata tak ho len otriem. Koza vobec nepopraskala. jednoducho nic. :) zaklad je dobre naimpregnovat kozu aby sa jej pory naplnili voskom, olejom, vazelinou. tymto sa koza zakonzervuje a nebude prijimat vodu.

Jasne principu rozumiem, len ma zaujima konkretny pripravok, mozes sem dat link alebo aspon nazov a kde sa to da kupit.
"... stay in shadows..."

Obrázok užívateľa
kenaiwolf

Poslaťod art-crow » 01 Feb 2013, 13:09

Obrázok užívateľa
art-crow

Poslaťod romanpb » 01 Feb 2013, 14:36

art-crow píše:http://www.equestelite.sk/product/mast-na-kozu-so-vcelim-voskom-kerbl-450ml/235090

dobrá chémia a dostupná ,výborná informácia :yees:
Obrázok užívateľa
romanpb

Dostal Ďakujem: 37 x

Poslaťod Chameleon_sk » 01 Feb 2013, 17:40

kenaiwolf : nejako som ten prispevok nepostrehol ;-) Kazdopadne, ak pouzivas ten balzam, tak netreba nic ine ;-)
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk

Poslaťod kenaiwolf » 01 Feb 2013, 18:36

Dakujem, pouzijem teda ten balzam co mam doma.
"... stay in shadows..."

Obrázok užívateľa
kenaiwolf

Poslaťod kenaiwolf » 01 Feb 2013, 21:03

No uz si pripadam, ako keby som to tu zneuzival ako asistenta online, ale mam dalsiu dilemu.
Puzdro je z dobrych 12 mm hrube a ja som zistil, ze sidlo ktore mam je tak na znacenie dreva a nie na prepichovanie nicoho takeho. Preto by som potreboval poradit, ci mam kupit sidlo a ak ano, tak ake a kde ? Alebo to mam proste navrtat stojanovou vrtackou 1,5mm vrtakom. Sit chcem 1mm voskovanou nitou dvojity steh. Tak isto tam chcem dat par opaskarskych skrutiek a na tie potrebujem dieru priemeru 3mm som si naivne myslel, ze to vycvaknem kliestami, ale to je absolutne nemozne pri tejto hrubke koze, ako to riesite ? Mne napada zasa len vrtacka.
Please HELP, kym ma polovicka nevyhodi z izby pre ten vsadepritomny bordel. :oops:
"... stay in shadows..."

Obrázok užívateľa
kenaiwolf

Poslaťod Chameleon_sk » 01 Feb 2013, 21:19

Mamma mia, 12mm? co vyrabas? Pancierove puzdro? :mrgreen:
na to uz by som bral maly vrtak.
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk

Poslaťod kenaiwolf » 01 Feb 2013, 21:36

Chameleon_sk píše:Mamma mia, 12mm? co vyrabas? Pancierove puzdro? :mrgreen:

No je to 3,5mm hladenica kraj teda miestami aj 4mm a ked som dal 3 veda seba + lepidlo... je to na sekeru tak nech je odolne, nie ze mi padne sekera a presekne nohu aj s puzdrom.

Maly vrtak je kolko ? Nemam ponatia ako sa to zachova pri vrtani ci sa tie diery stiahnu alebo ostanu ako navrtam a tiez ake velke diery potrebujem na dve 1mm nite. No proste lama, uvedomujem si to. :oops:
"... stay in shadows..."

Obrázok užívateľa
kenaiwolf

Poslaťod romanpb » 01 Feb 2013, 22:53

kenaiwolf píše:
Chameleon_sk píše:Mamma mia, 12mm? co vyrabas? Pancierove puzdro? :mrgreen:

No je to 3,5mm hladenica kraj teda miestami aj 4mm a ked som dal 3 veda seba + lepidlo... je to na sekeru tak nech je odolne, nie ze mi padne sekera a presekne nohu aj s puzdrom.

Maly vrtak je kolko ? Nemam ponatia ako sa to zachova pri vrtani ci sa tie diery stiahnu alebo ostanu ako navrtam a tiez ake velke diery potrebujem na dve 1mm nite. No proste lama, uvedomujem si to. :oops:

Predznač si prvú vrstvu a predieruj šidlom potom založ na druhú a označ,daj dole a znova predieruj , a aj tretiu vrstvu,potom prípadne zlep a preventívne prejdi diery šidlom ,alebo zlep všetky vrstvy do hromady a potom namočiť vysušiť na drážkovať okraj a naznačiť rovnomerne steh a pri vŕtaní sa to bude chovať ako drevo.
Obrázok užívateľa
romanpb

Dostal Ďakujem: 37 x

Poslaťod art-crow » 02 Feb 2013, 00:10

kozu by som urcite nevrtal... na koze je to skvele ze sa vrati do ,,povodneho´´ stavu, cize dierky sa stiahnut. sidlom len roztahujes jednotlive ,,vlakna´´ koze, kdezto s vrtakom ich odstranis. riesenie co napsial romanpb je najlepsie.
Obrázok užívateľa
art-crow

Poslaťod Chameleon_sk » 02 Feb 2013, 00:57

Samozrejme ze je sidlo najlepsie. ale na 12mm uz treba mat dobre sidlo. Pokial som si dobre precital tak ho Keinwolf nema. Takze vrtacik 1,5 to spravi a az nasledne ho rozsiri sidlom. Ako pise, bude tahat 2x1mm takze to ze vyvrta 1,5mm mu isto nebude vadit a to co rozsiri sidlom sa mu zatiahne. Urcite to bude lahsie vrtakom "preddierovat" ako sa trapit sidlom.
Ako pise romanpb, ja by som to najskor zlepil vsetko dohromady, vydrazkoval, predznacil umiestnenie dier a az potom sa do toho pustil.
Obrázok užívateľa
Chameleon_sk

PredchádzajúciĎalší

Späť na Remeslá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť