Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk a Peniazomat

Vyrezávanie z dreva

Rôzne druhy ľudových remesiel, vaše výrobky, postupy, rady.

Re: Vyrezávanie z dreva

Poslaťod juraj1974 » 19 Jún 2017, 14:04

Si sa teda vyhral s tym. Paraada.. :yees:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.
Obrázok užívateľa
juraj1974

Dal Ďakujem: 732 x
Dostal Ďakujem: 730 x

Poslaťod marektoth90 » 20 Jún 2017, 17:19

Po úspešnom zvládnutí ročníkovej práce a dokončení rozrobeného nábytku ku mne do izby som si opäť mohol do niečoho reznúť.Tento krát to bola lipa kedže v škole jej máme nadmerné množstvo.Podarilo sa mi vykúzliť väčšiu misku na ovocie.Tak dúfam že bude dlho slúžiť. :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
marektoth90

Dal Ďakujem: 111 x
Dostal Ďakujem: 79 x

Poslaťod Gondil » 31 Júl 2017, 21:40

Mam taku pomerne konkretnu otazku ohladom prace s drevom, nejde o vyrezavanie ale o stolarstvo. Nema niekto skusenosti so stavbou postele? Onedlho ma to caka, drevo uz je narezane, este ho treba ususit, ohoblovat atd. Problem ale mam s rozmermi. Nie som si uplne isty, aky velky mam spravit priestor pre matrace. Mali by to byt 2 matrace o rozmeroch 200x90cm. Ale ked som ich meral tak mali na dlzku 202cm a na sirku oba dokopy pritlacene k sebe cca 186cm a to uz kapanek nesedi. Neviem teda ci si mozem dovolit spravit ten priestor o velkosti 200x180cm, ci tie matrace nebudu dnu prilis natrieskane a tym by stratili svoje vlastnosti lebo by jednoducho boli tvrdsie popripade by v nich bolo prilisne pnutie a matrac by tak bol tvrdy a neprijemny pre spanok. Ak ma niekto skusenosti budem vdacny za kazdu radu :yees:
Gondil

Dal Ďakujem: 135 x
Dostal Ďakujem: 110 x

Poslaťod atti.hombre » 01 Aug 2017, 04:54

Madrac musí byť v posteli na pevno... dvojlôžko som nemal takto,ale pri jednej posteli bol rám vyrobený presne na vnútorný rozmer 90x200. Ak si to budeš robiť na mieru a poznáš madrace tak si uprav rám na ne...ale nie presne- daj 2cm menej necch sa v posteli nehýbu. Ak máš nejaký obchod s nábytkom v okolí tak si pomeraj ako majú rámy dvojlôžok...jednolôžko je vždy robené na presne.
Som len obyčajný lesolez !- erdőmászó
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor

Dal Ďakujem: 1355 x
Dostal Ďakujem: 1297 x

Poslaťod Gondil » 01 Aug 2017, 08:25

Hej akoze to viem, ze by mali byt natesno (otazka je ako moc tesno :D). Preto som ich dal k sebe, jednu stranu som oprel o stenu a z druhej strany som sa ich snazil co najviac stlacit k sebe a tak som meral a vyslo mi to tych 186 na sirku co mi prislo trochu vela. Vsade su typizovane rozmery matracov aj posteli (matrace 200x80 alebo 200x90) na jednom eshope som ale nasiel taku poznamku, ze ide o rozmer jadra matracu, ak sa k tomu pripocita aj ochranny obal a neviem co tak to moze byt vacsie az o 2cm co by priblizne zodpovedalo. A ked som pozeral eshopy s postelami tak tam mali akurat, ze urcene pre 2x matrac 200x90 co mi moc nepomohlo lebo neviem aky je vnutorny rozmer priestoru :/ Mozno este skusim pomerat postel a matrace svokrovcov aby som si to vedel lepsie predstavit. Potom podla toho umerne prisposobim rozmery mojej postele. Inak pardon za offtpic ale nevedel som najst ziadne info na nete tak som skusil ci nahodou tu niekto nema skusenosti, co pri tolkych sikovnych ludoch vobec nie je nepravdepodobne :)
Gondil

Dal Ďakujem: 135 x
Dostal Ďakujem: 110 x

Poslaťod juraj1974 » 01 Aug 2017, 08:46

Ako pise Atti. Najlepsie spravis ak si priamo v obchode zmeras taku postel kde idu dva 90cm madrace pripadne jeden 180cm. Madrace su typizovane a tak tvoje meranie stlacenim nemusi byt presne a netreba sa toho drzat. Tu sa nejak extra hrat s mm nie je podla mna na meste. Ci to bude o cm stlacene viac ci menej nebude to isto mat ziadny vplyv na funkcne vlastnosti. Myslim si ze je tam dost velky priestor. Ale je lepsie ak su madrace natlacene na sebe ako keby bola medzi nimi vôla.... aaaaaj ked.. ak mas madrace dva... taaaak pri vôli a s ohladom na iste okolnosti vies medzi ne vlozit nejaku nezvem to ,,prepažku,, ktora ta ochrani od pripadnych neziaducich utokov z druhej strany... :wink:
Uvidieť prvý je základným predpokladom toho ako nebyť videný.
Obrázok užívateľa
juraj1974

Dal Ďakujem: 732 x
Dostal Ďakujem: 730 x

Poslaťod člověk » 01 Aug 2017, 19:49

Asi před dvěma lety jsem si vyrobil postel. Vnitřní rozměr pro matraci jsem udělal 80x200 cm a matrace koupená v nejmenovaném švédském obchodě tam sedla jako p..l na hrnec.
člověk

Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Poslaťod bb69 » 03 Aug 2017, 14:01

A ešte jedna z tej istej čerešne (37 cm).
Prílohy
IMG_2002.JPG
IMG_2010.JPG
IMG_2006.JPG
Stojí vysoká, divá Poľana, mať stará ohromných stínov... (Andrej Sládkovič: Detvan)
Obrázok užívateľa
bb69

Dal Ďakujem: 730 x
Dostal Ďakujem: 378 x

Predchádzajúci

Späť na Remeslá

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia