V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod ROSOMAK » 24 Dec 2013, 23:25

Hojte zálesáci. ... a čo poviete na historické oblečenie a výstroj ktoré požíva zálesák v amerike. To už je ale iná káva :
http://www.youtube.com/watch?v=uAC_QV3GRXs
Obrázok užívateľa
ROSOMAK
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 07 Feb 2013, 15:21
Bydlisko: horehronie
Dal Ďakujem: 124 x
Dostal Ďakujem: 216 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod jasommato » 25 Dec 2013, 11:59

je to pekne len mi tito emerikanci nic nevravia ale nasa historia aj kultura je ovela bohatsia takze by sme aj tam nasli dobre namety ako istdolesa
najlepsie na tom je ze veci a oblecenie sa robili velmi funkcne a s este lepsich materialov ako teraz lensi to treba porobit viacmenej
vlastnorucne a topanky zatial usit neviem
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Dorlas » 26 Dec 2013, 14:13

Podobne zamerané akcie sa robíme aj na Slovensku aj keď väčšinou zamerané na iné obdobia.

http://www.viacassa.eu/akcie/dobovy-pochod
alebo
http://mortaigne.com/ztracena-hlidka-zi ... .a201.html
http://mortaigne.com/utek-z-mesta-kosic ... .a191.html
Obrázok
S modrou oblohou!
Obrázok užívateľa
Dorlas
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 21 Nov 2011, 19:48
Bydlisko: Žilina
Dal Ďakujem: 15 x
Dostal Ďakujem: 152 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod jasommato » 28 Dec 2013, 02:51

toto sa mi paci, na daco podobne sa aj nasich snazim ukecat. ale su to mestske deti co mau radi svoj komfort a ten im zaruci len taborova vybava ktoru ledva uvezie dodavka s privesom :/
nastastie mam par kamosou co taborenie radi a jeden sa k nam pridal, tak ked bude mat hotove oblecenie a vybavu vyrazime (plus ked ja vsetko dorobim)
robime 14 storocie
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Nataniel » 12 Aug 2014, 10:20

Asi každý prirodzene vyrážate v lete do hôr v kraťasoch, no mňa by zaujímalo čo si za nohavice balíte do batohu keď sa v noci vonku ochladí. Sú to tie isté nohavice čo nosíte na jar, jeseň, alebo máte iné ?
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Tito » 12 Aug 2014, 11:12

Mne to dosť zjednodušujú Lidlovské turistické (čierne) nohavice, kde sa dajú nohavice odzipsovať a máš kraťasy. Tie používam jar-leto-jeseň. Na zimu olivové maskáče (vz.85?), ti s vyšším pásom na traky (vo veľkej zime pridávam humusáky).
Obrázok užívateľa
Tito
 
Príspevky: 127
Registrovaný: 17 Jún 2013, 12:37
Bydlisko: Košice
Dal Ďakujem: 173 x
Dostal Ďakujem: 67 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod jasommato » 12 Aug 2014, 11:46

Nataniel píše:Asi každý prirodzene vyrážate v lete do hôr v kraťasoch, no mňa by zaujímalo čo si za nohavice balíte do batohu keď sa v noci vonku ochladí. Sú to tie isté nohavice čo nosíte na jar, jeseň, alebo máte iné ?



vtedy mi nohi hreje ohnisko a neskor deka
inak bavlnene kapsace od MFH
Obrázok užívateľa
jasommato
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 07 Máj 2012, 14:33
Bydlisko: Orava a prilahle kopce potoky a rybniky
Dal Ďakujem: 334 x
Dostal Ďakujem: 483 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod SKW » 12 Aug 2014, 15:16

Ja chodím do lesa vždy (aj v lete) v dlhých nohaviciach (v lete vz.60 a v zime vz.85, no posledne ich nosím aj v lete a nevadia mi). Keď je teplo, tak si nohavice vyrolujem hore pod kolená a vybavená vec.... ochladí sa, zrolujem nohavice dole. Určite nebudem nosiť do lesa viac typov nohavíc... mám so sebou vždy len jedny - tie čo mám na sebe a tenučké syntetické termoprádlo do spacáka, ktoré by sa dalo obliecť pod nohavice v núdzi ak sa náhodou veľmi ochladí. To je všetko. Keep it simple ;-)
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Pája » 12 Aug 2014, 15:35

Obvykle to řeším jako SKW, v zimě britské men´s ligtweight trousers, případně i s termoprádlem, jinak tenké bavlněné turistické kalhoty. Druhé kalhoty nebo kraťasy nosím s sebou jenom v případě delších akcí na jednom místě, jinak je to zátěž navíc. Ty odepínací kalhoty jsou mimochodem výborné řešení, které letos využívám nejčastěji.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Nataniel » 14 Aug 2014, 15:13

No kedysi dávno som kúpil v armyshope v Novej Bani zip off nohavice zo 100 % bavlny v zelenej farbe. Veľmi som bol s nimi spokojný, ale po rokoch sa rozpadli. Od vtedy už nič také neviem zohnať. Po odzipsovaný vznikli krátke nohavice, ktoré siahali do polovice stehna. Pred tak dvomi rokmi som si kúpil tieto zip off nohavice http://usarmy.sk/svk/goods/675/nohavice ... ip-off-uni no ale tieto mi nevyhovujú lebo keď sa skrátia tak sú po koleno a to nie je pre mňa chcem niečo kratšie.

Má niekto armáda vo výstroji zip off nohavice ? Pýtam sa preto, že mám pocit, že tie moje prvé zipp off boli armádne originály a to asi anglické tuším s názvom Combat, ale nič také neviem vygoogliť.
Na cestě sa chovaj tak, jako by ses plížil za zvěří, nepřítele musíš spatřit první
Obrázok
Modrú oblohu !
Obrázok užívateľa
Nataniel
 
Príspevky: 480
Registrovaný: 20 Júl 2010, 11:08
Dal Ďakujem: 417 x
Dostal Ďakujem: 415 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Pája » 14 Aug 2014, 16:34

No, já jsem je teď kupovala v pracovních potřebách, značka Venator. Musí se trochu přebírat, páč kvalita je kus od kusu, ale jsem s nimi vcelku spokojená. A dají se sehnat i online.
Kráčím, tedy jsem.
Fail again, fail better. (S. Beckett)

Galerie výrobků na knife.cz
Instagram
Obrázok užívateľa
Pája
Amazonka
 
Príspevky: 1299
Registrovaný: 05 Júl 2010, 20:13
Bydlisko: Morava
Dal Ďakujem: 1221 x
Dostal Ďakujem: 1710 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod 72janik » 14 Aug 2014, 16:58

Nohavice Venator mám aj ja. Píšu na nich, že 100% česaná bavlna. Mne to skôr pripadá ako nejaká monterkovina. Ale nosia sa celkom fajn.
Obrázok užívateľa
72janik
 
Príspevky: 410
Registrovaný: 31 Dec 2011, 22:52
Bydlisko: Martin
Dal Ďakujem: 578 x
Dostal Ďakujem: 417 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Marcela » 14 Aug 2014, 17:46

72janik píše:...Píšu na nich, že 100% česaná bavlna. Mne to skôr pripadá ako nejaká monterkovina...

Pojem „česaná bavlna“ neznamená v tomto případě něco jako že je látka (textilie) počesaná (chlupatá apod.), ale že je vyrobena (utkána) z příze, která byla zpracována tzv. česáním. Bavlna se totiž dá zpracovat i bez česání, a pak bývá označována jako „mykaná“. S takovou přízí se ale nesetkáme moc často u tkanin, spíše u pletenin...
Takže Tvoje kalhoty vypadají jako montérky oprávněně – nedokážu si je představit ani nijak jinak :wink:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod rkw » 25 Aug 2014, 07:41

volakedy srare rifle :oops: , nie moc bushcrafterska zalezitost ale nic im nekdy nebolo , teraz gate vz.60 , flanelove kosele sa snazim stale :)
život je ako bomboniera nikdy nevieš co ochutnáš
Forest Gump
Obrázok užívateľa
rkw
 
Príspevky: 471
Registrovaný: 17 Feb 2012, 17:10
Bydlisko: Nesvady
Dal Ďakujem: 386 x
Dostal Ďakujem: 238 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Marcela » 25 Aug 2014, 13:47

rkw píše:volakedy srare rifle :oops: , nie moc bushcrafterska zalezitost...

8) A to říká kdo?
Džíny jsou vzhledem k materiálu jedny z nejvhodnějších kalhot. A že jsou třeba modré? No, nikdo není dokonalý... Když opominu všelijaké módní výstřelky a příměsy (lycra apod.), tak jsou vyrobeny ze 100% bavlny a utkány tak, že jsou pevné, pohodlné atd. V řadě zemí se používají běžně jako pracovní kalhoty (montérky), dokonce i naše armáda je v některých svých sektorech takto používala (a možná ještě používá), nejenom maskáče.
Co se týká jejich historie, tak ty úplně první asi sice nebyly modré, a ani z látky jak je známe - byly vyrobeny z celtoviny. Levi Strauss (Němec, který se přestěhoval do Ameriky), jenž se vlastně původně živil šitím stanů, je poprvé ušil na přání/zakázku v době "zlaté horečky" jednoho ze zlatokopů. Vznikly tak kalhoty z velmi pevného materiálu s ocvokovanými kapsami, to aby se pod tíhou svého obsahu netrhaly. Časem se ty jeho gatě staly velmi oblíbeným artiklem, a jejich střih označený číslem 501 je legendární (kdo kdy měl rifle Levi´S tohohle střihu, tak ví o čem mluvím). Vyrábějí se ostatně dodnes, a vydrží opravdu hodně.
Osobně jsem měla dva originály, a to jak v zelené tak i tmavě modré barvě, jen jsem z nich bohužel časem trochu vyrostla :lol: Znám i velkou spoustu lidí – trempů, kteří chodí na vandry a do lesa jedině v džínách a nemají potřebu to měnit. Rozhodně jsou takové kalhoty z hlediska praktičnosti v mnohém lepší než současné outdoorové, turistické, a já nevím jak ještě jinak se to všechno jmenuje, které jsou vyrobeny z umělých hmot :wink:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


cron