V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod bertold8 » 12 Apr 2011, 22:12

Coverguard softshelku mam z pracovnich odevu. Samozrejme tmave zelenou :). Je dobre odolna proti vetru. V desti navlha, ale docela rychle uschne. Uvnitr ma jemny fleese, takze je docela dost tepla. Ja v ni chodil i v zime, do teplot tak max -5-6 stupnu. Na nejake sportovni aktivity bych si ji asi nebral, neb se v ni da snadno zapotit. Muj model nema ani vetrani pod pazemi. Ale jinak jsem s ni za ty prachy velmi spokojeny. Na normalni klidne chozeni se mi urcite vyplatila.
bertold8
 
Príspevky: 88
Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:54
Bydlisko: Brno/Blansko
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 10 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Rolf » 08 Jún 2011, 21:17

Ak idem do lesa v maskáčoch, tak vz. 60, alebo vz. 85. Toto oblečenie u nás väčšina ľudí už vníma ako "zalesácke" oblečenie a nikto sa nad tým nezastavuje, ani nepohoršuje. Jednoducho, v tom človek nevyzerá ako terorista, pretože tieto maskáče tunajší ľudia poznajú už 50 rokov- vz. 60 :lol: Na jeseň a v zime zvyknem nosiť aj nemecký flecktarn, ktorý je hlavne v uvedenených ročných obdobiach výborný ( maskovanie), alebo lepšie povedané " splynutie s prírodou" :yees: Inak veľmi rád nosím menčestrové nohavice v " poľných farbách". V lete takisto iba nejakú "civilnú" hrubšiu bavlnenú košeľu v nenápadných farbách. Celkovo si myslím, že čím "obyčajnejšie" je človek v prírode oblečený, tým menej na seba púta zbytočnú pozornosť. A to platí nielen pre rôzne exotické maskovacie vzory, ale aj pre prehnané nóbl bushcraftové oblečenie. Vtedy na Vás ľudia tiež pozerajú ako keby do ich lesa prišiel natáčať Ray Mears. A lesníci pozerajú ešte viac. :mrgreen: :wink:
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod gandalf625 » 10 Jún 2011, 19:56

:ice:
Naposledy upravil gandalf625 dňa 28 Apr 2021, 15:48, celkovo upravené 1
gandalf625
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 10 Jún 2011, 19:37
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod matus » 10 Jún 2011, 20:26

bavlnené zelené tričko alebo bavlnená košela mam 2 tenké a 2 hrubé . maskáče a na vrch nemecká alebo čsla blúza
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod fremen » 15 Jún 2011, 13:34

Viete niekto odporucit niektore z tychto?
http://www.usarmy.sk/svk/goods/2818/noh ... u-rip-stop
http://www.usarmy.sk/svk/goods/1383/noh ... 1-rip-stop

pripadne nejake kvalitne kapsace ciernej farby- na chodenie po lese, aby to nebol nejaky igelit a clovek sa v tom neuvaril- nieco take schopne na jar, jesen...
Obrázok užívateľa
fremen
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 05 Júl 2010, 18:07
Bydlisko: cold mountain
Dal Ďakujem: 1 x
Dostal Ďakujem: 11 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod atti.hombre » 15 Jún 2011, 13:54

Išiel by som do bavlny...ja som ,ako to inde nazývajú " konzerva"...bol to asi prvý link čo si dal...len odtial syn objednával bavlnený voodland a prišiel 60% polyester!...nejako sa s tým chlap nepáral...tak si na to daj pozor
Obrázok užívateľa
atti.hombre
Moderátor
 
Príspevky: 1986
Registrovaný: 14 Jún 2010, 20:50
Bydlisko: Zvolen
Dal Ďakujem: 1858 x
Dostal Ďakujem: 2230 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod me2dik » 15 Jún 2011, 16:25

Mal som uz xy BDU resp takych kapsacov, pokial vynechame 5.11 a podobne znacky, tak najlepsie mi vysli od Helikonu SFU nohavice, peferktny material super spracovanie a a nai cena nieje zla daju sa kupit okolo 25 e.
Obrázok užívateľa
me2dik
 
Príspevky: 129
Registrovaný: 25 Feb 2011, 22:23
Bydlisko: Prešov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod gandalf625 » 04 Júl 2011, 22:04

:ice:
Naposledy upravil gandalf625 dňa 28 Apr 2021, 15:58, celkovo upravené 1
gandalf625
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 10 Jún 2011, 19:37
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Rolf » 20 Júl 2011, 16:02

Chcel by som pochváliť nohavice "vz. 60". Doteraz som dlhšiu dobu nosil iba blúzu tohto vzoru, ale nedávno sa mi podarilo zohnať aj nohavice, rok výroby - 1964. Materiál je 100% bavlna. Sú veľmi pohodlné. Vlastním aj nohavice vz.85 a nosil som aj vz. 97 a musím povedať, že čo sa týka pohodlia a "nositeľnosti", tak nohavice vz. 60 sú u mňa jednoznačne na prvom mieste. Skoro vôbec sa v nich nepotím a to aj keď som išiel po priamom slnku a mohlo byť tak do 40 stupňov ( na slnku ). Sú dosť priedušné. Jediné mínus je trochu neprakticky strih.
...nikto nie je múdrejší ani mocnejší ako všemocná príroda...
...a príroda robí zo mňa lepšieho človeka...
Obrázok užívateľa
Rolf
 
Príspevky: 328
Registrovaný: 08 Jún 2011, 13:24
Bydlisko: Vihorlatské vrchy
Dal Ďakujem: 430 x
Dostal Ďakujem: 487 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Chris » 29 Júl 2011, 11:16

Rolf píše:Chcel by som pochváliť nohavice "vz. 60". Doteraz som dlhšiu dobu nosil iba blúzu tohto vzoru, ale nedávno sa mi podarilo zohnať aj nohavice, rok výroby - 1964. Materiál je 100% bavlna. Sú veľmi pohodlné. Vlastním aj nohavice vz.85 a nosil som aj vz. 97 a musím povedať, že čo sa týka pohodlia a "nositeľnosti", tak nohavice vz. 60 sú u mňa jednoznačne na prvom mieste. Skoro vôbec sa v nich nepotím a to aj keď som išiel po priamom slnku a mohlo byť tak do 40 stupňov ( na slnku ). Sú dosť priedušné. Jediné mínus je trochu neprakticky strih.


Tak to ti verím, ja som nosil vz.97(50%bavlna, 50% polyester)aj v lete a myslel som, že sa uvarím :) a tak som prešiel na vz.97 púštne, 100% bavlna, pohodlné, fajn strih, na leto pecka. Prijal by som Rip-Stop mriežku, pretože pôsobia dosť jemne. Čas ukáže, ako dlho vydržia, zatiaľ ich mám len mesiac.
Chris
 
Príspevky: 48
Registrovaný: 15 Mar 2011, 20:37
Bydlisko: Svidník
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 2 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod SKW » 01 Aug 2011, 23:42

Tiež som spokojný používateľ starého vzoru 60. Tá tkanina je veľmi odolná, no zároveň tak priedušná. Často sa predieram hustým porastom, alebo plazím mladou nízkou smrečinou za hríbami a tie maskáče zatiaľ prežili všetko. V zime veľmi rád nosím kongo vz.60 s vložkou do kabátu vz 85. Tiež musím vyzdvihnúť jednu obrovskú výhodu a tou je odolnosť voči prskajúcim uhlíkom. S týmto oblečením môžem bez obáv sedieť, alebo ležať blízko ohňa, čo ja rád :wink: . No a k samotnému vzoru môžem povedať len toľko, že mne osobne práve tento ihličkový vzor s flectarnovým podmazom veľmi lahodí.

Ako nevýhodu by som videl to, že raz za čas treba tento odev naimpregnovať napr. kamencom, pretože nenaimpregnované oblečenie vz60 je do dažďa veľmi zlé, nasiakne vodu ako špongia, je ťažké a sušenie môže trvať aj pár dní. No ja som napr svoje kongo nemusel impregnovať zatiaľ ani raz, keď som ho kúpil, tak sa z neho normálne prášilo bielym prachom a odpudzuje vodu doteraz.
“In the school of the woods, there is no graduation day.” - HORACE KEPHART, Camping and Woodcraft, 1917

SKW Bushcraft blog
Youtube kanál
Obrázok užívateľa
SKW
Moderátor
 
Príspevky: 928
Registrovaný: 05 Aug 2010, 22:36
Bydlisko: Poltár
Dal Ďakujem: 636 x
Dostal Ďakujem: 1530 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Marcela » 04 Aug 2011, 21:28

Vzor 60 je klasika, se kterou se taky už léta ztotožňuju :yees:
příroda nedělá nic zbytečně (Aristotelés)
mojerajče
Obrázok užívateľa
Marcela
 
Príspevky: 231
Registrovaný: 08 Júl 2011, 19:05
Bydlisko: Východočeský kraj
Dal Ďakujem: 3531 x
Dostal Ďakujem: 532 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod matus » 04 Aug 2011, 21:44

no vzor 60 pouzival moj pradedko uz v 2 svetovej ze ano :D :mrgreen:
http://www.zalesactvo.wordpress.com
Príroda nikdy nezradi srdce ktoré ju miluje
Obrázok
Obrázok užívateľa
matus
 
Príspevky: 358
Registrovaný: 21 Nov 2010, 10:54
Bydlisko: hlohovec
Dal Ďakujem: 203 x
Dostal Ďakujem: 53 x

Re: Vas posledny nakup

Poslaťod macky » 30 Nov 2011, 22:47

To SKW:tiez chodim do lesa v ,,85,, no mam problem so spravnou kombinaciou-presnejsie sa v tom riadne spotim.Je sice fakt ze idem non-stop,ziadne prespavanie a pod.Skratka spravim par kilometrov kolmo na hrebene daco zahriznem,vypijem a spokojny kracam domov.Pre zaujimavost pri -5 thermo spodky,nohavicve vz.85,hore thermo tricko,flisova vesta a kabat vz.97,ak je nad nulou tak vz.85.Mam pocit ze menej sa uz obliect neda!Ruksak nenosim,vsetko potrebne zavesim na opasok,alebo dam do vrecak.Ake su vase skusenosti?
Nejak mi neda kupovat drahe membrany do krikov a k ohnu...
Z vojny si uz nepamatam...to bolo davno!

//príspevok presunutý
//skw
macky
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 13 Nov 2011, 15:29
Bydlisko: Spišský Hrhov
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

Re: V čom chodíte do lesa - základne oblečenie

Poslaťod Peťo » 12 Jan 2012, 22:33

ja chodim do lesa po starom nohavice mam jedny vojenske maskac asi talianske tmave tricko a maskacova bluza bývalej čsa ihlickovy vzor ale ked pojdem najblizsie do lesa tak si asi obleciem hnedu kozenu bundu je uste taka frkana takze celkom dobre splyva s prostredim vihody koze su ze nepremoka ale na druhej strane tak nezohreje
Peťo
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 12 Jan 2012, 22:04
Bydlisko: Ilava
Dal Ďakujem: 0 x
Dostal Ďakujem: 1 x

PredchádzajúciĎalší

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


cron