Odporúčame najlacnejšie PZP online - uzavripzp.sk a Peniazomat

Gorka 3-4

Tričká, nohavice, vetrovky, čiapky...

Re: Gorka 3-4

Poslaťod prales » 17 Mar 2018, 10:20

zbojnik píše:a aký je recept pomer ak to nemáš ako vlastné tajomstvo ? :D
inak skúšal ste už prať niekto Gorku v práčke alebo perete ručne? :camp:

Je to velmi jednoduche. Najdolezitejsie je pocas celeho procesu polohlasom odriekavat modlitbu k bohu impregnacie. Roztopis 7 dielov parafinu a 3 diely vcelieho vosku vo vodnom kupeli. Da sa ist az ku pomeru 10 : 1 ak chces setrit vcely vosk ale je to potom ovela svetlejsie a trochu menej elasticke. Nasledne nalejes do plastovej formy a nechas stuhnut. Ja dobre pouzit taku formu aby ti vznikol blok s dlzkou jednej strany aspon 10cm zrychluje to aplikaciu.

Ja som svoju do pracky nedaval. V rukach to mam oprane za chvilku a zavdacim sa odevu ktory mi sluzi a ktory ma chrani.

Tu je video v slovencine o prani gorky: https://www.youtube.com/watch?v=FumydXHN4iM
prales

Dal Ďakujem: 2 x
Dostal Ďakujem: 6 x

Poslaťod zbojnik » 20 Mar 2018, 07:43

ďakujem ja som chcel presne vedieť ten pomer aký používaš. ale trošku si ma zaskočil s tou modlitbou :D neviem nepoznám napíš aj tú aj čas kedy o polnoci alebo ráno aby som to nedovrzal :mrgreen:
otázka trápi ma nocou aj dňom, neviem či ľudstvo alebo ja blázon som.
zbojnik

Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Poslaťod 72janik » 20 Mar 2018, 08:22

To pranie v pracke na programe vlna. Je to setrne a nezmyka. Povedal by som ze setrnejsie ako suchanie latky o latku v ruke...
Ale to je len moja domienka. Takze ostatni sa riadte svojim srdcom aby ste si kvoli mne nieco nespravili na obleku...
Obrázok užívateľa
72janik

Dal Ďakujem: 448 x
Dostal Ďakujem: 342 x

Poslaťod Kelko » 31 Mar 2018, 09:33

mam ju viac ako rok a zatial ju nepral.... blato opada a jemna kefa dočisti... :roll: ale inak sprchujem sa aj každy den :wink:
Až vyjde slunce vyžažíme
a pozor...Les je sviňa
Obrázok užívateľa
Kelko

Bydlisko: Košice "východná konfederácia" miesto kde nič nie je,takže ani ja vlastne nie som
Dal Ďakujem: 249 x
Dostal Ďakujem: 381 x

Poslaťod zbojnik » 02 Máj 2018, 07:11

takže prvý postreh z prania gorky, keďže včera bolo pekne a teplo, rozhodol som sa ju zbaviť nánosov :)
ručne v jemne teplej vode aby zišiel vosk len s lanzou. Kabát je niečim originál na impregnovaný silnejšie ako gate. Po uschnutí je gorka trošku svetlejšia
a poriadne pokrkvaná :D Palatka stvrdne a ako schne tak robí poriadne falce. Latku by som neodporúčal drieť veľmo o seba ako som to spravil ja ostanú svetlejšie vydreté miesta.
A očakávajte poriadne hnedú vodu asi stej impregnácie. Ináč ne vyžmýkaná vyschla celá gorka za nejakých 30 minút na slniečku.
Rozmýšľam, že ju skúsim prežehliť lebo strašne je pokrkvaná ako krave s tlamy :D
otázka trápi ma nocou aj dňom, neviem či ľudstvo alebo ja blázon som.
zbojnik

Dal Ďakujem: 6 x
Dostal Ďakujem: 7 x

Predchádzajúci

Späť na Oblečenie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť